EFMJ - informácie, skúsenosti

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5632
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Maličká oprava: v .40 SW ich na T & T nemajú. Len v 9mm Luger a .45 ACP.
:wink:
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Tak sme sa dockali. Frano doviezol Guard dogy v .40 S&W.
Ja mam zajednanych/odlozenych 5 krabic, na sklade mu ostalo este celych 8. Takze kto prvy pride prvy mele
bujny
častý prispievateľ
Príspevky: 1101
Registered for: 11 years 7 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bujny »

Pre nedostatok balisticky vhodnejšieho materiálu, som strelil Guarddog (jeden, lebo ja chudobná zemepán) cez behúň pneumatiky. Strela sa zastavila na opačnej strane bez prieniku iba sa odrazila a ostala v pneumatike. Teda priestrel iba jednej vrstvy, nedošlo len k deformácii, ale až fragmentácii strely na olovené jadro spojené v jednom mieste s medenou košieľkou a kúsky modreho plastu. Subjektívne hodnotím lepšie ako SECA, ktorá strelila dve vrstvy a od tretej sa iba odrazila aj Critical, ktorý tiež dal dve vrstvy a v tretej ostal. Mám "skoro" istotu ,že nedôjde k priestrelu.

Teplota cca 15 stupňov, vzdialenosť od cieľa cca 1 meter, hlaveň po 80 výstreloch, Guarddog 9mm Luger. Keby som mal viac ako 20 kúskov, strelim ich aspoň 5 ale nebudem na gumu míňať strelivo ktorého je nedostatok.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa agger »

Nemáte niekto cestu k franovi? 2 krabky 40tok by som zobral.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Tak som vyskusal prvu testovaciu krabicku Guard-dogov v .40S&W a je to na strelbu velmi prijemne strelivo. Presnost vyborna (lepsia ako moje ruky) a co sa tyka spetneho razu... prirovnal by som to ku 200 grainovym 175-178 faktorovym 40-tkam. Maly spetny raz, velmi rychly a presny 3-4 strel na 10-15 metrov... toto bude radost nosit.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

u Frana je na sklade/predajni 0 slovom nula Guard Dogov v kalibry .40 S&W

Ja osobne viem iba o jednej krabicke na predajni v okoli Piestan, mozno nejaku ukoristilo T&T, ale pochybujem. Takze kto zavahal, nezere :lol:
inspiring_wozniak

Príspevok od používateľa inspiring_wozniak »

.
Naposledy upravil/-a inspiring_wozniak v 01 Apr 2015, 20:21, upravené celkom 1 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

len detail, mal si tie katalogy namocene ?
inspiring_wozniak

Príspevok od používateľa inspiring_wozniak »

.
Naposledy upravil/-a inspiring_wozniak v 01 Apr 2015, 20:19, upravené celkom 1 krát.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

co tak uz konecne test do masa?nema niekto zdroj z kafilerky?
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Osobne som testol Guarddogy+Hornady Critikaly,Federali Hydra shoky v 9lugri do 5l bandasiek od zmesi do ostrekovacov vody.Dal som ich 4ks za sebou,GD+Critikal defenze som nasiel v druhej bandaske krasne otvorene ako v roznych americkych testoch.147grn tazky hydrashok ostal v tretej bandaske taktiez krasne otvoreny,ak nezabudnem ako ich pekne otvorilo mozem doniest na SWF.Mam rozne chutovky ktore mozme na stretku testnut,len matros treba zabezpečit.
drescenter
občasný prispievateľ
Príspevky: 28
Registered for: 11 years 2 months

Príspevok od používateľa drescenter »

Guard Dog v 45ke je v pocte asi 5 baleni u Frana na Farskej. 5.7.2013.
Používateľov profilový obrázok
Yuri the GUN NUT
prispievateľ
Príspevky: 332
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Yuri the GUN NUT »

11.07.2013 - na Farskej u Fraňa majú len 1 krabičku Federal .45 ACP Guard Dog - neviem odkiaľ máte, že by ich tam malo byť viac - predavač mi vravel, že je tam tá 1 krabička už dlhšie a viac kusov nemajú zatiaľ.
jancco
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 11 years 2 months

Príspevok od používateľa jancco »

kde sa daju kupit v 9mm v okoli TT? nezmenilo sa nic na tom ze su povolene? popripade odporučte niečo na nosenie co nema az taku prieraznost ako FMJ aby pripadny priestrel co najmenej ohrozil nezučastnene osobi.
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

jancco, prepáč, ale prešiel si si toto vlákno alebo sekciu náboje? lebo nemám ten pocit :roll:
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"