Čistenie plynovky

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 2 months

Čistenie plynovky

Príspevok od používateľa miro285 »

Zdravím, chcel by som sa opýtať, či je možné plynovku čistiť aj sprejom WD-40, nakoľko som ho našiel medzi produktami na čistenie plynoviek na jednom e-shope, ale nejak si tým nie som moc istý, takže sa pre istotu pýtam :D ďakujem
friendly_cannon

Príspevok od používateľa friendly_cannon »

Kludne mozes:). Poznam vela ludi, co WD-cko na zbrane bezne pouzivaju dlhodobo bez akychkolvek problemov, ci zu expanzne, ostre alebo plynove...
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

ďakujem :)

Chcel by som sa ešte opýtať. V pištoli mám zásobník bez nábojov, natiahnem ju, záver ostane vzadu. Po stlačení tej poistky sa ale záver nevráti, teda keď je tam ten prázdny zásobník, len keď ho vyberiem, tak vtedy sa vráti. Neviem teraz či je to normálne, alebo nie.
friendly_cannon

Príspevok od používateľa friendly_cannon »

Po stlaceni poistky vypustania zaveru sa zaver musi uvolnit, a to ci je v zbrani zasobnik, ci uz plny alebo prazdny, alebo v nej zasobnik nie je. Kde ale moze byt problem, povedat presne neviem, zrejme to ale bude nieco zo zasobnikom, kedze sa problem objavuje, len ked je zasobnik v zbrani ... aku znacku zbrane mas?
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

Walther P22

edit: tak nakoniec to ide, ale veľmi tuho, tak to skúsim nejak premazať
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

To "tuho" je preto, že stláčaš súčasne aj pružinu prázdneho zásobníka. Keď v ňom budú náboje, pružina bude stlačená pod záchyt a uvoľnenie bude ľahké :D
miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

no nepovedal by som, ide to rovnako tuho aj s prázdnym aj s plným zásobníkom...
eager_austin

Príspevok od používateľa eager_austin »

a skus dat prazdny zasobnik potom zbran natiahnut.Ostane natiahnuta a potom vyber zasobnik a potom skus to co si chcel.
inspiring_kalam

Príspevok od používateľa inspiring_kalam »

Ahoj, chcel by som sa opytat ako mam vycistit hlaven expanzneho Waltra P22.. kedze su tam prepazky.. a v baleni mi bola dodana kefka ocividne pre ostru verziu pretoze koli drazkam ju neprepcham cez hlaven.. a su v nej viditelne usadeniny splodin..
A este jedna vec.. vsimol som si ze ma rovnaky problem ako ostra verzia ze pri plnom zasobniku zasekava druhy naboj v komore.. a u ostrych verzii je to vraj problem zasobnika.. a bezplatne ich menia za novu opravenu verziu.. to ale asi neplati pre UMAREX Walther P22.. alebo ano? Dakujem za odpoved
eager_austin

Príspevok od používateľa eager_austin »

mne to bolo tiez podozrive to cistenie ale najdolezitejsie je "poskeblit" tu cast kde ide naboj aby sa ti tam nezadrel.Inak skus ju takto pocistit po korenistom.Raz som to skusal a uzil som si :D
inspiring_kalam

Príspevok od používateľa inspiring_kalam »

mnoo okrem hlavne som ju celu precistil a premazal tak je uplne ako cumel :) a mno ja som si tiez uzil ked som si zmenil pomer nabojov z 2ciste a 5 CS na 1cisty a 6 CS.. a strelil som dva po sebe.. :D a ked som zbadal ten oblak som len uskocil.. ale aj tak som si trocha nuchol.. ale nastastie ma stipal nos a hrdlo asi len 5 minut.. odvtedy si davam vecsi pozor :D
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

Čo sa týka WD-40. To nepoužívaj, lebo vysušuje. Na čistenie je v pohode, no na mazanie použi napr. Konkor, Brunox, Balistol...
Čo sa týka čistenia hlavne plynoviek: Najlepšie je ju prepláchnuť teplou vodou.
inspiring_williams

Príspevok od používateľa inspiring_williams »

Ja osobne po strelbe vycistim trochu predok hlavne, zadnu cast kam az vojde ten kusok, a potom hlaven teplou vodou preplach obzvlast po strelbe korenim, potom vysusit namazat. Hotovo, medzi prepazky nic nepchaj, neni treba
inspiring_williams

Príspevok od používateľa inspiring_williams »

Mam pre teba radu, na waltroch p22 co su mimochodom krasne skladne lahke spolahlive plynovky ale maju jeden neduh. Poistka bocna ked ju prepnes sa pred udernik vystupi taka prepazka, strielanim naprazdno sa zvykne lamat, potom poistka na zbrani strati vyznam, skus preto eliminovat strelbu za poistky naprazdno
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"