Závady zbraní Grand Power

Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Daj si vymenit aj kontajner-vlozku
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Shadow je makky matros Xca zas tvrdý,zato s hlavne mam cez 20tis a ani naznak opotrebenia.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa ketchup »

tak som si dnes zbran vyzdvihol opravenu. to ze som im ju odovzdal s najslabsou vratnou pruzinou a vratila sa so strednou takze do sobotnej sutaze mozem ako dement zhanat opat najslabsiu aby to strielalo by som prezil. ale tie zodrate stopy na kolajnickach a zavere ma vobec netesia najma ked sa pozriem na to ako su uz poskodene uzamykacie rebra na novom zavere - posielal som rovno otazku kolko z toho mladenci nastrielali. evidentne zacali pouzivat inak tvarovany vytahovac a kolajnicka po ktorej jazdi kladivo je "tunovana" rozumej zuzena na tretinovu sirku. stopy po obrabacich nastrojoch su krasne viditelne a od miesta kde kladivo dopada na zapalnik ide drazka ze sa asi budem modlit aby to nebolo miesto dalsej praskliny. inak ma celkom sklamalo ze na firemnej predajni nemali pruziny do 20 ranovych zasobnikov najma pri ich mizernej zivotnosti a najviac som bol prekvapeny garazovym dojmom z vyrobnych hal...
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3701
Dátum registrácie: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Mesi »

postni fotky, nech si to mozeme lepsie predstavit.
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa ketchup »

fotky zajtra tipujem ze sa to bude zase skvelo fotit. prave som po rozmyslani naco mi menili cielnik zistil ze mi pri vymene zaveru zmenili typ uchytenia celnika z hranateho na obly cize si mozem redukciu ktoru som si kupil na kolimator vopchat do urciteho otvoru. samozrejme sa nikto neunuval o tom informovat.
tomas fuk
prispievateľ
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 10 years 5 months

Príspevok od používateľa tomas fuk »

Nejak to utichlo!! Ze by zasah vyssi moci?
radec
občasný prispievateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 7 years 5 months

Príspevok od používateľa radec »

K100 sa mi vratila z reklamacie co ma zarazilo bolo ze dovodom mojich poruch bola podla gp zla starostlivost o zbran a ze som im ju poslal suchu,trocha tomu nechapem ved som ju cistil a olejoval aj pocas strielania,ale to je jedna vec reklamaciu ajtak uznali, uprava hlavne a uprava pruziny tiez je dost vidno stopy po opracovani a ako som si vsimol zvacsili vole na uzamykani,bol som hned vyskusat - 200 ran bez zavady-viac nabojov som nemal, ale ajtak ide na predaj
Používateľov profilový obrázok
thorvald
občasný prispievateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 10 years 9 months

Príspevok od používateľa thorvald »

ono ten mechanizmus si kazdopadne pyta vacsie vole...bol som svedkom na strelnici ako znamy mal v podstate novu pistol, peknu, vole minimalne...tuti fruti...no bola schopna dat po vycisteni bez zavad 3 zasobniky...od stvrteho zasobnika pocet neobtiahnuti narastal expnencialne...siedmy zasobnik uz bol v rezime "opakovacky"
bud ostala nabojnica skripnuta v okienku alebo castejsie sa to seklo pri zasuvani naboja a zaver bolo treba dorazit dopredu rucne
pricinou bolo usadzovanie karbonu a stacila uz len mala vrstva aby to cele zacalo drhnut
vyriesilo to prave zvacsenie voli a hustejsi olej
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa ketchup »

takze kvoli zmene sposobu uchytenia opat novy zaver - ma GP prekvapilo som cakal ze iba povodny prefrezuju tak aby donho pasoval normalny cielnik elliason. oproti prvemu pokusu ziadne ozute rebra a celkovo krajsie spracovanie. muska zalepena/v rybine - oproti povodnej sa ani nehne. prva sutaz zavada asi po 150tej rane nevyhodena nabojnica a pod nou podany naboj ale kedze zaver aj kontajner su nove som to povazoval za dan za zabeh.

co ma prekvapilo je ze nove pruziny do 20 ranovych zasobnikov maju o 2 zavity viac ako povodne a dlzku oproti tym co som menil maju tiez dvojnasobnu. neprijemnym prekvapenim bolo ze namiesto objednanej najslabsej pruziny poslali strednu - ked to uz ani v gp nevedia rozoznat by asi bolo nacase to zacat oznacovat...

