Paintball s noktovizorom

Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3701
Registered for: 15 years 8 months

Paintball s noktovizorom

Príspevok od používateľa Mesi »

Pri ceste s kolegami na firemny vylet sme nejakym sposobom prisli k teme o zbraniach, nahodou som zistil, ze kolega je polovnik a nakoniec sme skoncili pri zakonnych podmienkach drzby atd.

Debata sa vyynula okrem ineho aj k teme, ze iny kolega hrava paintball a kedze su trosku ujeti, tak hravaju aj v noci, pricom maju k markerom pripevnene nocne videnie (osobne si myslim, ze skor pouzivaju len nejake nocne videnie na hlave, ale zoberme to z teoretickej roviny).

Moj nazor je, ze takouto upravou by podla nasho zakona doslo k nedovolenemu ozbrojovaniu ^_^.

Aky je vas nazor? Nepytam sa na zdravy rozum, situaciu, aka by bola v realite, ale na vyklad zakona.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

ak by pouzivali len nocne videnie nie je tu ziadny problem (kopa airsoftakov ho pouziva tiez), ten nastane ak by slo o zameriavac na baze noktovizora, v tom pripade by slo o zakazany doplnok zbrane a myslim ze je uplne jedno ze na zbrani kategorie D
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3701
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Tiez to vidim tak, ze by sa to prekategorizovalo na zbran sk.A. Aj ked si neviem celkom v realite predstavit, ze za toto by sa ulozil postih za nedovolene ozbrojovanie.

EDIT: este by som dodal, ze v podstate na nakup zameriavaca na principe noktovizora by clovek nemal mat ani si moznost zaobstarat (kupit) na uzemi SR.
Naposledy upravil/-a Mesi v 25 Máj 2013, 12:16, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

V pripade dnesneho stavu pravneho poriadku, policie, prokuratury a sudov SR by som sa na zdravy rozum a spravodlivost nespoliehal. Tie veci ta mozu akurat prijemne prekvapit, ale nie su narokovatelne.

14:20 http://www.youtube.com/watch?v=7ZfFohsN6aU
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"