TCA

Používateľov profilový obrázok
Gabo.45
prispievateľ
Príspevky: 212
Registered for: 10 years 7 months

Príspevok od používateľa Gabo.45 »

hm, dlhe gelove nechty + smatranie v kabelke po nabitom glociku... Kazdopadne ten clanok len dalsia reklama.
Používateľov profilový obrázok
angelus1987
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa angelus1987 »

Z toho, čo som si o TCA prečítal a čo som momentálne videl aj z ich reakcií mi ako úplne nezaujatej osobe, ktorá videla niekoľko videí z TCA vychádza pár poznatkov:

1. TCA vypĺňa na Slovensku priestor, ktorý zjavne nie je pokrytý a to teda snaha naučiť ľudí "bojovať", bez toho, aby museli absolvovať armádny, policajný, alebo iný výcvik.

2. TCA pri svojich školeniach nie vždy dodržiava zásady bezpečnej manipulácie so zbraňou, čo je na jednej strane trestuhodné, na druhej strane zase nikto nemôže čakať, že sa naučí bojovať so zbraňou bez toho, aby sa vystavil nejakému riziku zranenia. (týmto neschvaľujem postup TCA, ale ani by som ho úplne neodusdzoval)

3. TCA sleduje dianie tu na fóre, avšak nevie adekvátnym spôsobom odpovedať na relevantné otázky a argumenty, ktoré sa tú prednášajú. Možno kebyže sa postavia k celej veci otvorenejšie (ako sa hovorí - ako chlapi), tak by to bolo trochu transparentnejšie.

4. TCA nevie robiť zázraky, na kurze vás niečo naučí, ale neurobí z vás bojovníka - to musíte len vy sami a to pravidelným cvičením si už osvojených bojových techník.

5. TCA je v mojich očiach podstatne dôveryhodnejšia inštitúcia, ako spomínaná Akadémia urgentnej medicíny.

Nebudem klamať, zvažujem aj po konzultácii s mojim kamarátom, ktorý bol na kurze TCA prihlásenie sa na ich kurzy, avšak momentálne je to skôr vo form úvah, preto prosím neberte môj príspevok ako podporu TCA, ale ani ich zatracovanie, ale skôr objektívny pohľad na to, čo sa tu v diskusii prezentovalo.

P.S. Stať a PR článok o gelových nechtoch pobavili :) Ešteže moja priateľka nemá gelové nechty a tým pádom sa jej ten článok netýka :lol:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

1 nezmysel, TCA ukradla koncept, sylaby kurzov a kopu veci inym existujucim agenturam. Rozhodne nevyplnaju dieru na trhu.
2 suhlas s prvou castou vety
3 suhlas
4 suhlas, ale je to dost naprd argument
5 nesuhlasim, poznam jednych aj druhych. Spolocne maju to, ze nezvladaju komunikaciu.
Používateľov profilový obrázok
angelus1987
občasný prispievateľ
Príspevky: 84
Registered for: 10 years 3 months

Príspevok od používateľa angelus1987 »

Roman, to či TCA ukradla alebo neukradla koncept... no povedzme si pravdu - 90% jej zákazníkov to môže byť ukradnuté. Čo je relevantné je, že keď sa niekde na strelnici (mimo BA) stretnem s nejakým kamarátom a poviem mu termín TCA, tak jednoducho ten termín vie identifikovať. Samozrejme môžem sa mýliť, že na Slovensku je naozaj dosť takýchto výcvikových stredísk / skupín / združení, ale z môjho osobného pohľadu TCA vyčnive vďaka dobrej reklame. K Akadémii urgentnej medicíny sa radšej vyjadrovať oipakovane nejdem, k tomu som sa vyjadril už v ich topicu pred časom, a vzhľadom na to že som si "preklepol" TCA po základnej stránke resp. po tej formálnej mi to príde viac dôveryhodnejšie (cháp to tak, že nepoznám ľudí ani z jednej organizácie, ale ide mi o formu a vystupovanie resp. registráciu organizácie).

