Rozdiely medzi G26 a G27

inspiring_nash

Rozdiely medzi G26 a G27

Príspevok od používateľa inspiring_nash »

Zdravim Vas, aky je rozdiel medzi G26 9mm a G27.40S&W?
Teda zbrane sa velkostou nelisia, ale ten kaliber je odlisny.
A ja by som chcel vediet, v som su tie odlisnosti, co je lepsie, co sa na aky ucel viac hodi a pod.
Mozte mi poradit? Diky
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Pagy, keď chceš zistiť niečo o rozdieloch v kalibroch, tak choď do príslušnej témy.Ale, aby som nevyzeral ako odľud, tak stručne: .40 SW je moderný kaliber určený najmä na sociálnu prácu. Podľa citovaných údajov má najvyšší zastavovací účinok z bežných pištolových a revolverových kalibrov. To je pre mnohých mantra, no fakt je, že záleží najmä od typu strely. .40 SW je odvodený od 10 mm Auto, vyvinutý na základe požiadaviek FBI. Prvý raz ho predstavili tuším v 1990 a je čoraz populárnejší aj u nás. Pracuje s podobnými tlakmi ako 9mm Luger, hlavný rozdiel však je vo veľkej a ťažkej strele. Prieraznosť je porovnateľná s 9mm Luger, i keď o čosi nižšia. Naproti tomu je 9 mm Luger európskou klasikou, tento rok tuším oslavuje storočnicu. Je univerzálny, lacný a dostatočne účinný aj na sebaobranu. Tak. Viac si nájdi v príslušnom vlákne.
Ak tam niečo nenájdeš, pokojne mi napíš PM. Hádam ti budem vedieť odpovedať. Vlastné skúsenosti mám s obomi kalibrami, keďže v nich vlastním zbrane.
:idea:
Ešte jedna poznámka: Glocky v kalibri .40 SW nemajú zrovna najlepšiu povesť. Vzhľadom na nedostatočnú oporu nábojnice v komore prichádza najmä s prebíjancami k ťažkým nehodám. Keď .40 SW a plast, tak jednoznačne HK USP.
:wink:
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa kriznik »

pagy
mozno trochu OT
video porovnavajuce rozmery G27 s Walther PPS
http://www.youtube.com/watch?v=y-4XdPxYU9E
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Uz viem preco na novych modeloch Glock-ov na konci zaveru maju byt oble vystupky namiesto doterajsich ostrych drazok pre obtiahnutie zaveru.
Vcera ked som rychlo, trochu zosikma obtahoval zaver tak som si na jednej tej drazke porezal prst.
Prosim nepiste ze "lavy, nemehlo a tak podobne " :-)
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Si lavy, nemehlo a tak podobne :lol:
Zartujem.

Podla niektorych informacii nemaju byt tie oble vystupky sucastou 4. generacie, ale len ako volitelna uprava. Primarne urcena pre prislusnikov OZ na zlepsenie manipulacie v rukaviciach.
No uvidime, ako to bude.
Btw. tie obliny sa mi teraz nepacia, ale zvyknut sa da asi na vsetko. Ostatne, Glocky stavaju na inych prednostiach nez je estetika. :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"