inak nerozumiem uplne tomu preco ma xcalibur v cielniku zarez siroky iba 2.2mm ked shadow ma 3.2 pricom oba maju 3mm musku - v zlom osvetleni tunela ma clovek slusny problem zrovnat mieridla kedze bocne svetla skoro neexistuju. nastastie kensight robi elliason cielnik s 3.4mm len je to celkom draha vymena...
ketchup
prispievateľ
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa ketchup »

vyzera to ze pruziny do zasobnikov nie su jedine ktore dostali zavity navyse - ked som zbran kupoval mala najslabsia vratna pruzina 21 zavitov a stredna 22 - teraz ma najslabsia 22 a stredna 24... odladene strelivo moze ist vdaka vymenenej pruzine pri oprave do hajzlu...
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 17 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Spisem aj ja svoje poznatky s k100. Mam seriu E, je to moja prva seriozna zbran kupovana v roku co som si robil zbrojak, cize 10r dozadu. Pistol denne nosim a s nou chodim aj na vsetky pistolove sutaze. Zatial co ju mam dala tak odhadom cez 8tis nabojov. Obcas sa vyskytli zadrzky v malej miere, ale co ma stvalo viac, boli vysuvajuce sa koliky v rame. To som pred nejakymi 2 rokmi riesil s panom Lihanom, vymenili mi plastovy ram a odvtedy je to OK. Este mi vtedy povedal, ze som mal dost slabo pohyblivy valcek, na ktorom rotuje hlaven. Pred rokom a pol mi pri strelbe vybuchol naboj LIMIT ked som bol v Hunteri, roztrhlo nabojnicu a pistol sa zasekla, plyny z vystrelu sli cez derave dno nabojnice dovnutra pistole, unikli zcasti zasobnikovou sachtou, ale hlavne cez okno a poistkove otvory. Poistky som nasiel na zemi, farebne aretacne nity uz nie. Nabojnica nadobudla taky tvar, ze sa nedalo pohnut zaverom, revino mi to tam rozchodil kladivom a tyckou v hlavni. Pistol sla pre istotu na kontrolu do GP, vratila sa ze je v pohode, ziadne nove diely som na prvy pohlad nevidel (okrem tych nitov samozrejme). Vytahovac a vyhadzovac boli stare, ram stary, telo tiez stare.
Od tej vymeny ramu pistol slape bez zadrzky. Vzdy pri cisteni si len davam pozor na ten valcek, co som predtym zanedbaval. Minuly rok som s nou odstrielal ipsc pretek s 250 ranami, pouzival som este stare zasoby prebijancov co som mal doma. Pistol bola ozaj riadne zaspinena, ale cely den slapala v pohode. Cize odkedy mam poriesene tie koliky, co ma srali predtym mi robi pistol len radost. Ked sa ma niekto pyta na moju pistol, vravim ze je v pohode, a zatial je to jedna z najlepsich spusti, co moze clovek dostat pri kupe novej zbrane bez zasahu/vymeny. Nevravim ze to je najlepsia zbran aka kedy bola, ale je dobra, mne slape, striela presne.
Používateľov profilový obrázok
fotograf
častý prispievateľ
Príspevky: 805
Dátum registrácie: 9 years 5 months

Príspevok od používateľa fotograf »

Kapula - jedna otázka na teba:
Keď ti vybuchol ten náboj v komore, vyfúklo ti aj zásobník zo šachty?
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1609
Dátum registrácie: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa skemro »

Mne ked sa to stalo, tak odleteli zaslepky poistiek a aj zasobnik :wink:
Ale to bolo uz detonacne horenie, plus kusok nabojnice z predchadzajuceho vystrelu :wink:
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 17 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

No, tym zasobnikom som si nie isty, ale zda sa mi ze sotal v zbrani. Strielal vtedy kolega, co som ho zobral prvy krat na strelnicu, stal som za nim a vsimol som si, ze ten vystrel mal iny priebeh, tak som ho stopol, a zacal riesit ten zaseknuty zaver. Ten zasobnik si ozaj uz nepametam.
magical_cori

Príspevok od používateľa magical_cori »

Také přispěju svojí troškou do mlýna:

Mám GP Q1 / MK12 necelý rok a toto je geneze mého učení se zbraní:

1) První dojem z prvního střílení byla naprostá extáze. Chování zbraně, spouště, přesnost, ... téměř orgasmus.
2) Po první stovce výstřelů přišly první problémy - slabé otisky úderníku (tovární S&B)
3) Konzultace a seřízení v Qins moc nepomohlo a slabé otisky byly i nadále.
4) Soustředil jsem se na důkladné mazání a pečlivé čištění, jak si každý nový mechanismus v záběhu žádá.
5) Po cca 500 ranách si zbraň začala sedat a závady začaly ustávat.
6) Díky tomu jsem postupně snížil dávky oleje na lyžinách závěru až na současný stav "lesk bez loužiček".
7) Posledních cca 1000 ran absolutně bez závady. Hlaveň a závěr aktuálně čistím 1x za 200 ran ...

Zkrátka návrat k úplným základům strojařiny.
A hlavně nenechat prchlivost cloumat svým majestátem!

P.S. Provedl jsem ještě následující úpravy:
- o jeden stupeň větší grip
- výměna mušky za +1
- posun mířidel o cca 0,4 mm doleva

Nyní mám zbraň odladěnou na svojí ruku i oko a střelba je opět zážitkem, popsaným v bodě 1)
Na 25 metrů na 20 ran nástřel 195 bodů z 200 možných.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"