Skryte nosenie zbrane

polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa polucias »

takýto dementi nám robia všetkým peknú reklamu,

moja otázka:
Keby si zavolal políciu a objasnil im o čo ide? tak v prípade toho týpka v ordinácií ako aj toho na hrade.

čo by z toho vyplývalo pre ohlasovateľa ?
prišli by tam tí policajti pre takúto vec vôbec?
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1447
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa Kapo »

Mohol to byť aj policajt, a nemusela to byť ani strelná zbraň. Takže len tak tárame... :wink:
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa ricinr »

No mohol to byť aj policajt ale je to nepodstatné lebo osoba v civile má mať skrytú zbraň, pokiaľ si dobre pamätám.

Tiež som rozmýšľal, že aká by bola reakcia príslušníkov keby ich tam niekto zavolal.

Čo sa týka trčiacej hlavne cca 1m odo mňa keď ja sedím a občan stojí a vidím skoro do komory tak viem, čo má po boku. S pohľadu spáchania min. priestupku podľa mňa skutkovú podstatu naplnil. A pre tie deti to bolo dosť traumatizujúce. To ste fakt nevideli ako držali klapačky.

Či táram alebo nie, je to téma o skrytom nosení zbrane tak som sa ju snažil dodržať.
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

...
Naposledy upravil/-a 71Jany71 v 17 Mar 2011, 17:16, upravené celkom 1 krát.
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Tiež som v lete na prechadzke po priehradnom mure stretol chlapika so slečnou čo mu trčal cely kver,ale tvaril sa tak doležito,že som ho radšej ani neoslovil...
inspiring_gauss

Príspevok od používateľa inspiring_gauss »

Niektorý ľudia získali ZP sk.A tak jednoducho, že si ani nepripustia skutočnosť, že viditeľným nosením zbrane porušujú zákon a vrhajú zlé svetlo aj na celú streleckú verejnosť. Podľa mňa je za tým kompenzácia nejakého komplexu. U motorkárov je to tak, že čím prázdnejšia hlava, tým viac otvorený výfuk. A takýchto paralel by sa dalo nájsť v každej oblasti ľudskej činnosti.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

koplex sa vola : "som frajer a mam zbran a som blbec"


mam znameho co tak isto spravil zbrojak .... ma 23r a v lete si kupil gloka ... po kupe zobral do ruky "kufrik" a este nejake 2-3 hodiny sa spaciroval po meste aby seci vydeli co si kupil .......

jeho nasledne nosenie zbrane bolo ze si ju dal do vnutro opaskoveho puzdra "za" tesne tricko ... aby kazdy videl co on ma .. ako keby to bola nejaka rarita, nedbal na nase upozornenia co sa mu moze stat ... az sa dalsi "kamarat" nasvtval a ked to necakal vytiahol mu tu srandu spoza pasa a zahodil na cestu ............ odvtedy ju nosi upne inak :twisted:
Používateľov profilový obrázok
mazzi
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa mazzi »

Aspoň dostal ponaučenie, keď si nedal rady. Na takých treba len takto :D
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa polucias »

NOMED: veľmi pekné ponaučenie !!! bravo!
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years 3 months

Príspevok od používateľa aris »

samozrejme, ze ak zakon prikazuje skryte nosenie, tak to treba dodrziavat.
Zaujima ma ale, preco zakon prikazuje skryte nosenie. Ja som za skryte nosenie, len ma zaujima preco to zakon vobec upravuje.

p.s.: viem si predstavit dovody, ale nie je mi celkom jasne, preco prave zakon ma toto riesit.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

zakon prikazuje, tak ho treba dodrziavat :shock:

zakony prikazuju toho mnoho, viditelne nosenie zbrane je priestupok, ale sami si povedzme kolko inych priestupkov pachame? rychlost, parkovanie? pri priam masivnom nerespektovani zakonov je snad strelecka obec jedna z najuvedomelejsich, ale tym par vynimkam sa vobec necudujem
superflanker
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa superflanker »

BKSL napísal:Ide o to, ze na verejnosti by nemal nikto spoznat ze si ozbrojeny kratkou gulovou zbranou, aby si ludom nenahanal strach a podobne.
Potom by v krátkom čase púzdra na "skryté" nosenie typu "ľadvinka" stratili opodstatnenie.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

sak ladvinka aegis uz podla mna opodstatnenie stratila, je tak napadna svojim tvarom a dizajnom, ze ktokolvek kto sa trosicku o zbrane zaujima presne vie, co to je za ladvinka.
skryte nosenie je pre mna to, ze som 50 cm od cudzieho cloveka, ci v sede, stoji, mozem sa s nim hodiny rozpravat alebo prechadzat a on ani netusi, ze by som mohol byt ozbrojeny.
niektori budu namietat, ze to je viac ako kazde zakon, ale ja to vidim ako svoju vyhodu, moj moment prekvapenia v krizovej situacii. alebo minimalne to, ze sa u potencialneho utocnika nezapisem ako prioritny ciel, ktory treba co najskor vyradit.
superflanker
občasný prispievateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa superflanker »

luke: ide presne o to, že to vie len ten "kto sa trosicku o zbrane zaujima".
Aké opodstatnenie má potom zákonom stanovené "skryté nosenie"? Podľa predchádzajúcej právnej úpravy, sme sa mohli prechádzať po námestí aj so zbraňou za opaskom. Podľa mňa súčasný stav je len kvôli tomu, aby bežní občania neboli konfrontovaní s potenciálnou hrozbou ani vizuálne. To, že zbraň nosíš tak, že ju nespozoruje ani zainteresovaný človek, je tvoja výhoda v prípade útoku na Tvoju osobu. Pre niekoho je však podstatnejšia výhoda, nosiť zbraň skryte ( "aspoň pre 80% okoloidúcich") bez straty pohodlia aj v sparnom lete. :wink:
inspiring_shockley

Príspevok od používateľa inspiring_shockley »

Svojho casu ma fascinovalo, ze v Rakusku boli na ulici policajti, ktori strazili dake velvyslanectvo a chodili s nenormalnym AUG-om po ulici. My na to nie sme zvyknuti, ale kde kade po svete su obcania bezne konfrontovani aj s dlhymi zbranami vojakov, ochrankarov alebo policajtov a nestoja pre nimi s otvorenymi sankami. Sprvoti ma zarazilo ked som videl v meste u nas policajtov v poltopankach a so samopalom, dnes sa nad tym uz nepozastavujem.
Ten kto nerespektuje skryte nosenie (alebo situaciu nejako inak vyzyva) je ako taka truba co pride do krcmy v karatistickom kimone.... 8)
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"