223 REM

Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 906
Registered for: 17 years

Príspevok od používateľa djuri »

tie Hornady su 55gr?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4237
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

roman napísal:Hornady z Ceska po 13c by sa este dali zniest , ale balenie 6000ks je pre mna trosku overkill :)
Kurevsky to zdrazelo, lebo to je cena za karton a ta byva "vyhodnejsia".
Uz aby sa rozbehol alternativny vyrobca striel v SR ci CR.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

Rasto: mas na mysli nieco konkretne?
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4237
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

V kuloaroch som zapocul, ze by to bolo mozne a ze ci by to bolo rentabilne, cize casom pokial to nezhatia politici by sme sa mohli dockat.
Je to diera v segmente i ked spravit presnu puskovu gulu je narocnejsie ako pistolovu na 25m.
mienkotvorca
občasný prispievateľ
Príspevky: 65
Registered for: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa mienkotvorca »

Skusal uz niekto prebijat nabojnice 223. fiochhi ? Tie ktore su momentalne najdostupnejsie po 39 centov ???
Gulu by som tam chcel dat od GGG 55grn FMJ . Su tie nabojnice fiochi alternativa na prebijanie aj ? Alebo je to hovnomaterial ako cely naboj ? ,,, dikes za odpoved
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4237
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Fiochi maju mimo os navrtanu zatravku!
Lamu sa na tom vypichovacie ihly na lise.
mienkotvorca
občasný prispievateľ
Príspevky: 65
Registered for: 7 years 10 months

Príspevok od používateľa mienkotvorca »

Do riti s nimi , takze neodporuca sa
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4237
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

pri opatrnom rucnom prebijani to nie je problem, lebo to citis, ale motor to neciti a vznikaju problemy :-(
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Registered for: 10 years 6 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Jo Rasto ma pravdu. Jednu nabojnici Fiochi jsem nasel na strelnici a odzapalkoval ji v univerzalni odzapalkovaci matrici Lee. A opravdu zatravka byla mimo osu. Myslel jsem, ze jsem natrefil na nejakou nepovedenou nabojnici, ale kdyz to tady ctu, tak budou nepovedene asi vsechny.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa Machead »

a to som ich kupil 20 kg...

Nic, zrejme budem musiet objednat Lee universal decapping matricu a z RCBS co mi pride vybrat ihlu a v dillone s nou na 2. poziciu.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4237
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

doporucujem rucne odzapalkovat bez formatovania a nasledne sformatovat, ked uz nebudete musiet si davat aby ste si nezlomili ihlu.
Nabojnica ako taka je OK, len zase talianska specialita :-(
DeSade
častý prispievateľ
Príspevky: 1483
Registered for: 12 years 4 months

Príspevok od používateľa DeSade »

Vôbec to nie je dráma. Oveľa horšie sa stáva ak sú nbc z veľmi vylágrovanej komory nafúknuté ako balón, to sa potom zvykne aj v matrici zaseknúť, prípadne aj lis vydrapiť s hmoždinama zo stienky. Ale je pravda, že jedna z cc 500 mi nešla zápalkovať, nakoľko zápalky sú pertlované.
Machead
častý prispievateľ
Príspevky: 996
Registered for: 8 years 8 months

Príspevok od používateľa Machead »

Rasto, ale tak ako to chcem ja by to bolo v pohode, nie? Ide o to ze ak vo formatovacej matrici ihla ostane, zlomi sa tak ci tak ak natrafi na takuto specialitku, zapalka nezapalka. Tudiz formatovat az na dalsej pozicii bez ihly.

Mne sa to fakt nechce rucne prehanat cez jednooperak (ktory by som musel kupit a najst mu miesto) ked to Dillon zvladne. Nie je to taka tragedia v mojom pripade, nieco je Fiocchi, nieco S&B, GGG, Hornady apod.

DeSade: jedna z 500 je v pohode, tam by som urcite lozko nezrazal ale poslal ju kade lahsie :).
scandium
častý prispievateľ
Príspevky: 506
Registered for: 11 years 2 months

Príspevok od používateľa scandium »

Mne sa osvedčila univerzalna Leečkova matrica na odzapalkovanie. Ta je z takeho materialu ze som s nou odzapalkoval tisice vc nontoxov a tvari sa ze sa nic nestalo. Je to ukon naviac ale osvedcilo sa mi to. Najma ak koli 223 to musim prehnat RCBS matrcou Small Base....ide to lahsie a neriskujem zlmenie ihly
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa podes »

Chcem si prebíjať .223 aj na IPSC súťaže. Keď prebíjate len na IPSC streľbu, riešite aj dĺžku nábojníc, alebo je to na tých 50m v podstate jedno.
Napísať odpoveď

Návrat na "Prebíjanie nábojov"