Predlzenie platnosti ZP (B) - r.2008

friendly_davinci

Predlzenie platnosti ZP (B) - r.2008

Príspevok od používateľa friendly_davinci »

Zdravim pani,
chcel by som sa spytat ako je to teraz s predlzenim platnosti ZP.
Niekedy to bolo nutne urobit 1 mesiac pred skoncenim platnosti. Dnes som pocul ze uz je to 3 mesiace. Viete mi to niekto upresnit / potvrdit?
Na fore som nasiel par odpovedi ale bolo to dost stare...

A este ake doklady potrebujem?
Opis z registra si uz vybavuje policia sama?

Diki
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Najneskor 30 dni pred skoncenim platnosti stareho ZP podas ziadost o vydanie noveho. Plus vsetky dokumenty (tak ako pri prvej zoadosti), okrem vypysu z RT, ten si uz vybavuju policajti sami, ako si povedal. Samozrejme skusky nerobis :D Prechadzas ale rovnakym procesom. Najlepsie bude ak si precitas paragraf 24 zakona o Strelnych zbraniach a strelive. Napr na www.zakony.sk Tam to mas cele.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

-najneskor 30 dni pred skoncenim platnosti
-odpis vybavuje policia
-ziadost + potvrdenie od lekara
-skusky nerobis
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Závisí od toho, kedy si mal vydaný zbroják. Ak pred 1. januárom 2004, čo predpokladám, keďže sa vydáva na desať rokov, tak musíš podať žiadosť o vydanie nového zbrojného preukazu najneskôr 60 dní pred skončením platnosti zbrojného preukazu (§ 72 ods. 1 písm. g) zák. č. 190/2003 Z.z. o strelných zbraniach). Vo zvyšku platí, čo už napísali chlapci predomnou.
friendly_davinci

Príspevok od používateľa friendly_davinci »

vydany bol 25.11.2003
platnost do 24.11.2008
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 5 months

Príspevok od používateľa igoros »

To mas platnost na 5 rokov? :shock:
Tomu nerozumiem...
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

10-rocna platnost ZP je tusim od roku 2004.
Dovtedy bola 5-rocna. Ja som predlzoval teraz v I/2008 a tiez to bolo po 5-tich rokoch.
friendly_davinci

Príspevok od používateľa friendly_davinci »

Ano zbrojak som mal na 5 rokov teraz by to uz malo byt na 10 rokov.
Cize dam na to ako vravi Panzer ze najneskor 60 dni pred skoncenim ak som mal zbrojak vydany pred 2004 a k tomu to potvrdenie od lekara.

Diki :wink:
friendly_davinci

Príspevok od používateľa friendly_davinci »

:idea: Takze na dokoncenie temy... bolo potrebne presne toto:

- Ziadost na vydanie noveho zbrojneho preukazu
- Lekarsky posudok o zdravotnej sposobilosti vlastnit zbran (150Sk)
- Dve fotografie (3 x 3,5 cm)
- 500Sk kolok

Obrázok

PS: pozor na platbu pri lekarskom posudku lebo ja som vycaloval 800Sk az neskoro som zistil ze take prachy sa platia pri prvej ziadosti na zbrojak. Predlzenie ja za 150Sk
marksman2
prispievateľ
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 19 years 1 month

Príspevok od používateľa marksman2 »

no k...a a ja som dal teraz za druhe potvrdenie 1000Sk!!! (Trnava) - milujem moju doktorku :?
inspiring_hellman

Príspevok od používateľa inspiring_hellman »

nariadenie prezidenta Policajného zboru č. 20/2004:

Čl. 15
Vydanie nového zbrojného preukazu

(1) Ak držiteľ zbrojného preukazu nedodrží lehotu 30 dní ) na podanie žiadosti o vydanie nového zbrojného preukazu a správny orgán nestihne vydať nový zbrojný preukaz do skončenia platnosti pôvodného zbrojného preukazu, policajný útvar poučí držiteľa zbrojného preukazu o povinnosti dodržať povinnosť ) ustanovenú zákonom č. 190/2003 Z.z..

(2) V prípade, ak sa podáva žiadosť o vydanie nového zbrojného preukazu po uplynutí platnosti zbrojného preukazu, postupuje sa ako pri vydávaní zbrojného preukazu, ale preukázanie odbornej spôsobilosti sa opätovne nevyžaduje. Správny poplatok sa vyberá za vydanie nového zbrojného preukazu.15a)

(3) Pri vydaní nového zbrojného preukazu policajný útvar vykoná fyzickú kontrolu všetkých zbraní držiteľa zbrojného preukazu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"