Aký dôvod uviesť do žiadosti o zbroják?

Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Do prdele! Keby sa pred skúškou na ZP fakt robili tie psychotesty, tak mne by, súdiac podľa mojich predošlých výplodov, asi diagnostikovali grafomániu v poriadne pokročilom štádiu.
:oops:
Len dúfam, že by to nebrali ako prekážku pri získavaní ZP.
:P
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

peto543:
Jasne, tento postup som mal v zalohe pre pripad neuspechu.
Ale z principu som si povedal, ze na to pojdem priamo, kym sa bude dat, a nebudem len kvoli ZP vybavovat ZL, ak ho inak momentalne nepotrebujem.
Nemam najmensiu chut policajtov podporovat v zavadzani ich internych pravidiel do praxe, navyse ak nemaju (podla mna) ziadnu oporu v zakone.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Jo yarco, ale ak to majú v nejakom internom nariadení, alebo nedajbože vo vyhláške... to sú vykonávacie predpisy k zákonu, takže je to viac-menej podobné ako keby mali oporu rovno v zákone.
:?
elegant_northcutt

Príspevok od používateľa elegant_northcutt »

Policajt na skúške okrem úradných a nevyhnutných musí sústrediť svoju pozornosť aj na iné faktory ako je odpoveď, resp. správnosť a v nie konečnom dôsledku má tam váhu na výsledok aj subjektívny názor každého jedného zo skúšobnej komisie. Nie zo srandy sú tam napokon.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

marksmanEU
mam to chapat tak, ze ak tam pridem v rifliach a siltovke ,dalsi uchadzac vo vyzehlenej koseli a kravate,bude od toho zavisiet ne-uspesnost skusky??
V prvom rade ide o odpoved tak,aby zistili ci mas vobec paru o com na skuske hovoris.
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

marksmanEU

Veď práve to je chybné, ak sa do rozhodovania o úspešnosti skúšky priplieta subjektívny faktor!

Ak mám potvrdenie od lekára, čistý RT a dobré charakteristiky z miesta bydliska a súčasne zložím úspešne skúšku tak nemá policajt, alebo prokurátor do rozhodnutia čo miešať subjektívny faktor! Dá sa pochopiť, že pohľad na 120 kg svalovca s holou hlavou na skúške na zbrojný preukaz nevzbudzuje možno najlepší pocit. Ale zákon platí rovnako pre všetkých a preto aj takýto uchádzač v prípade splnenia podmienok musí byť úspešný. A vyobliekaný "švihák lázeňský" ak niečo na skúške nevie tak - pa!
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 4 months

Príspevok od používateľa arminius »

electron
mam to chapat tak, ze ak tam pridem v rifliach a siltovke ,dalsi uchadzac vo vyzehlenej koseli a kravate,bude od toho zavisiet ne-uspesnost skusky??
Neviem , či som to niekde nepísal , neviem nájsť :!:

Čiže moja vlastná skúsenosť pri zmene zákona / v roku 1992 :?: / . Dovtedy som mal kvér zapísaný v služobnom preukaze . Keď sa zmenil zákon , každý vlastník si mohol urobiť ZP , alebo nemusel z rôznych dôvodov ako penzia , nemoc , vek..... / vtedy len boli v ponuke dôchodcovské zbrane - fasa kúsky za malé love / - škoda :twisted: Ináč normálka , až na výnimky , testy a skúšky . Tak Ti poviem , či veríš , alebo nie , nebol som náležite oháknutý a tak ma pán predseda komisie , mjr. XY , poslal do teplých krajín a skúšku som si zopakoval . No nebol som sám , vyhodil aj iných pre nejaké prazvláštne dôvody , podotýkam , všetci sme boli v ten deň na skúške lampasáci :!: Tak som si tú anabázu prešiel ešte raz , pekne oblečený :!: :!: No toho dilina predsedu potom po sťažnostiach z tejto komisie vykopli :lol: :lol:
elegant_northcutt

Príspevok od používateľa elegant_northcutt »

electron

Ono to neviem či mám o tom páru, ale tie skúšky robím aj ja. Nechcem sa ani vyťahovať ani sa niekde inde radiť, som obyčajný človek aj ja a keď si zoberiem trebárs odporúčané základné podmienky trebárs výberového konania, (máš prísť riadne oblečený, máš byť usmiaty, máš byť sebavedomí, ale nie veľmi, atď. je to proste psychológia, ktorá funguje všade. U nás aspon nepotrebujeme počuť základné paragrafové znenia keď vidíme, že náš človek má šajnu o čom rozpráva a vie to príkladmi zdôvodniť.
elegant_northcutt

Príspevok od používateľa elegant_northcutt »

...a ešte niečo, čo som zabudol. Ja sám mám cez 30 zbraní aj dokonca A-čkové a preto je dobré, že síce na každého platí rovnaký zákon, ale predsa nie, že trebárs tie hrubé krky nemajú legálnou cestu šancu sa ku kvéru dostať. Už neviem či je to dobré, lebo ja presadzujem liberálne právo nosiť a držať zbraň a funguje to a ľutujem tých ľudí, ktorý mejú všetky predpoklady na zbrojný preukaz a niekto sa rozhodne, že nie lebo ....je to chyba!
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

marksmanEU napísal:...preto je dobré, že síce na každého platí rovnaký zákon, ale predsa nie, že trebárs tie hrubé krky nemajú legálnou cestu šancu sa ku kvéru dostať...
Niekoľko "hrubých krkov" som už za svojej praxe stretol a mnohí z nich mali legálne zbraň. Zober si tiež neoficiálny zoznam zločineckých skupín, kde okrem áut sú uvedené aj legálne držané zbrane. Takmer každý z nich má zbroják a väčšina aj legálne držanú zbraň. Takže nielenže majú šancu sa ku zbrani dostať, ale ich aj legálne vlastnia. Ak by totiž stačila na nepripustenie k skúškam skutočnosť, že dotyčný je KZO, tak by ich asi nedostali. Zjavne to však samo o sebe nestačí. :?
inspiring_moser

Príspevok od používateľa inspiring_moser »

Panzer - mimo ZB, ale existuje statistika spachanych zlocinov vlastnikov zbrani s legalnou zbranou ? :?:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

neexistuje
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Tak, tak. Žiaľ neexistuje.
kriznik
prispievateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa kriznik »

co znamena skratka KZO?
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

krim. zaujmova osoba
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"