Presna strelba - vyber zbrane

Používateľov profilový obrázok
Ambor
prispievateľ
Príspevky: 126
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa Ambor »

Ruger ma napadol, lebo je to tohtoročná novinka, už v tej základnej cene má veci, ktoré by si postupne aj tak dokupoval (menil pažbu, upravoval alebo menil spúšť, zásobníky) a má príjemnú cenu. Strieľajú ňou do 1500m v kalibri 6,5creedmore (aj keď to je už na hrane samotného kalibru) a sú na túto pušku dobré ohlasy.
BW Arms majú spätnú väzbu ako z číny, a preto im treba volať a ideálne volať s jednou konkrétnou osobou, ale dá sa s nimi.
Remingtonom nič nepokazíš, rovnako ako Tikkou, na Rem700 máš možno viac aftermarket dielov, ale pri tomto rozhodovaní Rem vs Tikka by som skôr už uvažoval nad kalibrom, či 308w alebo 6,5x55SE. Niektorí ľudia ti potvrdia, že na papierové terče s presnou streľbou je lepší kaliber 6,5.
Good luck vo výbere!
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa scandium »

Presne s kalibrom 6,5x55 SE som sa viac krát stretol ako s výbornou voľbou, ale tikky niesú a CZ má nejaký plasťák v tomto kalibri, ale má to krátku hlaveň ale stojí to okolo 600 EUR, no ale to nieje to čo hladám.
Volal som Alešovi Chudobovi do Zbrane Liberec, ale v celých Čechách nieje jedna Tikka. To sú čo tie Tikky ? Kusovky jak Rolls Royce? Ak by bola tikka v tomto kalibri už je moja. Len nieje. Čaká sa rok a po roku mnohí zúfalci skladajú zbrane a kašlú na Tikku.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa scandium »

a o.i. ten Ruger má chromovanú hlaveň, čo nemá veľa zbraní a už vôbec nie v triede do 1500-2000 EUR
Tikka určite, remingtony tiež a ani ČZ. Savage tiež asi nie
Sigy neviem ale to je iná liga
Používateľov profilový obrázok
LtTT
prispievateľ
Príspevky: 241
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa LtTT »

Nechcem Ti kazit radost ale tie Remingtony isli s nevyhodnym kurzom USD - EURO do vyssin. Momentalne sa 700 Police predava od 2200 - 2500 pricom dost ludi si pamata ceny 1200-1500 (ktore figuruju este na niektorych e-shopoch) nakolko to nebolo az tak davno. Z toho mi vychadza ze AK vobec tu "znama firma" jm2arms nieco dovezie tak je dost mozne, ze cena zakladneho SPSka sa veselo vyhupne cez 1000 Euro. Pri tom SPSku si tiez pamatam cenove rozpatie od 730-900.
Osobne si myslim, ze tym nevyhodnym kurzom ako aj inymi okolnostami (napr. zakaz vyvozu LEO/LEAF serii a pod) tie ceny zbrani spoza mlaky budu v EU len a len menej vyhodne v pomere cena/kvalita (aspon najblizsiu dobu). Ta suma 1000 Eur na pusku bola donedavna OK na tie Tvoje ucely ale kto vie co bude o par mesiacov, ci to bude stacit. Nezabudaj aj na "aktualnost" informacii na vacsine SVK/CZ e-shopov, tie dodacie doby su vacsinou fiktivne a v konecnom dosledku to aj tak vsetci vozia od jedneho dovozcu (to iste plati aj o aktualnosti cenoviek).

Otazka znie ci pockat na SPS ci dosetrit na iny model a dufat, ze ak pridu k obchodnikovi nebudu za "uletenu" cenu alebo ci sa porozhliadnut po nejakej skladom dostupnej alternative v Tvojej cenovej hladine (CZ/DE/PL ...).

Co sa tyka jazdeniek ...zatial su tie ceny OK, v Cechach aj celkom siroka ponuka no pozri sa na vyvoj ceny jazdenych 58ciek ... ;) nic netrva vecne.

Tazko radit, nie som expert ;) ale treba sa zamysliet aj nad tym.

PS: Savage by sa v Cechach mozno nasiel ...
PPS: nezabudaj, ze zbran je ta najhorsia investicia ;) ale zase ten pocit :roll:
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa scandium »

čo vravíte na ČZ 550 Varmint. Zlá volba? Tá s lamino pažbou vyzerá dobre. Dlhá hlveň, stúpanie je 1:12, privítal by som menej ale väčšina zbraní kt. som sledoval má 1:11
V 308 WIN by taká ČZ nemusela byť až taká zlá volba. Len nikde sa o nich nepíše resp. neviem nájsť nejaké vlákno o CZ 550 VARMINT.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

S REM 700 to bude asi chvilu na SK problem, jednak dostupnost a aj cena, ako uz bolo pisane. Ale je tu jedna alternativa v prijatelnej cene, a podla toho com videl aj pomer cena/vykon je dobra. Pozri si toto

http://www.sabatti.it/Portals/0/Tactica ... 150503-983
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa scandium »

kto to predáva a aká je cena?
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Registered for: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

