Epidémie - karantény

...alebo tiež rady ako na to, keď sa všetko poser..
d-s
častý prispievateľ
Príspevky: 1880
Registered for: 8 years 7 months

Príspevok od používateľa d-s »

Nejak sa ta Astra Zeneca vakcinacia v Rakusku komplikuje.
3. zdravotna sestra s plucnou emboliou (zatial jedna mrtva, 2 na intenzivke).
A tato tretia je ina sarza vakciny.
Používateľov profilový obrázok
Nomed
prispievateľ
Príspevky: 437
Registered for: 4 years 6 months

Príspevok od používateľa Nomed »

bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Mozno tu nie som sam vodic autobusu, tak mojim kolegom oznamujem, ze som pisal na UVZ ohladne vynimky z nosenia ruska/respiratora v buse v case, ked som na pracovisku sam, rozumej v buse. Odpoved z UVZ znie : ked ste v buse sam, vztahuje sa na Vas vynimka z nosenia ruska/respiratora, nemusite ho mat nasadeny. Ak ma niekto zaujem, tak mu preposlem vyjadrenie UVZ na email. Kontaktujte ma cez PM.
Používateľov profilový obrázok
greenie
častý prispievateľ
Príspevky: 1000
Registered for: 8 years 5 months

Príspevok od používateľa greenie »

matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Registered for: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa matus69 »

a nie si v buse sám iba cestou z a do vozovne a na konečnej?
Je mi jasné, že keď si sám v kabíne, tak je zbytočné mať rúško, ale aby si to niekto neinterpretoval práve tak...
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Registered for: 12 years 7 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Upresnim situaciu. Pytal som sa na dva konkretne pripady, ktore sa casto vyskytuju pri mojej praci. MHD nejazdim, kabinku nemam, jazdim osobitnu prepravu, t.j. preprava zamestnancov do/z fabrik. Prvy pripad : pri fabrike nastupia robotnici do busa, ideme cca 10 km a na prvej a druhej zastavke vystupia vsetci cestujuci. Stava sa to hlavne cez vikend. Ja pokracujem prazdny az do cielovej zastavky dalsich cca 30 km. Preprava beznych cestujucich je na takomto spoji vylucena, teda uz mi nikto nenastupuje, na zastavkach ani nezastavujem. Druhy pripad : jeden den v tyzdni robim prevoznika, t.j. prevazam prazdne busy do dielne, na STK, na certifikaciu tachografov, atd., atd. Odpoved UVZ : v tychto pripadoch plati pre vodica vynimka z nosenia respiratora.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5263
Registered for: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa lovec »

medonos
častý prispievateľ
Príspevky: 507
Registered for: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa medonos »

mototechna
častý prispievateľ
Príspevky: 1523
Registered for: 13 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mototechna »

zlá šarža, ktorá má na svedomí smrť človeka... By ma zaujímalo či Astra ponesie zodpovednosť. Asi nie...
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Registered for: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa arminius »

Spoločnosť AstraZeneca, ktorá vyrába vakcínu proti Covid-19 aj pre Európsku úniu, odmieta zodpovednosť za prípadné vedľajšie účinky, informovala agentúra Reuters. "Je to jedinečná situácia, keď my ako spoločnosť jednoducho nemôžeme riskovať, ak... o štyri roky bude mať vakcína vedľajšie účinky," uviedol pre agentúru Reuters Ruud Dobber, člen vrcholového výkonného tímu spoločnosti Astra.

https://www.reuters.com/article/us-astr ... edirect=uk
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

https://www.omediach.com/blog/20238-rep ... j-ucitelky
Zatial nemajú moc za čo niesť zodpovednosť
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3704
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Mňa stále prekvapuje koľko strelcov skáče pravidelne na predčasné závery na základe mediálnych správ.

Pritom väčšina správ o streľbe je rovnako koncipovaná a sudy sú vynášané dobre že nie po hodinách od udalosti, bez akýchkoľvek objektívnych podkladov a analýz.
Ubik
častý prispievateľ
Príspevky: 561
Registered for: 9 years 4 months

Príspevok od používateľa Ubik »

3500korun napísal:https://www.omediach.com/blog/20238-rep ... j-ucitelky
Zatial nemajú moc za čo niesť zodpovednosť
sarcasm /on
Tiez som si myslel, ze je to len dalsi z pripadov opuchu mozngu a plucnej embolie, na ktoru tridsiatnici umieraju kazdy den.
sarcasm /off

Emotivnost a nevyvazenost reportaze som si vsimol hned, ale to neznamena, ze to umrtie s vakcinou nesuvisi. Podobnych pripadov je v europe viac, zacinaju sa jeden druhemu podobat.

Netreba zabudat, ze aj v modernej dobe sa moze vyskytnut nepodareny liek, ci vakcina. Pandermix napriklad.
Používateľov profilový obrázok
3500korun
častý prispievateľ
Príspevky: 726
Registered for: 13 years 6 months

Príspevok od používateľa 3500korun »

Bez sarkazmu, áno, na to umierajú aj tridsiatnici v 21. storočí. Nie každý deň, ale stačí napr kombinácia antikoncepcie, fajčenia, genetická mutácia o ktorej inak ľudia ani nevedia a dlhšia cesta autom. A nie je to zas až také zriedkave. Zatiaľ to vyzerá tak, ze statisticky ich tych tromboembolickych komplikácií rovnako veľa ako v bežnej populácii bez očkovania. Inak Pfizer ich má viac ako AZN a o tom nikto nehovorí, lebo sa to nestalo v SR.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3704
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Ubik, presne ako hovoríš, neznamená to, že to nemôže súvisieť s vakcínou. Môže. Ale rovnako treba povedať, že zatiaľ nič tiež nenasvedčuje tomu, že by to bolo ňou.

V Európe bolo prípadov viac. To je také novinárske. Skúsme si povedať koľko ich bolo a aké percentuálne vyjadrenie všetkých zaočkovaných to bolo a tiež ako to deviuje od štandardných úmrtí z tých vekových skupín.

Alebo si proste počkajme na vedecké závery.

Tu by som poznamenal ešte jednu vec a to je zhodnotenie rizika pri úmrtí na očkovanie vs. úmrtí na covid, lebo tak si povedzme, je pravdepodobné, že niekto môže aj zomrieť na očkovanie, ale ak je to 1 z milión, tak je zrejmé, že je to menej ako zomrie ľudí na chorobu.

Sám som zvedavý na to, aké budú závery. Subjektívne si však myslím, že pri tých už zaockovaných množstvách vo svete z toho nebude ten katastrofický scenár.
Napísať odpoveď

Návrat na "When the shit hits the fan"