Vnútorné vojenské predpisy o vzhľade vojaka

blissful_germain

Vnútorné vojenské predpisy o vzhľade vojaka

Príspevok od používateľa blissful_germain »

zdravím, nevedel by mi niekto poskytnúť vnútorné vojenské predpisy? konkrétne hľadám presné info ohľadom tetovania u profesionálnych vojakov a celkovo predpisy o vzhľade vojaka- ako čo má byť, aby som nič neporušovala. díky
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

ved daj sem fotku tetovania a pritomni vojaci to uz posudia :lol: :lol:

interne predpisy asi nikto len tak zverejnovat nebude, ved preto su interne

pokial si dobre pamatam na svoju ZVS , tak vzhlad a upravu zovnajsku riesil hadam este predpis VSEVOJSK-1 z roku cosi okolo 1960 a tam sa tusim tetovanie neriesilo :lol: :lol:
Používateľov profilový obrázok
mazzi
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mazzi »

Má sa za to, že tetovanie nemá byť vidno pri nosení uniformy. Napríklad keď máš krátky rukáv a máš potetované predlaktie, alebo máš tetovanie na krku a to ti zakryje len šál v zime. Čo sa týka úpravy celkove, tak ak máš dlhé vlasy nesmú byť rozpustené. Obľúbená je úprava do drdola. Celkove sa to v predpisoch asi veľmi nerieši a je pravidlom, že v prípade žien sú všetci benevolentnejší. Ide len o to, čo ti veliteľ strpí.
AK47
častý prispievateľ
Príspevky: 623
Dátum registrácie: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa AK47 »

Tetovanie nesmie byť pri nosení vojenskej rovnošaty viditeľné, upravovali to tuším predpisy o ustrojovacej disciplíne. Ich názov si žiaľ nepamätám.
Naposledy upravil/-a AK47 v 11 Feb 2012, 23:00, upravené celkom 2 krát.
inspiring_zhukovsky

Príspevok od používateľa inspiring_zhukovsky »

Ak to nezistíš tu ani nikde inde, skús www.forum.csla.cz

Podľa môjho názoru sú, tohto sa týkajúce, predpisy stále rovnaké, ako za socíku. A ak aj nie, viacerí chlapci na tom fóre majú prehľad aj o súčasných predpisoch.
inspiring_banzai

Príspevok od používateľa inspiring_banzai »

Nie je to náhodou tak, že dnes je v mode sa u vojska tetovať? Symoly roty, vojska, jednotky sú dens v mode tak asi by im nemalo vadiť, kedď si zo sebou prinesieš pamiatku z civilu. :wink:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

neworleans napísal:zdravím, nevedel by mi niekto poskytnúť vnútorné vojenské predpisy? konkrétne hľadám presné info ohľadom tetovania u profesionálnych vojakov a celkovo predpisy o vzhľade vojaka- ako čo má byť, aby som nič neporušovala. díky
Voľakedy to bol Ustrojovací predpis Zakl 1 - 2 ...teraz už neviem .

Čo sa týka tetovania , poznal som viacerých ( aj za socíku ) , ktorí mali tie rôzne ...
Pes bude zakopaný hlavne v tom , aby kerka nemala ten nejaký protištátny alebo rasistický výjav ...o propagácii fašizmu ani nevravím ...viď
http://aktualne.atlas.sk/vojak-neonacis ... nes/kauzy/
Používateľov profilový obrázok
Vova
prispievateľ
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa Vova »

Zakl. 2 už je zrušený a nahradilo ho Nariadenie náčelníka generálneho štábu OSSR.
Tetovanie vojak môže mať, ale len na takých miestach, aby ho nebolo vidieť pri nosení služobnej rovnošaty.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"