Uloženie zbrane

Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

dlha mosinka?
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Kapula, dobrý maskáč...už len k nemu zohnať hejkala :twisted:
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa peterson »

Jasom: len si pri tej bedni radšej nekýchni, aby tá petlica neodletela :D
ale rovnako súhlasím, že máš to v cajku podla zákona.
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Tak ma napadlo...a na druhej strane sú pevné pánty, alebo taká haspra ako je vidieť na boku? :lol:
Tibor_sk
prispievateľ
Príspevky: 112
Registered for: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Tibor_sk »

dirty.harry napísal:splna, splna, ale k pokojnemu spanku to nebude celkom prospievat :-)
Súhlasím, preto mám samostatne zamykateľnú miestnosť (1mx0,5m) s namontovanými mrežami. Celá úprava ma vyšla menej ako najlacnejšia plechová skriňa. :wink:
Používateľov profilový obrázok
mazzi
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa mazzi »

Myslím, že každý vie na čo to slúži.
http://www.hermes.sk/e-shop/na-zbrane/
považujete niečo také za dostatočnú ochranu proti zneužitiu, keď máte v dome zbraň len s týmto v neuzamknutej skrinke?
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

Mna toto teda nepresvedcilo, nieze to nesplna zakonne poziadavky, ale ani pocit mojho bezpecia, ten s tym klucikom (klucik je ako na detsku pokladnicku) mozno otvoris akymkolvek inym klucom rovnakej dlzky a ten s kodom, no prirovnal by som to k zamku na kufor... keby si ten zamok chcel dal na zamknutu zbran tak nic nepoviem :roll: :D
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

nie je to uzamknuty priestor, takze...
Používateľov profilový obrázok
mazzi
prispievateľ
Príspevky: 154
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa mazzi »

dirty.harry: Ak ide o zámok určený primárne na zabezpečenie zbrane, tak to asi nie je čínsky shit (predpokladám). Aj malé kľúče môžu byť bezpečné a nemusí to byť automaticky kľúč od detského denníčka.

luke: zákon nehovorí nič o uzamknutom priestore, iba o uzamknutí odlišným zámkom. Tu to podľa mňa splnené je.

Neobhajujem sa. Nemám to a zatiaľ ani neplánujem zakúpiť. Len diskutujem.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ja ten cislicovy zamok pouzivam, pricom dlhe zbrane mam zamknute v plechovej skrini GUN 5 a kratke v malom trezore. Tie zamky su podla mna vymyslene na to, aby ak sa uz male dieta dostalo k zbrani ( co by sa stat nikdy nemalo ), nemohlo zo zbrane vystrelit.
Mimochodom, ta cena u Hermesa je sialena, ja som kupil 3 ks za 26 libier aj s postovnym.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

aj ked v casti o uzamknuti samostatnym zamkom by som s tebou mohol suhlasit, tvojou povinnostou je zabezpecit zbran proti strate, odcudzeniu, etc.. co tvoj zamok neriesi.

teoreticky by to hadam mohlo riesit ocelove lano prevlecene cez hlaven, vychadzajuce vyhadzovacim okienkom a zamknute o nejake kovove oko ukotvene v stene alebo podlahe.

takze bez moznosti dalsieho uchytenia toho zamku o nehnutelnost ten podla mna nezodpoveda poziadavkam zakona.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Mazzi: je to trocha inak ako píšeš, uzamknutie osobitným zámkom sa spomína pri zabezpečení streliva:

"Fyzická osoba, ktorá drží menej ako 11 zbraní kategórie B alebo zbraní kategórie C alebo strelivo v počte do
10 000 kusov a na ich uloženie nepoužije trezor, je povinná zbrane a strelivo uložiť a uzamknúť ich oddelene.
Ak strelivo nemôže uložiť v oddelenej uzamknutej miestnosti, skrini alebo debne, musí ho uzamknúť
samostatným zámkom."

Či to spĺňa §55 odsek 1) je otázne, pretože je tam zbrane uložiť a uzamknúť ich oddelene. Či je to s týmto uložené fakt neviem...

