Naše nože

Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa majac »

Krasa, modifikovany Korsun. Aj sa ho chystas nosit?
a ak to nie je tajomstvo, kolko zan jezisko dal? :D
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

zajtra ho davam na opasok,sam som zvedavy ako sa bude nosit :)
Skor ho chcem tahat do lesa.
Cena v obchode od 5200,dal za neho 3600.- priamo od chlapa/rus/ ktory ma zastupenie pre SK ,no nekup to :D
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tak ja som si obľúbil Ka-Bar TDI. Ideálny nôž na opasok ku pištoli. Je vlastne na to aj stvorený, keď Vám niekto drží pištol a vy s ním bojujete. Len si treba zvyknúť na neobvyklý tvar.
:wink:
V minulosti som po nociach chodil vyzbrojený krátkymi dýkami (napr. SW - opracovanie priemerné, ale kvalita ocele solídna a cena prijateľná).
Na opekačku nesmie chýbať jeden z dvoch Victorinoxov.
:!:
Do lesa som roky nosil loveckú dýku od Nieta. Niektorí na Nieta pindajú, ale mne sa za desať rokov služby perfektne osvedčil. Ešte predvčerom som s ním orezával kmeň vianočného stromčeka!
:lol:
Aktuálne prezbrojujem a miesto Nieta mám GLOCK 78. Vrelo odporúčam! Vynikajúci nôž, ktorý zvláda hrubú robotu ako žiadny iný! Niet asi ideálnejšieho pomeru medzi úžitkovou hodnotou a cenou (a to som už vyskúšal kadejaké nože). Keď ho stratíte, nebolí to tak ako Fallkniven za desinku, veď za liter máte ďalší. Ešte si plánujem kúpiť G 81 - pílka sa v lese hodí a Glock ju má naozaj slušnú.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Electron: Pekný kúsok. V Dagestáne vedia ako na to. Hold, Kizlyar je Kizlyar.
:D
Len škoda, že mne Ježíško zbrane nikdy nenosí.
:cry:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Jack
to vies,ja nemam jeziska pacifistu :D

Korsun ma spracovania na urovni-cernenenie sa casom urcite osucha-hrubka noza je 6mm,uchop nieco na sposob gumy.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa majac »

Jack

verim tomu, ze noze glock su kvalitne a pouzitelne, len ked su tak strasne skarede...

ale jezisko nadelil pod stromcek spyderco police :)
tak na chvilu vydrzim(este som nedrzal v ruke ostrejsi noz-kupodivu ta ostrost aj drzi)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Majac, čo ti ja viem? Podľa mňa sú "škaredé" aj pištole Glock.
:lol:
Teda skôr než ma ortodoxní Glockári začnú kameňovať... nože Glock podobne ako pištole tohto výrobcu majú takú svojskú estetiku, ktorá sa nie každému páči. Mne osobne áno (platí o nožoch aj o pištoliach).
:oops:
Zatiaľčo napríklad za pištol som ochotný si poriadne priplatiť, aby som mal Hecklera (kvalita a technológia len o čosi lepšia ako Glock), tak pri nožoch nemienim platiť tri, štyri a viac litrov, keď viem, že aj tak im budem škaredo ubližovať pri rezaní konárov, štiepaní dreva, rýpaní v zemi... Skrátka ten nôž GLOCK aj keby sa mi trikrát nepáčil, tak vďaka pomeru úžitkovej hodnoty a ceny sa mi páčiť začne.
:D
Naposledy upravil/-a Jack v 28 Dec 2007, 13:28, upravené celkom 1 krát.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

Jack
s tym glock nozom mas pravdu,kamarat ho ma a nemoze si ho vynachvalit,noz je schopny skoro vsetkeho :)
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Jo, je to taký hrubý debil-inštrument.
:lol:
Používateľov profilový obrázok
e-zbrane
občasný prispievateľ
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 21 years
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa e-zbrane »

aj a som na štefanskej poľovačke stratil svoj poľovný fínsky nožíček :( a to som ani nepil :evil: a ani som si nevystrelil
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tak potom úprimnú sústrasť. :(
Používateľov profilový obrázok
xmaster
prispievateľ
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa xmaster »

zdravim pani...ktory by ste mi z tychto nozov skor odporucilii???
tento
alebo tento mal som zalusk aj na kabar ale ten som mal problemy objednat z USA,nakolko tu je radovo o dost drahsi,tak som zuzil vyber...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ak potrebujes noz "na vsetko" zober glock.Uz po nom tiez pozeram,bude dalsi v poradi
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

xmaster: Glock! Jednoznačne Glock! A kúpiť ho môžeš aj v Blave v Hermese, alebo objednať napríklad cez www.noziarstvo.sk. Netvrdím, že niet lepšieho noža, to by som riadne kecal. No zo svojej vlastnej skúsenosti viem, že pokiaľ o ide o úžitkovú hodnotu, tak tento inštrument tromfne väčšinu oveľa drahších nožov.
:idea:
Pokiaľ ide o nože SW, sú vyrábané v Číne tuším spoločnosťou Taylor Cutlery. Oceľ solídna (aspoň podľa mojich skúseností - mám 4 x SW), ale úroveň opracovania len veľmi priemerná. Ak investuješ do SW, neurobíš zle, lebo cena tak nejak približne zodpovedá kvalite, ale ak chceš vybrať z tebou uvedených dvoch ten lepší, tak všetko hovorí pre Glock. Tomu by som dal v pohode prednosť aj pred Ka-Barom (mám 2 x Ka-Bar). Jediná Glocka a väčšiny "mariňáckych" Ka-Barov je v použitej uhlíkovej oceli, o ktorú sa treba vedieť trošku postarať (hlavne neodkladať do púzdra mokrú!!!).
:lol:
Používateľov profilový obrázok
xmaster
prispievateľ
Príspevky: 205
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa xmaster »

dik za radu...osbne som ho pokladal za lepsi ale ten smith ma oslovil len tvarom...no ale ten glock tez neni az taka skrata...
Napísať odpoveď

Návrat na "Chladné zbrane"