Návrh vyhlášky o zdravotnej a psychickej spôsobilosti

Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa BTV »

Sego - a co chces za jeden vecer roboty a 50tis €? :P :twisted:
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Registered for: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

podla mna je urobeny perfektne

presne splna ucel, aj pocitacovo gramotnym maximalne stazuje podporit nejaku pripomienku.
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa boris »

spravy z medii k teme najdete tu
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=7446
sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Registered for: 12 years 9 months

Príspevok od používateľa sego13 »

aris napísal:podla mna je urobeny perfektne

presne splna ucel, aj pocitacovo gramotnym maximalne stazuje podporit nejaku pripomienku.
aha, z tohto uhla pohladu mas 100%nu pravdu :)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

:lol: Aris, už som to tu písal, ale tak pekne ako ty som to zadefinovať nevedel. :D
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2883
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa telra »

Ako hovori teta Bielikova,
ak je cielom vytvorit nefunkcny system, tak cim viac chyb ma, tym je kvalitnejsi.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1088
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Ravenn »

aj ked nie som nadseny potrebou niekde na web davat svoje udaje, podporene. Skoro som to prespal :?
parabellum
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa parabellum »

Uz len podla enormneho poctu vznesenych formalnych pripomienok je zrejme, ze navrh novely pisal evidentny diletant, ktory nutne potrebuje absolvovat psychotesty, aby nenapachal dalsie celospolocenske skody. Mozno to pisala nejaka sekretarka pana ministra, alebo skolopovinne dieta nejakeho uradnika ministerstva v ramci slohu. O obsahu a podstate uz ani nehovorim.
Používateľov profilový obrázok
Legis Telum
prispievateľ
Príspevky: 187
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa Legis Telum »

Záznam z tlač. konferencie Legis Telum - 14.02.2012


http://www.legistelum.sk/komentar-zdruz ... 14-02-2012
parabellum
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa parabellum »

Aspon nieco: Urad vlady dal zasadnu pripomienku: Z dôvodu dĺžky legislatívneho procesu a závažnosti navrhovaných zmien žiadame účinnosť posunúť na 1. mája 2012. Túto pripomienku považujeme za zásadnú.

Podobne dalsia zasadna pripomienka k bodu 13 ods. 6 a 7. Tam vidno, ze ani pravnici ministerstva zdravotnictva neovladaju vlastnu vnutrorezortnu legislativu. Je to na smiech. Klobuk dolu pred pravnikom/mi uradu vlady. Keby vyhlaska presla v povodnom zneni, tak by bol ziadatel alebo drzitel ZP nahrany, lebo by nemohol ist na psychotesty a nestihol by termin do konca aprila. Som zvedavy, ako by sa tvarilo ministerstvo, keby prehralo sudne spory o nahradu skody. Podobne k bodu 13 ods. 4.

A toto je klucova zasadna pripomienka Uradu vlady SR:
"Do predkladaného návrhu vyhlášky žiadame zapracovať jednotnú metodiku pre psychológa, ktorý posudzuje psychickú spôsobilosť na držanie alebo nosenia strelných zbraní a streliva. Odôvodnenie: Podľa prvej vety čl. 12 ods. 1 Ústavy Slovenskej republiky sú ľudia slobodní a rovní v dôstojnostiach i v právach. Z tohto dôvodu je nutné zabezpečiť každému uchádzačovi rovnaký prístup /formu preverovania/ pri posudzovaní jeho psychickej spôsobilosti na držanie alebo nosenia strelných zbraní a streliva. Túto pripomienku považujeme za zásadnú."
Tak to uz nestihnu vsetko prepracovat, aby to bolo ucinne od 1.marca.

No a najlepsie je toto:
"Žiadame lehotu pripomienkového konania predĺžiť na 15 dní. Sedemdňová lehota je v rozpore s Legislatívnymi pravidlami vlády SR a to z dôvodu, že predkladateľ neuviedol konkrétne dôvody naliehavosti, ktoré by mohli byť dôvodom na skrátené pripomienkové konanie. Túto pripomienku považujeme za zásadnú."