K praktickej stránke: nevidím využitie, príde mi to ako podobná konina ako mám na Mosquite a Tauruse malý zámok ktorý sa dá uzamknúť, ale človek ho iste odomkne aj správnym predmetom typu tenké kliešte. Zámok na číselný kód má iba tri miesta, to je iba 1000 kombinácii, to človek vyskúša pomerne rýchlo (skúsenosť z podobného zámku na bicykli), keďže to nie je elektronický zámok ktorý sa povedzme po 3 nesprávnych pokusoch na 2 minúty zablokuje. Ďalšiu nevýhodu vidím v tom, že to vôbec nebráni odcudzeniu zbrane iba okamžitému použitiu. Navyše pri tom číselnom zámku v tme človek ani nevie čo za čísla tam má, dostať z toho zbraň v stresovej situácii bude asi dosť problém, resp bude to pomalšie ako iné spôsoby.

Lacný "trezorík" na elektronický kód mi príde pohotovejší, tým že má klávesy vedľa seba tak sa dá bez problémov naučiť ho otvárať aj potme, dostane sa človek k zbrani rýchlejšie, bráni aj fyzickému odcudzeniu.

To čo písal Bus Drivek ako doplnkový zámok keď už človek má zbraň uzamknutú v skrini... ani to mi nepríde ako zvlášť dobré, radšej by som z dlhých zbraní vybral závery a uzamkol ich inde, než toto. Keby som už veľmi chcel niečo pro sichr proti deťom, tak na klasický zbraňovo skriňový trezor s elektronickým zámkom by som prirobil nejakú petlicu na klasický visiaci zámok a keby som bol mimo domu, tak by som mal zamknutý aj ten, šanca že deti budú naraz niečo vedieť a niečo mať, respektíve že uhádnu číselnú kombináciu a zároveň niekde objavia kľúč je dosť malá.

V prípade toho Gun 5 čo ale Bus Driver spomínal to by som asi skutočne riešil nejaké doplnkové zabezpečenie, veď na to sa stačí škaredo pozrieť a už je to otvorené. :D
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 14 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Ten zamok mi pripada ako detska poistka ked flinta visi nad krbom vikendovej chaty v americkom filme.
pertr 112
občasný prispievateľ
Príspevky: 36
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa pertr 112 »

Ahoj všetci. Nedávno som si kúpil novú hračku a keď že je to už 11ta hračka mal by som to uzamknúť v trezore. Preto by som prosil o radu je DIÁNA „10” od firmi lltrezor.sk trezor alebo to vyhovovať nebude samozrejme chcem kúpiť 2ks. Zbrane kat A nemám. Ďakujem za pomoc
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

luke napísal:aj ked v casti o uzamknuti samostatnym zamkom by som s tebou mohol suhlasit, tvojou povinnostou je zabezpecit zbran proti strate, odcudzeniu, etc.. co tvoj zamok neriesi.
...
Luke, si rýchlejší ako náhla sračka, ale prečo nedopíšeš celú vetu? Prečo to etc.???
"...proti strate, odcudzeniu alebo zneužitiu," - tak je to v zákone.
Ten zámok zabezpečuje zbraň proti zneužitiu v mieste, kde je zbraň uložená :!:
Na tom mieste (v byte) ju nepotrebuje chrániť ani proti strate (nie je dement, aby ju stratil v obývačke a viac nenašiel) ani špeciálnym spôsobom proti odcudzeniu (na to má zabezpečený byt proti vniknutiu nepovolanej osoby - dvere, okná, zámok dverí, alarm atď.)
Takže takýto zámok na zbrani je v zabezpečenom byte podľa mňa úplne dostatočným zabezpečením, aj keď má zbraň uloženú v neuzamknutej skrini.
luke napísal: ...
teoreticky by to hadam mohlo riesit ocelove lano prevlecene cez hlaven, vychadzajuce vyhadzovacim okienkom a zamknute o nejake kovove oko ukotvene v stene alebo podlahe.

takze bez moznosti dalsieho uchytenia toho zamku o nehnutelnost ten podla mna nezodpoveda poziadavkam zakona.
Ak sa už zlodej dostal do vnútra bytu, akékoľvek Tvoje "ocelove lano" je smiešnou hračkou a úplnou zbytočnosťou, ak chcel vziať tú zbraň... mizerné štikačky za 5 EUR to prekonajú!
Zamknuté

Návrat na "Zákon o zbraniach"