ZP po smrti postup

Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

veru, 112 je nenormálny šyt - je to taký nepodarený projekt niekoho z EU.

pokial viem, lokalizáciu urobili len na telefonne automaty aj to len vo vybraných miestach. Samozrejme hociktorý operátor na požiadanie urobí lokalizáciu, ale to niečo trvá.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Lokalizácia na základe GSM nie je až tak presná, odchýlky sú v stovkách metrov, len aby si niekto nemyslel že je to ako GPS. Ale na hrubý odhad to stačí.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

v mestských a prímestských podmienkach pri väčšom množstve vysielačov je pohyb mobilu dosť presný .(by si sa divil...)
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Záleží skutočne na mieste kde sa lokalizácia robí, počet vysielačov v okolí a technológii, ktorá sa použije, či už UL-TOA, CGI+TA nepoznám to až tak presne, ale pri skutočne ideálnych podmienkach je myslím odchýlka 50 metrov, kým pri tých najhorších podmienkach s malým počtom vysielačov je to až pol kilometra. V každom prípade sme tu OT.
inspiring_shamir

Príspevok od používateľa inspiring_shamir »

zdravim,
nechcem zbytocne zakaldat dalsie vlakno, len by ma zaujimalo ako postupovat v pripade co sa stal nedavno. Majitel zbrane umrel a jeho syn odovzdal na policii, podla predpisov. Obaja mali aj ma ZP. Odovzdana pistol 9mm bola skoro ulozenka, max 30nabojov za cely zivot.
A teraz to prislo. Syn po dedeni si prepisal na seba pistol vsetko OK..... akuraaat ze policia mu vratila krabicu s kompletne rozobratou pistolou. Ked sa stazoval tak ho odbili stym ze to je bezny postup a nech nerepta a berie a nech je stastny ,ze ju vobec ma.

Tony
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

To sa v akom meste stalo? A čo znamená kompletne rozobratá pištoľ? Akože z nej chýbajú súčiastky či príslušenstvo? Prosím opíš to konkrétnejšie.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Vaquero »

Normálny postup to nie je, polícia mala zbraň iba zverenú do úschovy, čiže nebola oprávnená robiť s ňou také úkony, ktoré nie sú potrebné na zabezpečenie úschovy. Zbraň mali vydať v takom stave, ako ju prevzali. Nespokojný dedič sa mohol na postup policajtov sťažovať štandardným spôsobom, prípadne žiadať, aby bolo v zázname o prevzatí zbrane presne uvedené, čo preberá a v akom stave.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

nie celkom, je možné , že policajti v tomto prípade poslali zbraň aj na balistiku, čo však nedáva dôvod aby ju vrátili rozobratú na prvočinitele
inspiring_shamir

Príspevok od používateľa inspiring_shamir »

KN, rozobrata v zmysle ,ze mala vsetky casti len v nezlozenom stave. Uplne detaily priapadu nepoznam, mam to len z ustneho podania. Dotycny sa mi len stazoval ako snim vybabrali. Moj osobny nazor je ze si miestny policajti si poopravovali pistole a co ostalo dali do krabice a vratili.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

...
Naposledy upravil/-a gewehr v 28 Aug 2011, 21:38, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

Tony: je trochu čudné, že zbraň bola v takom stave. V polic.úschove nezvyknú zbrane byť v rozobratom stave- pokial sa nejedná iba o samotné časti zbrane.
Ak chceš, napíš mi PM, kde uvedieš presné údaje o zbrani- značka, typ a výr.číslo. Ja ti môžem prezistiť, čo sa s ňou dialo na KEU. Plus napíš, ktorý okres takto nakladal so zbraňou.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Napísal KN, takže zrejme Komárno.
Používateľov profilový obrázok
Vaquero
moderátor
Príspevky: 771
Dátum registrácie: 13 years 1 month

Príspevok od používateľa Vaquero »

roman napísal:nie celkom, je možné , že policajti v tomto prípade poslali zbraň aj na balistiku, čo však nedáva dôvod aby ju vrátili rozobratú na prvočinitele

Dovolím si tak trocha nesúhlasiť. Policajti v danom prípade, keď bola zbraň v ich úschove po smrti vlastníka, nemali právny dôvod poslať ju na balistiku.
inspiring_shamir

Príspevok od používateľa inspiring_shamir »

peterson napísal:Tony: je trochu čudné, že zbraň bola v takom stave. V polic.úschove nezvyknú zbrane byť v rozobratom stave- pokial sa nejedná iba o samotné časti zbrane.
Ak chceš, napíš mi PM, kde uvedieš presné údaje o zbrani- značka, typ a výr.číslo. Ja ti môžem prezistiť, čo sa s ňou dialo na KEU. Plus napíš, ktorý okres takto nakladal so zbraňou.
vdaka vsetkym za odpovede, ale kedze neni to problem, ktory sa tyka uplne mna tak nepoznam vsetky detaily a tym padom to ani nemam v kompetencii riesit, je to koniec koncov vec majitela zbrane, a ten ma teraz aj ine problemy.

ja som chcel len sa utvrdit ze toto nemoze byt vobec standardny postup a chel som len vediet co sa proti takymto veciam da urobit.

Aj ked mam obavu ze ak by protestoval prilis aktivne, tak by mal vystarane o nadmernu pozornost miestnych "cajtov"

este raz vdaka za kazdy postreh navrh a pomoc
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

Vaguero: k tomu právnemu dôvodu uvediem len tolko, že platí usmernenie, že každá zbraň, ktorú PZ zoberie do úschovy alebo zaistí z niakeho dôvodu- má byť zaslaná na KEÚ, či s ňou nebol spáchaný tr.čin.
To, s akými zbierkami stôp to KEÚ zrovnáva je vec druhá. Ono je totiž tých zbierok viac
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"