K 100 v razi .40SW

agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 4 months

K 100 v razi .40SW

Príspevok od používateľa agger »

Rozhodol som sa zalozit toto vlakno lebo na fore GP sa tema zvrhla na klasicky suboj razi... :(

Rozhodujem sa pre prvu zbran (cakam na skusky na ZP-A) na sebaobranu. Parkrat som bol na strelnici si zastrielat no zvacsa z glocku. Raz sa mi nahodou dostala do ruky kacenka a bol som zamilovany na prvy vystrel. Prijemny spatny raz, presnost aku sa mi s glockom nepodarilo docielit a v neposlednom rade slovensky vyrobok.
No kedze som rozhodnuty pre .40SW na nosenie a obcasnu strelbu na strelnici som sklamany z portfolia GP.
Podla pana Kuracinu by nebol problem K-100 upravit pre tuto raz no nepovedal ci a kedy by to spravil...

Ake by boli naklady na prestavbu standardnej K-100? Resp co maloseriova vyroba?

Rad by som na tuto temu otvoril diskusiu aby sa pridali aj ostatni fanusikovia tejto raze.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

nuz co na to povedat, snad len tolko, ze strielat s .40S&W na Slovensku, pokial si clovek sam neprebija je zarobene na problem. Seriozne prebijance nekupis, na fabricke sa spolahnut tiez nemozes (nejeden glock uz rozobrali)... vlastne mal som jedny seriozne 40tky, winchester, ale ked si spomeniem na cenu, tak sa mi ruky trasu
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

agger:
.40-ka je tvoja volba, nebudem ju spochybnovat ani o nej polemizovat.
Ale ked uz zbran na obranu, bral by som taku, z ktorej uz bolo vyrobenych aspon x tisic kusov, ma uz za sebou "detske choroby" a dostatok uzivatelskych referencii. To myslim vseobecne, nijako neutocim na produkty GP.

Navyse, maloseriu (max. desiatky kusov) by asi nikto nezaplatil, zbran by podla mna stala niekolkonasobok povodnej K100. Nove formy, nove suciastky, prerusenie vyroby a preprogramovanie obrabacich centier, nove testy, ...
JK sa myslim k niecomu podobnemu uz vyjadroval na GP fore, ale nechce sa mi to hladat.

A bola by to taka kupa macky vo vreci - ze ti vyborne sedi zbran v 9L vobec nemusi znamenat, ze ti bude rovnako vyhovovat jej .40-kova verzia.
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

yarco... plny suhlas
Myslim ze kacena v 40ke by nebola taka pokojna ako v 9x...
Inak povedane kym by som si z toho nevystrelil nesiel by som do toho :roll:
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

...Myslim ze pokojna by bola, je vela prikladov zbrani kde je strelba s 40SW prijemnejsia ako s 9x19...Vacsinou tu mate nejake predsudky a antisympatie k razi 40SW a ked ju niekto v dobrom spomenie, tak sa to hned zvrhne nato, aky kaliber a preco je najlepsi...
GP100 bola povodne konstruovana hned na kaliber 40SW, takze velke upravy to asi nechce... Keby JK robil 40SW tak by sa lepsie uplatnil aj v zahranici a nas 40tnikov by nesmierne potesil a urcite by som bol medzi prvymi co by si kupil GPcko v 40SW... :?
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

a ja druhy
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

teda roman :oops:

kuro159...
Nie som odporca 40SW ba priam naopak ( lepsi faktor bez vahania padajuce poppre adt...) ale pri mnozstve nabojov co vystrielam za sezonu je to len nerealny sen :cry: Pre mna je 40SW zlaty stred medzi 9 a 45

Kacena v 9x19 pokial pouzivas 7,5g fabricke strelivo dost kope a preto mam pocit ze v 40 SW to nebude lepsie aj ked realita moze byt ina a preto som napisal ze pokial si z toho nevystrelim nesiel by som do toho...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4237
Registered for: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Jediny problem su tie poondiate nabojnice, inac by bola medzi sportovymi strelcami rozsirenejsia.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Registered for: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

tak tak, .40 je aj pre mna to prave orechove, zial zhananie nabojov ak ich clovek vystriela viacej je problem, ci uz kvalitou, alebo cenou, ale vacsinou oboje
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 16:10, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa peterson »

tento kaliber by sa možno uchytil viac za morom ako v EU.

Je dost možné že STI dojde s touto požiadavkou, aby GP niečo také urobil.

V našich podmienkach bude Luger ešte dlho vládnuť ako osobná zbran.
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

Tajne dufam, ze STI trosku zatlaci na pilu a JK vyreze trebars K140 v 40SW... :idea:
inspiring_kepler

Príspevok od používateľa inspiring_kepler »

Hadam najdu v GP-cku desatapolku vrtak :-)
Používateľov profilový obrázok
Kuro
expert
Príspevky: 421
Registered for: 20 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kuro »

Do Konca Roka 2010 bude K40. na IWA sme našli to čo najviac chýbalo - výrobcu vratných pružín z plochého drátu, tak ako to má GLOCK.
takže posledná prekážka bola odstránená ;)

kuro159 napísal:Tak fajn, uz sme sa dozvedeli, ze JK mal na IWA 2010 k dispozicii aj kuchynku a ze ju vyuzivali aj Aresaci...
A co takto napisat kedy bude GP robit Kaceny v razi 40SW alebo 45ACP? Cize trosku k veci, lebo Agger tu zalozil vlakno tusim uz po druhy raz s dotazmi na K100 v razi 40SW a nas to tiez zaujima, ale odpovede alebo navrhy zatial nie su ani v dohlade...iba spekulacie strelcov a marne motlidby nas 40tnikov aby sa tymto smerom nieco pohlo...
Ked som cital prvu informaciu o JK a jeho zbrani, bolo tam pisane ze tato zbran je konstruovana hned ako 40tka.Tak som myslel ze bude v ponuke hned na zaciatku, vzhladom na oblubenost tohto naboja mimo ,,vychodnej europy,, hlavne za velkou mlakou.... :?
inspiring_bose

Príspevok od používateľa inspiring_bose »

No hura... :wink: Podujmem sa dobrovolne na prvu seriu ako ,,skusobny strelec,, a hned si objednavam prvu Kacenu 40SW... A nebudem sam z BA a prideme si osobne pre ne do BB...
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"