Kandidáti na prezidenta 2014

Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 9 months

Kandidáti na prezidenta 2014

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Napisal som aktualnym kandidatom na prezidenta tuto otazku:
Boli by ste ochotný podporiť zákon -
a) Zakazujúci držanie zbrani civilom (mimo poľovníkov)
b) obmedzujúci držanie zbrani (obmedzenie na kaliber, zakazujúci
pušky, obemedzenia na počet nabojov v zásobniku atď.)
c) zjednodušújici držanie zbrani (rychlejšie vydavanie preukazov,
zrušenie skúšok alebo ich zmiernenie ...)
d) upevňujúci súčasny stav (napr. ústavným právom na zbraň)
Odpovedať možete aj vlastnými slovami, uvedené možnosti slúžia hlavne
ako náčrt možnosti.

Hned ako mi odpisu, hodim to sem.
Myslim si ze drzitelov ZP moze zaujimat ich nazor :)
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa peterson »

prezident zákony (iba) podpisuje. Ak sa mu nepáči a nepodpíše ho- pričom ho parlament napodruhé schváli v rovnakom znení- v Zbierke zákonov je ten zákon uverejnený akurát bez jeho podpisu 8)
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Ano, mohol som namiesto "podporit" napisat "podpisat" ale co uz.
Kazdopadne ak to prezident vrati tak treba uz nadpolovicnu vacsinu hlasov zo 150 (76), nie nadpolovicnu vacsinu z nadpolovice (39). Takze niekedy to moze pomoct.
A ak mam 2 kanditatov a neviem sa rozhodnut, ich nazor na zbrane mi moze pomoct :)
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

ak bude jasny zoznam kandidatov, tak ich LT urcite oficialne obosle s otazkou ohladne ich pristupu k legalnym zbraniam
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa peterson »

pri všetkej úcte, myslím, že otázky týmto smerom sú výstrelom do vody.
Každý kandidát si povie- "sú držitelia zbraní a potom sú moji kamaráti poľovníci. To sú predsa dve odlišné skupiny"

V našej krajine sa ukazuje, že inštitút prezidenta je politický dôchodok niekoho, kto fungoval v politike.
Takže si myslím, že sa o ten post pomerajú Hrušovský kontra Fico. Náš ľud vždy inklinoval k zavedeným osobám.
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Neocakavam ziadny zvrat vo volbe naroda.
Jedna sa cisto o moj osobny zaujem, pisem im ako sukromna osoba ale chcem sa podelit o odpovede.
Zaroven mam aj prvu odpoved:
Dobrý večer, p. *****,
v tejto otázke mám veľmi jasno a bez rozmýšľania Vám odpovedám, že som zásadne proti držbe zbraní civilistami, samozrejme okrem poľovníkov, ale aj to musí podliehať veľmi prísnej kontrole a skúškam. Veľmi názorne a otvorene o tom hovorí film Michaela Moorea, "Bowling for Columbine". Zvyšujúci sa počet zbraní nikdy nevyrieši problém bezpečnosti občana. Tú môže zabezpečiť len dobre a spravodlivo fungujúci právny štát. Keď je občan nútený vziať do rúk zbraň, treba sa opýtať "Kde je štát? Ako to mohol dopustiť????"
Takže ešte raz. Som zásadne proti zbraniam.
S pozdravom
PhDr. Ľubica Blašková
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa peterson »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: čo som písal ?
Používateľov profilový obrázok
necrono
prispievateľ
Príspevky: 221
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa necrono »

to si mal dat do vtipne veci :D a nie sem :D
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Noooo, neber mi nadej :D
Snad sa najde aspon jeden. Neznamena to ze ho hned budem volit ale ...
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa peterson »

šplechnem si do trenek ak, Gewehrovi tá panička odpíše tú istú odpoveď...

Gewehr, určite daj vedieť na forum :!: 8)
Používateľov profilový obrázok
Inzo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa Inzo »

a co by ste od tlmocnicky a prekladatelky cakali? jej ulohou nie je mysliet alebo mat nejaky nazor. radsej mala pozeravat Rocca Siffrediho ako Moora :-)
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa erebos »

Vsak si pozrite kto je Lubica Blaskova.

Ak by ste mali tu cest osobne, alebo pracovne zistite ze je "sprosta". Myslene doslovne a ani ziaden titul to nezachrani. Je to clovek zahladeny do seba a ignorujuci dianie okolo seba. Ona je absolutne presvedcena o svojej pravde - jej pravdou su keci "pravdolaskomilov" ako bol Havel.
Necakajte od nej priamu odpoved na konkretnu otazku - nedokaze to. Zacne kecat dokola a na koci odpovede nevie kde zacala.
Kandiduje, lebo jej nakecali, ze je cas na zmenu a ako zena so "spravnym" nazorom ma sancu na uspech...

Na druhej strane ona sa snazi vystupovat tak aby vyhovela kazdemu kto ju moze podporit a zaroven si nikoho nepostvala proti sebe.

Ta odpoved je vysledkom toho, ze je sprosta a zaroven "vychcana". Ona si myslela, ze jej pise polovnik, ktory chce zakazat zbrane vsetkym ostatnym tak odpovedala tak ako odpovedala. Zaroven nezabudla zdoraznit "prisne testy a povolenia" aby vyzerala zodpovedne. Ak jej napise Legistellum a zdorazni, ze ich clenska zakladna ma 250000 clenov /berte ako tip co napisat/ jej odpoved bude nasledovna :
"domnievam sa, ze zbrane by mali podliehat prisnej regulacii nakolko bezpecnost na prvom mieste, ale chapem ze su potrebne pre niektorych ludi. Vyslovene som proti plosnemu zakazu zbrani, ale budem trvat na prísnom povolovacom procese /skusky, psychotesty/ aby sa zabranilo ich nadobudnutie neopravnenymi osobami... Nie som nepriatel zbrani, chcem len poriadok. Slusni a cestni obcania sa o svoje zbrane nemusia bat!!!"

Zaroven si uvedomte, ze promptna odpoved je dôsledkom toho, ze to bol asi prvy list co dostala nakolko o politicku mrtvolu jej kalibru asi zaujem nebude...
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

no bude sranda to potom poporovnavat, citim ze to bude zaujimave citanie ked sa to spracuje na final :)
tak ako je vyssie uvedene pisat nebudeme, chcel by som od nich priame odpovede, takze ziadne pocty drzitelov ZP pisat nebudem, to nech si zistuju sami. Otazka bude jednoducha a priama, bez okolkov a zdoraznovani.
majo2
občasný prispievateľ
Príspevky: 16
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa majo2 »

Písal si aj JUDr. Jozefovi Šimkovi? Ten ako bývalý riaditeľ OR PZ by mohol mať pragmatickejší názor. Som zvedavý, čo odpíše :)
sego13
prispievateľ
Príspevky: 416
Registered for: 12 years 9 months

Príspevok od používateľa sego13 »

Prezidenti doteraz boli taki mamlasi, ze pri volbe noveho budem uprednostnovat ine kriterium ako nazor na drzanie zbrane. Bohuzial ...

To sa da uplatnit ak mas na vyber 2 normalnych kandidatov, ze s apriklonis k tomu, ktory ma +/- rovnaky nazor ako ty v otazke zbrani ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Ostatné"