ČZ 858 Tactical 7,62 x 39

Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Neni tomu uplne tak.
Na fore sa docitas ako to je.
Nechce sa mi to tu zasa rozpisovat.
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa duros »

wafen.sk robi skratene verzie dokonxa dve len skratena hlaven a aj skratene predpazbie taky subkompakt. po vyskusani musim uznat ze to prakticky striela podobne presne ako original. dokonca to menej kope. redukac to ale neprbije a dokonca ani nevyhodi vystrelenu nabojnicu redukaca. s klasikou vz.43 to problem nema.

na ipsc puska do 100m by to bolo asi obratnejsie.
parabellum
prispievateľ
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa parabellum »

TURBIAK napísal:No a?? kde mas v zakone napisane ze NEMOZES strielat zo zbrane ktoru mas na F?? kamos ma napr, 456 napisanu na F a bezne s tym striela

trapne E-cko je kvoli 15 rocnym deckam , sportovcom aby so suhlasom rodicov mohli mat zbrane na sportovu strelbu ....
Ked mas skupinu "F", nesmies mat zbran v stave umoznujucom jej pouzitie, to znamena, ze ju nesmies nikdy nabit a nieto este z nej strielat...ako z nej chces vystrelit, ked ju nemozes podla zakona ani nabit?...takze kazdy, kto striela zo zbrane, ktora ma v preukaze zbrane skupinu "F", robi to nelegalne
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Opakujem po Xkrat,kde mi zakon vyslovne zakazuje strielat ,ked mam zbran na sk. F? Nikde.
Oficialne neexistuje ziadne interne smernice pre PZ,pretoze by boli v rozpore zo zakonom .
Riesil som znamemu vynimku A /MP 34/,a na strelnicu s nou moze.

edit:asi som nepouzil vhodny priklad
parabellum
prispievateľ
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa parabellum »

electron: Ty v tom nevidíš rozdiel?
e) E - držanie zbrane a streliva na športové účely,
f) F - držanie zbrane a streliva na múzejné alebo zberateľské účely.

Múzejné alebo zberateľské účely, to je podľa teba streľba na strelnici?

(4) Držiteľ skupiny E zbrojného preukazu je oprávnený

b) držať zbraň kategórie B alebo zbraň kategórie C na strelniciach v stave umožňujúcom okamžité použitie týchto zbraní podľa účelu ich určenia,

(4) Držiteľ zbrojného preukazu NESMIE

c) mať zbraň určenú na zberateľské účely v stave umožňujúcom okamžité použitie tejto zbrane,

Pripomeňme si ešte, čo je stav umožňujúci okamžité použitie:

... pri ktorom je strelivo v hlavni, v nábojovej komore hlavne, v nábojovej komore valca revolvera, v nábojovej schránke zbrane alebo v zásobníku zbrane, ak je zásobník v zbrani (ďalej len "stav umožňujúci okamžité použitie")

Čiže ak ideš strieľať a máš strelivo v nábojovej komore, podľa teba to nie je stav umožňujúci okamžité použitie? Nesmieš dať do zbrane kat. A ani napáskovaný zásobník a ty by si dokonca chcel ešte aj strieľať na strelnici? :lol: V tej sekunde by si porušil zákon. Ak niekto nad tým priviera oči, to je zas druhá vec. Ale zákon hovorí niečo iné a bavili sme sa na túto tému a je jedno, či tvoj kamarát má alebo nemá s tým problémy, len to nemôžeš doporučovať ostatným na verejnom fóre ako dobrú radu :lol:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

(2) Držiteľ skupiny B,C,D,E a F môže prepravovať zbraň a strelivo len na účel
a) opravy, úpravy, znehodnotenia, zničenia alebo výroby rezu zbrane
alebo streliva,
b) overenia zbrane autorizovanou osobou,3)
c) výkonu povolania alebo oprávnenia,
d) cvičnej alebo športovej streľby,
e) vystavovania zbrane alebo streliva,
f) prepravy zbrane alebo streliva medzi určenými objektmi alebo
miestami určenými v preukaze zbrane, alebo
g) odovzdania zbrane alebo streliva do úschovy.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

uz sme dost OT.
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Pena »

Večná dilema.
Podľa diskusie s niektorými policajtami z úseku zbraní a ZP v BA a aj okolí, dávam za pravdu Electronovi. Aj oni si to vysvetlujú tak, že ju nesmie mať pripravenú k okamžitej streľbe doma a počas prepravy. Ten Electronom citovaný paragraf jasne hovorí "A SKUPINY F", čiže všetky podmienky platia aj na skupinu F. A keď sme u toho, tak na odvrátenie trestného činu by si podľa zákona mohol použiť v prípade opodstatnenia aj zbraň zapísanú na "F", dokonca aj nelegálne držanú a nebol by to trestný čin. Tým by bolo len držanie nelegálnej zbrane.
parabellum
prispievateľ
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa parabellum »