Kall
prispievateľ
Príspevky: 308
Registered for: 20 years 4 months

Príspevok od používateľa Kall »

CZ 550 varmint mám,pažba není ještě lepenice, na přesnou střelbu by to chtělo precizně odladit sřelivo, bez bedingu to střílelo 94 bodů na pistolák na 300m v kat standart.
friendly_lamarr

Príspevok od používateľa friendly_lamarr »

Všetkým presnú mušku v novom roku !!
Má niekto skúsenosti s novým CZ 557 Varmint kal. 308 W ?
Na prvý pohľad vyzerá solidne , aj cena.
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 11 years 1 month

Príspevok od používateľa scandium »

ahoj, tiež po nej pokukujem.
Zaujala ma tá pažba, hmotnosť (5kg), stúpanie drážok 1.10 čo by 308čke W malo ideálne vyhovovať, dlhá hlaveň
Tiež premýšlam. Zatiaľ ti tu asi nikto nenapíše recenziu, lebo M Hunt koncom roka doviezol dva kusy a jeden predal.
Niekde som čítal že minimálna životnosť hlavne je 8000 výstrelov. ( OPAKUJEM MINIMÁLNA!)
Neviem posúdiť, ale vraveli mi (možno neprajníci CZUB) že životnosť hlavne z ČZ je max 1000-1500 výstrelov.
308Win tiež stačí na moje postrelovanie. Žiaden profesionál nie som a ani nebudem. Drvivá väčšina vystrelených patrónov bude na 100 m, nikde totiž v okolí nemám dlhšiu strelnicu...ak tak občas Roháčka a aj tá je 500 m a na to 308 stačí

Nehovoriac o prebíjaní a dostupnosti komponentov na 308 Win

Tiež neviem čo si o tej zbrani myslieť. Papierovo vyzerá dobre. Len aby aj taká bola.

Pôvodne som sa rozhodol pre Tikku 6,5x55 SE. Teraz ma tá ČZ-ta trochu rozhodila.

Teraz váham. V podstate dostaneš hotovú pušku s ťažkou hlavňou, pažbou (akože anatomickou)

Cenu mi M Hunt odkomunikoval na 1050 EUR čo sa mi nezdá zlé za takúto zbraň

Na jar dačo kúpim, uvidíme čo to bude. Možno práve ona....ak napíšem

niečo málo čo sa vyskytuje na českom streleckom fóre:
http://www.strelectvi.cz/forum/cz-557-v ... 35863.html
Používateľov profilový obrázok
rado74
častý prispievateľ
Príspevky: 522
Registered for: 15 years

Príspevok od používateľa rado74 »

ber Tikku, CZ vyzaduje kopu dalsich uprav aby to dobre strielalo. K tej zivotnosti hlavne by som bol skepticky niekedy davali do varmintov Lothar hlavne tie boli super ale to uz skoncilo. Druha vec je ta, ze zivotnost hlavne je podmienena inymi faktormi ako tym, co napise predajca. Niektore idu do plynu aj po podstatne menej ranach ( vacsinou za to mozu samotni strelci ) Tych 1000-1500 je tiez ch******, pravda bude niekde uprostred. Ale tu je potrebne riesit nie zivotnost ale presnost, cize po kolkych vystreloch je hlaven KO lebo stratila presnost, pre polovnika sice moze byt stale fajn ale na presnu strelbu uz je nepouzitelna
Naposledy upravil/-a rado74 v 03 Jan 2016, 13:10, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 11 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Mne na tej pazbe chyba stavitelna licnica, stavitelna botka a otazne je, ci to ma bedding. Ale ako poznam CZUB, tak asi nie. Neviem aj aku spust to ma. Pri mnozstve uprav, co by som ja robil na tej zbrani, tak osobne by som volil nejaku osvedcenu klasiku, ako Remington 700, alebo Tikku, ako uz pisal kolega predo mnou.
friendly_lamarr

Príspevok od používateľa friendly_lamarr »

Je to veľká dilema.... aj Remington potrebuje veľa úpav, nehovoriac o výmene pažby, čo je dosť veľká kopa peňazí, keď sa mení pažba, tak za poriadnú, - skoro cena novej zbrane . Tikka , s poriadnou pažbou, napr SUPER VARMINT alebo TACTICAL ,chcel by som mať doma v skrini, ale čakacia doba po objednaní, aj cez rok !! S pažbou CZ557 dalo by sa niečo urobiť, bedding, stavítelnú lícnicu nie je až taký problém prerobiť na pôvodnej pažbe. Na železe čo naladiť, to by bolo otázkou až po overení presnosti.
Tak čo teraz vybrať ?
Alebo : http://www.sabatti.it/it/Prodotti/Sei_a ... ok-6NJIjIU

celkom zaujímavé
:shock:
Používateľov profilový obrázok
Adrian
častý prispievateľ
Príspevky: 808
Registered for: 11 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Adrian »

Prave som si celym procesom upravy Rem.700 presiel. Ako pises, kazdu zbran si strelec upravi k obrazu svojmu. :-)
Napísať odpoveď

Návrat na "Športové zbrane"