ZVS P20

inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

udivuje ma ako rychlo vies najst dovod odstranenia temy

-tema P20/P21 tu uz zalozena je /Myro-LM vytvoril duplicitu/ ,
-foto P20/P21 je vlozit bud to tejto temy,alebo temy Fotografie nasich milacikov
- na poziadanie Myro_LM som temu vymazal
Používateľov profilový obrázok
MyroLM
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa MyroLM »

Ak bude záujem tak to sem dám znova

Cena P21 Exclusive 519 v predajni ZVS Dubnica, klasická verzia P21 za 480, P20 nemali a nevšimol som si cenu (zrejme pod 470).
omega51
prispievateľ
Príspevky: 300
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa omega51 »

Tá cena je po zľave pre OZ alebo normál?
Ešte aby aj pištoľ bola minimálne taká dobrá ako jej cena. :D
Napíš dojmy po prvej streľbe.
Používateľov profilový obrázok
MyroLM
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa MyroLM »

Cena je bez akýchkoľvek zliav, prišiel som, kúpil som. Chcel som ju síce v .40SW ale ešte nie je takže bude ešte jedna v čiernom a 40tke :mrgreen: K tomu 600 nábojov a Balistol a dostal som 4 lugrové prívesky :-)

Dojmy? Poznáte pocit keď hľadáte pištoľ ktorá sadne a keď nejakú chytíte do ruky tak máte pocit, že sedí ako uliata? Tak taká je pre mňa P21 a aj Arrow.

Streľba? Strieľal som z prototypu P20 už pred pár rokmi v Čachticiach na akcii Legis Telum a už vtedy som vedel že raz bude u mňa. Konkrétne tento kus čo mám má parádnu spúšť, ale to je asi individuálny pocit strelca. Pri zaevidovaní som strávil na polícii skoro hodinu, vraj spúšť perfektná - hovoril každý kto ju chytil a skúsil (2x orgány PZ + 3x nezávislí strelci čo tam boli prepisovať zbrane). Vyskúšam ju v sobotu u Fraňa na akcii Legis Telum, potom dám vedieť subjektívne pocity.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3704
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ked tak citam tie postrehy so spustou, tak mam pocit, ze ZVS robi dve kategorie zbrani.

MyroLM: opis nam este chod spuste v DA mode, aby sme si vyjasnili, ze hovorime nie len o SA. Tiez by si sa mohol vyjadrit k resetu.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa matus69 »

podla mojich skusenosti kazdemu vyhovuje ina spust. Neda sa povedat, ze prave tato je najlepsia pre vsetkych a naopak...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3704
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Nemyslim si, ze spust, ktoru mali ZVSka v DA mode by niekomu mohla vyhovovat. Ake vyhody maju skoky (zmeny odporov) pri chode?
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Dátum registrácie: 11 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Chcelo by to porovnat modely ZVS P20 a P21 a spustove mechanizmy v nich.
Vo vyhlaseniach vyrobcu pred nejakym casom, deklarovali P21 ako pistol na sportove ucely. Ktovie, ci je tam nejaky rozdiel oproti P20.
Používateľov profilový obrázok
MyroLM
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa MyroLM »

Mesi napísal:Ked tak citam tie postrehy so spustou, tak mam pocit, ze ZVS robi dve kategorie zbrani.

MyroLM: opis nam este chod spuste v DA mode, aby sme si vyjasnili, ze hovorime nie len o SA. Tiez by si sa mohol vyjadrit k resetu.
DA: prvé 2mm chodu spúšte voľný chod bez odporu, potom plynulý nábeh odporu spúšte, po cca 5mm cvaknutie záchytu bicieho mechanizmu cca 5mm od úderníka (ak to po tom pustíš, tak sa bicí kohút nevráti na úderník ale zostane zachytený v tej polohe) a ďalej už len plynulé narastanie odporu úmerné sile napnutia bicej pružiny až do "výstrelu" (chod spúšte 12mm od cvaknutia). Po celej dĺžke chodu spúšte odpor plynule narastá, bez akýchkoľvek nerovnomerností, zasekávaní, zadrhávaní alebo niečoho podobného

SA: (Po natiahnutí bicieho kohúta rukou sa spúšť posunie o 8mm oproti začiatku DA) Voľný chod spúšte 8mm, potom jemný plynulý odpor (asi 1/5 oproti DA) 2mm a "výstrel". Spúšť je treba z koncovej polohy vrátiť späť 3mm aby bola schopná ďalšieho SA :mrgreen: (pri steľbe stačí stláčať opakovane spúšť len v rozsahu max 4mm)

Ospravedlňujem sa za vysvetľovanie... Mám vám to natočiť? :mrgreen:

PS: Mesi, aký reset si to myslel?
Používateľov profilový obrázok
MyroLM
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa MyroLM »

Mesi napísal:Nemyslim si, ze spust, ktoru mali ZVSka v DA mode by niekomu mohla vyhovovat. Ake vyhody maju skoky (zmeny odporov) pri chode?
Skoky nie, ale fyzika nepustí. Ak napínaš pružinu tak sila musí rásť, inak sa napínanie zastaví.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3704
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Vdaka za opis.

Narast odporu je ok, ja som drzal kus, kt. mal ale skoky, to nie je ok.

Reset spuste je tych tvojich 3mm dozadu kedy spravi cvak a mozes opat strielat.

Inak to si cim meral?
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Sak prstom, ne :!: :lol: :lol: :lol:

Ja som ju skusal minuly rok na Mosquite a nesadla mi. Ani uchop a o spusti ani nehovorim. Ale to je subjektivne hodnotenie.
Uvidime tento rok ci sa zlepsili. 8)
Používateľov profilový obrázok
MyroLM
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa MyroLM »

Mesi napísal:Vdaka za opis.

Narast odporu je ok, ja som drzal kus, kt. mal ale skoky, to nie je ok.

Reset spuste je tych tvojich 3mm dozadu kedy spravi cvak a mozes opat strielat.

Inak to si cim meral?
V rámci možností :mrgreen: prst na spúšti + pravítko
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Vaquero »

Mesi napísal:Nemyslim si, ze spust, ktoru mali ZVSka v DA mode by niekomu mohla vyhovovat. Ake vyhody maju skoky (zmeny odporov) pri chode?
Nenazval by som to skoky/zmeny odporov, tá spúšť jednoducho v DA drhne a bez vyladenia je v tomto režime nepoužiteľná.
Používateľov profilový obrázok
mondo
prispievateľ
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa mondo »

MyroLM napísal: Ak napínaš pružinu tak sila musí rásť, inak sa napínanie zastaví.
No to nemusí vždy platiť. Pozri si mechanizmus revolvera. Sila sa pred koncom naťahovania znižuje /cca 55sek na videu /. ak by dokázal isť ešte ďalej, tak by sa to vyrovnalo, až by ho začal točiť opačne.
https://youtu.be/tSNACIsEQo4?t=53s
Napr. na margoline to funguje obdobne, pred koncom znateľné povolenie sily. Tým pádom menší tlak na záchyt, atď ...
a podobne je to aj inde, že sa tlak pružiny natáča postupne na os otáčania kladiva.
https://www.youtube.com/watch?v=yHviEIkZWhA
https://www.youtube.com/watch?v=r3NRyP7uFI0
Napísať odpoveď

Návrat na "ZVS"