electron: zle si vysvetlujes ten odsek 2 o preprave zbrane a streliva...tam su hore vymenovane vsetky skupiny okrem "A" a nizsie su definovane ucely prepravy, ale kazdy plati pre tu skupinu zbroj. preukazu, ktora umoznuje taky uce, cize jednotlive body neplatia pre vsetky skupiny, ale len pre tu konkretnu, ktorej sa to tyka a je ustanovena v inej casti zakona...podla tvojej logiky by bolo potom mozne aj vystavovat zbrane na skupinu B a vykon zamestnania a opravnenia na skupinu B, hoci vykon zamestnania a opravnenia je skupina C...alebo vykon zamestnania a opravnenia na skupinu F....tak vidis, ze by vznikli nezmysly....tam nikde nemas napisane, ze mozes strielat na strelnici na skupinu F... tam mas napisane, kedy je dovolena preprava zbrane a nie pre skupinu F, ale pre B, C, D a F a to podla ucelu pouzitia, ktory je definovany pri kazdej skupine osobitne a o 2 odseky dalej, ako si ty napisal (to som ti uz napisal minule)...je to trochu nesikovne napisany odsek a necudujem sa, ze to ludi myli...myslim, ze vsetko podstatne som uz vysvetlil v predchadzajucom prispevku...nesmies mat na skupinu F zbran v stave umoznujucom okamzite pouzitie....nikdy a teda ani na strelnici...mozes ju mat akurat doma v trezore a na vystavach...
parabellum
prispievateľ
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa parabellum »

Pena: odvratenie trestneho cinu je predsa nieco ine...v krajnej nudzi a nutnej obrane mozes predsa porusit zakon a cin, ktory by bol inak trestny, nie je trestny (uz samotne usmrtenie agresora), cize je jedno ci pouzijes motyku, sekeru, alebo Barret 82A1, full auto Sa 58...nemozu sa vsetky tie ucely prepravy tykat aj skupiny F....podla teba sa jej tyka aj vykon zamestnania a opravnenia?...kde je v tom logika?...ucel skupiny F su predsa zberatelske ucely a nie strelba na strelnici...a ked nie je specifikovane, kde nemozes mat zbran pre skup. F v stave umoznujucom okamzite pouzitie, znamena to, ze to plati vzdy a vsade (tak sa predsa koncipuju znenia zakona, ked nieco plati iba obmedzene, tak musi byt jasne napisane, kde to tak plati - podla tvojej interpretacie, ze iba doma a pocas prepravy, tak by to tak aj muselo byt napisane konkretne)...zazil som uz kadeco na oddeleni zbrani a streliva a viackrat sa mi stalo, ze po mojej otazke 5 minut listovali v zakone...takze by som to nebral ako smerodatne, ze nejaki policajti z BA si to nejako vysvetluju...niektore komplikovane veci ani oni nevedia...daj si urobit pravny vyklad, ked ta to zaujima...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

parabellu
Edit 2 : vynimka „A“ a sk. F - pre „bezneho“ obcana- zbran „na vynimku“ dostane preukaz zbrane ,ale osoba musi mat ZP sk..F a teda do preukazu zbrane sa zapise sk..F ,takze na pre zbran plati citacia zakona,ktoru som pisal vyssie. Poňal?

neplet tu vykon zamestania a opravnenia,to sa vztahuje na zp.C
jasne,zle si vysvetlujem.... Nepoznas poriadne zakon a zbytocne tu rozvijas debatu,resp.si ho vykladas po svojom
parabellum
prispievateľ
Príspevky: 141
Dátum registrácie: 14 years 8 months

Príspevok od používateľa parabellum »

electron: skus si precitat moj prispevok este zo 2 krat a pomaly...vobec si nepochopil moju argumentaciu "pre vykon zamestnania a povolania"...nechce sa mi to vysvetlovat dvakrat..to bol len analogicky priklad, ze co by potom nastalo, keby platili tvoje tvrdenia..vynimka na zbran kategorie "A" je nieco ine ako skupina F zbrojneho preukazu...uz by som sa len opakoval...ak citas tak "pozorne" zakon ako moje prispevky, tak sa ani necudujem, ze mas v tom gulas...ak si drzitelom skupiny F zbrojneho preukazu, tak sice mozes mat aj zbran kategorie "A" na vynimku, ale tvoje opravnenia a povinnosti su ustanovene pri skupine F zbrojneho preukazu...takze napriklad nemozes s tou zbranou ist ani polovat, nemozes ju pouzit ani na vykon zamestnania a opravnenia a ani ju nemozes pouzivat na sportovu strelbu, pretoze: "zbran nesmies mat v stave umoznujucom okamzite pouzitie"....toto je klucova veta....kedze pri tom nie je uvedena ziadna vynimka (napr. lovne spojenie "okrem strelby na strelnici" a pod.), tak sa ma za to, ze to plati vzdy a vsade....ten odsek, ktory si citoval ty vymenovava pripady, kedy je mozne PREPRAVOVAT zbran, neznamena, ze so skupinou F mozes strielat na strelnici, to sa tyka len skupi B, C, D a E (A-cko moze zbran prepravovat bez obmedzeni, kedze je to nosenie zbrane a nie drzanie zbrane) ...uz fakt neviem, ako to jasnejsie vysvetlit...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

furt dookola to iste,uzatvaram to.
Napísať odpoveď

Návrat na "CZ"