Krádež zbrane

miro285
častý prispievateľ
Príspevky: 1397
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa miro285 »

Mne hlavne to udrelo do očí, že na jednej strane sa pýtaš na niečo, no na strane druhej, človeka, ktorý prepravuje zbraň podľa tvojho prvého príspevku nazývaš pakom :)

Keď už ale chceš z nejakého dôvodu nosiť zbraň v batohu, tak pred vstupom do MHD by som si dal batoh z chrbta dole a držal ho v rukách. A taktiež by som sa vyhýbal miestam s veľkou koncentráciou ľudí. A čo je nahlavnejšie, sledoval by som trochu okolie, či sa v mojej blízkosti nepohybujú podozrivé osoby.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Je rozdiel mať zbraň v ruksaku na chrbte (bežný strelec) a v kapsičke prevesenej cez operadlo stoličky za chrbtom v reštaurácii (pako)... :roll:

V púzdre na opasku mám jednu pištoľ a zásobník, v ruksaku zloženú vejpúl brokovnicu, druhú pištoľ, ešte margolinku, k tomu pár krabičiek nábojov, svačinku, termosku s čajom alebo fľašu s vodou alebo oboje, sluchátka, ďalekohľad - má to cez šesť-sedem kilo a aj keď obrázky v autobuse ukazujú ruksak v ruke - ono sa to dosť blbo drží keď autobusom šmára na tých rozbitých cestách jak na húsenkovej dráhe. A postav to na zem tak kopú ti do toho debilovia :evil:

Pre zmenu napríklad teraz mám "vrecoidný" ruksak, ktorý nemá žiadne vonkajšie kapsy a jediný prístup do neho je rukávom zhora po odopnutí poklopu :lol:
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Alebo prerezanie otvoru ziletkou a lasovanie po pytliku.
Používateľov profilový obrázok
satu
prispievateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa satu »

Lubor to vystihol. Najma zastavkach MHD aj v MHD sa mota kopa vreckarov. V kazdom vacsom meste. Staci chvilu pozorovat ludi.
Zbrane na strelnicu som este v autobuse neniesol. Ale kedze ich nemozem nechat v aute pred robotou, tak v praci aj pesi po meste ich prepravujem v batohu na notebook alebo v taske od LCD projektora. Aj teraz ich tu mam pod stolom, lebo poobede idem pukat. Tasky a batohy na IT techniku su nahrubo polstrovane a mierne vystuzene. Takze ziletka nehrozi. Batoh s Logom Intel alebo 3M je nenapadnejsi ako behat s taskou s logom Glock CZ, S&W a podobne. Dlhu nosim v puzdre na udice, aj tie sa uz robia s vystuzenim a ochranou na drahe pruty. A v robote kazdy vie ze som rybar. Aj vcera som bol po po praci na ryby.
matus69
častý prispievateľ
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 12 years 2 months

Príspevok od používateľa matus69 »

chytat, ci strielat? :D
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

lubor napísal:Alebo prerezanie otvoru ziletkou a lasovanie po pytliku.
Vreckár ide po peniazoch a cennostiach, maximálne peňaženka, kabelka... neviem si predstaviť, že by páral cordurový turistický batoh, aby sa presvedčil, aké vzácnosti v ňom ten škaredý chlap vlečie a nenápadne doňho strkal ruky ako tá indická opica do džbánu :lol: za asistencie prizerajúcich sa spolucestujúcich 8)

(Neboj, máme ich tu toľko najmä v lete, že od stanice do centra sa hlásenie s upozornením na vreckárov ozve v autobuse aj 3x za 5 minút. Na tržnici ich poznáš na prvý pohľad a niekoľkým som už znechutil deň. Keď sa "nenápadne" postavili za svoju potenciálnu obeť, tak som sa rovnako "nenápadne" postavil trošku bokom vedľa nich a čumel priamo do ksichtu. Po dvoch-troch takýchto pokusoch obvykle zdrhli z tržnice...) :lol:
Používateľov profilový obrázok
satu
prispievateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa satu »

Pre matus69
Vcera som bol naozaj chytat. A dnes idem strielat. Batoh a puzdro mam stale to iste.
Používateľov profilový obrázok
satu
prispievateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 13 years 5 months

Príspevok od používateľa satu »

Mne sa podarilo chytit vreckarku za laket, ked mala paprcu v kabelke panej co stala pre nou. Pri vreckarskej ostrazitosti a rychlosti to povazujem za svoj osobny rekord. Ked som ju chytil vykrikla ARAK. Neviete nieco co to znamena po romsky? A mali ste vidiet ako sa rozbehli ostatni prec zo zastavky. Ako vrabce ked strelite.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

arak je chod prec ,chod nabok
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

co poviete na nosenie ruksaku "zpredu", teda na hrudi ? veci by ste mali defacto stale v zornom poli.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Vo veľkosti camel bagu alebo školského, s jednou pištoľkou sa dá, ale naprataný väčší - asi by chrbátik protestoval a pod bradou by ma tlačil :cry:
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"