Tym dava Urad vlady jasne nepriamo najavo, ze ministerstvu ide iba o sikanu a aby sa proti tomu nestihli dat pripomienky, minimalny priestor na medializaciu a znemoznit strelcom stihnut absolvovat psychotesty do konca aprila.

No a vyznamnym sposobom sa nas zastal Protimonopolny urad SR, kedy jasne namieta, ze vyhlaska ide nad ramec zakona. :lol:

Aj Narodna banka Slovenska vyjadruje pocudovanie, ze z materialu nie je zrejme, preco sa navrh predklada v skratenom legislativnom konani. Takze nie len nam je to cudne :lol:

Rovnako sa nas zastava aj Generalna prokuratura, ze vyhlaska je mimo splnomocnujuceho ustanovenia zakona o zbraniach a strelive pokukazuje na moznu protiustavnost a nechape dovod skrateneho legislativneho konania a kratkej lehoty ucinnosti.

Dokonca aj Urad na ochranu osobných udajov ma vazne vyhrady a dokonca poukazuje na nutnost novelizacie samotneho zakona o zbraniach a strelive.

Cize aj novinari maju moznost sa presvedcit, ze nie len strelci a Legis Telum ma zasadne vyhrady proti vyhlaske.
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1088
Registered for: 14 years 1 month

Príspevok od používateľa Ravenn »

znie dobre, aj pri novele toho zakona bolo kopec pripomienok, nasledne sa prijal znacne okliesteny, zostali len psychotesty, tak ci onak, zdravy rozum chyba ...

nakoniec este dojde nejaky mudrlant, ktory nam da na to dan z luxusu a bude po parade ... budeme platit a politici budu dalej kradnut ...

mam strasne blbu naladu z toho, co sa v tomto state deje ...
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Celkom ma prekvapuje, že bolo podaných toľko pripomienok za tak krátky čas.

Tu sme inak OT. Malo by sa to preberať v téme Navrh NOVELY vyhlasky o zdrav. a psychickej sposobilosti.
parabellum
prispievateľ
Príspevky: 141
Registered for: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa parabellum »

berserker: To som si ani nevsimol, ze sa zalozila nova tema, lebo ja kliknem len temy, kde mam vlastne prispevky a nechcelo sa mi prezerat ostatne temy. Tak prosim admina o presunutie prispevkov.
eager_maxwell

Príspevok od používateľa eager_maxwell »

Legis Telum napísal:Záznam z tlač. konferencie Legis Telum - 14.02.2012


http://www.legistelum.sk/komentar-zdruz ... 14-02-2012
Teraz tomu trochu nechapem, psychotesty musia do 30.4.2012 vykonat vsetci vlastnici ZP (tych spominanych 160000ludi) alebo len vlastnici zbrani odvodenych od samocinnej.

Posledna informacia z OR PZ v Se bola, ze len majitelia zbrani odvodenych od samocinnych. Osobne vlastnim ZP skupiny A a kratku gul. samonabijaciu zrban, neodvodenu od samocinnej. (K100 mk6) => nevznika mi povinnost podrobit sa psychologickemu vysetreniu.

Chapem to spravne? dakujem
marksman2
prispievateľ
Príspevky: 245
Registered for: 19 years 1 month

Príspevok od používateľa marksman2 »

V zmysle zákona:

§ 72d

(1) Držiteľ zbrane kategórie A uvedenej v § 4 ods. 2 písm. b) alebo kategórie B uvedenej v § 5 ods. 1 písm. f) je povinný prvýkrát podrobiť sa posúdeniu psychickej spôsobilosti podľa § 20 ods. 3 do 30. apríla 2012.




...K100 mk6 = zbraň kategórie B uvedená v § 5 ods. 1 písm. a)
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"