Strelnica v okrese Galanta

krisztian
občasný prispievateľ
Príspevky: 45
Registered for: 15 years

Strelnica v okrese Galanta

Príspevok od používateľa krisztian »

Ziskal som zbrojak. Kupil som zbran. Ked niekdo skuseny pojde v okrese Galanta na strelnicu a najde namna par minut, rad by som sa knemu pridal, trosku by mi ukazal ako sa zaobchadza so zbranou bezpecne, nejake rady, finty, atd. Diki
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Nez najdes niekoho rozumneho, kto ti prakticky ukaze, co a ako, skus si vstepit 4 zakladne bezpecnostne pravidla. Nepomozu ti sice triafat 10-ky, ale mozu ta usetrit od ozaj velkych problemov.

Tu je (vraj) original od Jeffa Coopera:
1. All guns are always loaded (until you establish whether they are or not).
2. Never let the muzzle cover anything you are not willing to destroy. Keep your gun pointed in a safe direction at all times: on the range, at home, loading, or unloading.
3. Keep your finger off the trigger until your sights are on the target (and you are ready to shoot).
4. Be sure of your target. Know what it is, what is in line with it and what is behind it. Never shoot at anything that you haven't positively identified.


Tu najdes ich obsirnejsi popis.

Ak ti anglictina nesedi, skratena slovenska verzia by mohla zniet takto:
1. Kazda zbran je vzdy nabita (kym sa osobne nepresvedcis, ci je alebo nie je).
2. Nikdy nemier na nic, co nechces znicit. Vzdy otacaj ustie hlavne bezpecnym smerom - na strelnici, doma, pri nabijani aj vybijani.
3. Prst je vzdy mimo spuste (kym nemieris na terc a nie si pripraveny strielat).
4. Bud si isty svojim cielom. Identifikuj ciel a vsetko v drahe strely pred aj za cielom.

Vsetky pravidla su dolezite, to tretie je podla mna kriticke.
Vela stastia :wink:
inspiring_blackburn

Príspevok od používateľa inspiring_blackburn »

krisztian: ja chodím do Vištuku.. môžeš sa pridať.
lenochod
prispievateľ
Príspevky: 321
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa lenochod »

A pri vybijani radsej skontrolovat zbran viackrat, aby nahodou nezadunela rana istoty :twisted:
Napísať odpoveď

Návrat na "Strelnice"