Pravdou je, že ani jedna z organizácii nezvláda transparentnosť a komunikáciu tu na fóre.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

90% beznych zakaznikov nema problem kupit ukradnuty tovar od priekupnika, napalovat si stiahnute filmy na DVD, kupovat cinske fejky znackoveho tovaru
nemaju problem kupovat od poliakov na trhu zriedeny smejd, hlavne ze je to lacne
a este ked je k tomu dostatocne hlasna reklama, to je mi len swag

kazdy nech si utraca svoje zdanene peniaze kde chce, len potom nebudte prekvapeni
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2125
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa dantes »

Z cisto obchodneho hladiska TCA vypalila rybnik inym podobnym agenturam tym, ze je blizko BA. To je pre viacerych ludi rozhodujuce, nez cestovat napr. do Cachtic na RDA. Oproti mensim agenturam maju vlastnu strelnicu, komplet strelecke vybavenie na vsetky kurzy, nadvaznost jednotlivych stupnov, roznorodost kurzov. Ani ti, ktorym sa kurzy vyslovene nepacili (je ich dost malo) nemozu tvrdit, ze by bole personal nedostatocne kvalifikovany. A ano, maju marketing. Danou je masovost kurzov a menej osobneho pristupu, hoci pocty ludi na kurzoch nie su prehnane.

Podla mna taketo kurzy maju aj spolcensky vyznam, lebo kopa ludi, ktori si idu zastrielat napr. len v ramci teambuildingu a o kupe zbrane vobec neuvazuje sa aspon zoznami so strielanim, prestane sa toho panicky bat a vacsine ludi sa to aj zapaci / maju z toho dobry zazitok. To moze podporit gun - friendly atmosferu.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

Dantes: pravdou je iba to, že sú blízko BA. Vštepujú účastníkom návyky, ktoré sú na hranici bezpečnosti. Samozrejme, všetko je vecou osobnej voľby. Sekundárny negatívny efekt pocítia absolventi, pri prvom probléme so zákonom-resp. svojom vlastnom zlyhaní.
Môj osobný pohľad je ten, že ak by mi prišiel na strelnicu, človek pýšiaci sa drilom z TCA- budem ho považovať za nebezpečného začiatočníka a ako správca mu venujem zvýšenú pozornosť.
friendly_ramanujan

Príspevok od používateľa friendly_ramanujan »

Keď sa mame také rôzny názory na kvalitu tréningov, a zároveň nie všetky máju možnosť osobne porovnať rôzne systémy streleckého výcviku, je zmysel skúsiť urobiť nejaké hodnotenie tréningových centrov Slovenska. Nie?
Na východe Slovenska resp. vedľa Košíc, nemáme ich veľa. Dokonca ani jeden :(
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3702
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Nemame, ale cas od casu sa tu zrealizuje kurz zamerany na civilistov. A tusim raz tu bolo aj TCA ci RDA.
friendly_ramanujan

Príspevok od používateľa friendly_ramanujan »

Mesi
V tom to roku:
TCA -- začiatok mája, začiatok august a koniec septembera na strelnice Nižná Hutka.
RDA -- 30-31 októbra na strelnice Hodkovce.
dantes
častý prispievateľ
Príspevky: 2125
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa dantes »

peterson: bol si na nejakom ich treningu? Ak nie, odporucam. Ak ano, urcite vies, ze na bezpecnost sa tam dost dba. Ak si spravca strelnice, bud v pohode, kvoli treningu v TCA nic nehrozi :wink:
erebos
expert
Príspevky: 2130
Registered for: 13 years 4 months

Príspevok od používateľa erebos »

Dantes : TCA ma vlastnu strelnicu? To kde?
friendly_ramanujan

Príspevok od používateľa friendly_ramanujan »

erebos
Strelnica TCA Zohor
GPS: 48°18'21.7"N 16°57'44.1"E
Tel.: 0905 728 903
Otvorené: Pondelok – Nedeľa: 9.00 — 19.00
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

LOL
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

v dobe "internetov" sa daju veci velmi rychlo preverit myslim
http://www.strelnicazohor.sk/kontakt.html
Napísať odpoveď

Návrat na "Tréning"