Miesto držania zbrane pri skupine A

Jurci
občasný prispievateľ
Príspevky: 48
Registered for: 11 years 6 months

Príspevok od používateľa Jurci »

nemyslím si že nepoznám zákon. Bohužiaľ litera zákona a požiadavky policajného zboru sa mnohokrát rozchádzajú... :roll: Považujem toto fórum za miesto, kde človek môže debatovať o svojích úvahách a neistotách v oblasti zbraní a streliva. Ak sa mýlim, je to škoda. Možno sú situácie ktoré tu popisujem nanajvíš nepravdepodobné ale to je aj veľa iných ktoré sa nakoniec stali skutočnosťou.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

toto fórum je studňa poznania a získania slušných poznatkov i vedomostí.

Časom zistíš, kto všetko tu prispieva a budeš mať väčšiu dôveru :wink:
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Jurci, zbran napisanu na ZP "A" mozes mat ulozenu kdekolvek na uzemi SR. Teda Ty mozes byt v Blave a zbran vo Vysnom Nemeckom. Na adrese trvaleho pobytu nemusis mat vytvorene podmienky na ulozenie zbrane, zakon Ti to neprikazuje. Ale ako Ti napisal elado, obetuj "par euracov" a vytvor si podmienky na ulozenie zbrane aj u mamy. Je to dobre z toho dovodu, ze napriklad prides so zbranou k mame, budes tam musiet neocakavane zostat na noc. Mozno si nieco vypijete, v noci sa niekto ku Vam vlame, napadne Vas a Ty ho postrelis. Po pouziti zbrane sa fuka, Ty nafukas. Co im povies, ze si pil so zbranou na opasku ? Dalsia otazka bude : kde ste mali ulozenu zbran pocas spanku ? Co im povies, ze na nocnom stoliku ? Tak potom uz ZP nikdy neuvidis. Ja som si prave kvoli takymto situaciam vytvoril podmienky na bezpecne ulozenie zbrane u frajerky, kedze tam casto spim. Mam tam vybaveny aj prechodny pobyt kvoli zbraniam napisanych na ZP "E".
Jurci
občasný prispievateľ
Príspevky: 48
Registered for: 11 years 6 months

Príspevok od používateľa Jurci »

to bus driver : dakujem pekne za odpoveď. Myslel som si, že to tak je nakoľko som žiadnu povinnosť kt. by ma nútila ju mať tam v zákone nenašiel. Čo sa týka tých podmienok na uloženie, ďakujem za podnety. Mal som v úmysle tie podmienky vytvoriť, tvoje príklady ma v tom len utvrdili.
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Pena »

BUS DRIVER: A prečo by mal mať držiteľ ZP A (ale aj ZP B) problém z toho, že keď spal doma mal zbraň na nočnom stolíku? Akosi to nechápem. Stále si tu pletiete uloženie zbrane (čiže keď nie som doma) a to, že zbraň mám určenú na ochranu osoby a majetku, čiže ju môžem mať na určenej adrese, alebo pri skupine A tam, kde som aj ja, stále poruke pripravenú na použitie. V trezore mám zbrane na skupinu E, ale na skrini stále pripravenú na použitie devinu na skupinu A. A keď si doma vypijem, tak so zbraňou nemanipulujem, ale keby som ju v oprávnenom prípade použil doma aj s tromi promile v krvi, tak som nič neporušil ...
Naposledy upravil/-a Pena v 09 Dec 2012, 22:37, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
pif paf
častý prispievateľ
Príspevky: 717
Registered for: 13 years 3 months

Príspevok od používateľa pif paf »

Nemyslel som že to niekedy napíšem, ale ... Vôbec ma nenahnevá keď sa rozumne sprísnia podmienky pre získanie a držanie ZP. Ak to prispeje k oddeleniu zrna od pliev.
Používateľov profilový obrázok
Snoopee
prispievateľ
Príspevky: 211
Registered for: 11 years 7 months

Príspevok od používateľa Snoopee »

Zoidberg37 napísal:
Snoopee: nič v zlom, ale nieje to ani mesiac čo si spravil skúšku a už sa snažíš iným radiť so zákonom, ktorý sám až tak dobre nepoznáš, plus píšeš už totálne šialenosti ako s tou frajerkou čo zobere zbraň a za všetko ževraj bude zodpovedný Jurci. :roll:
zdar zoid, teraz ked to čítam fakt som to napísal hlúpo. Samozrejme že som myslel že ak sa bude frajerka susede vyhražať zbraňou, je to na zodpovednosť držiteľa zbrane. Je to myslím podľa paragrafu 28, písmeno b) ... ak si dobre spomínam. Je jasné, že ak niekoho zabije, tak držiteľ nebude súdený za vraždu/zabitie. Áno, skúšky som robil pred vyše mesiacom.
agger
častý prispievateľ
Príspevky: 1287
Registered for: 14 years 3 months

Príspevok od používateľa agger »

pif paf napísal:Nemyslel som že to niekedy napíšem, ale ... Vôbec ma nenahnevá keď sa rozumne sprísnia podmienky pre získanie a držanie ZP. Ak to prispeje k oddeleniu zrna od pliev.
Súhlas. Rovnako by som postupoval s volebným právom :lol:
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Pena, kazdy drzitel ZP je povinny zabezpecit zbran a strelivo pred neopravnym pouzitim, stratou a kradezou. Majitel zbrane si polozi zbran na nocny stolik a tvrdo zaspi. Do spalne pride jeho maly syn, vezme zbran a ide sa s nou hrat do detskej izby, kde nechtiac zastreli svojho surodenca. Cia je to chyba ? No predsa majitela zbrane. Nezabezpecil zbran proti neopravnenemu pouzitiu. Alebo pride zlodej { ci uz cudzia osoba alebo rodinny prislusnik }, zbran vezme a odide. Rano sa majitel zbrane zobudi a zisti, ze zbran je fuc. Cia je to chyba ? No predsa majitela zbrane, kedze zbran nebola zabezpecena proti kradezi, ale bola volne polozena na stoliku.
A ano, aj ked mas vypite, mozes pouzit zbran v NO a KN.
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Registered for: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

všetko, čo píšeš je pravda-ALE zákon ti nezakazuje mať ju i v noci k dispozícií na oprávnené použitie za dodržania bezpečnosti voči zneužitiu napr.deťmi.

Už sa to riešilo inde.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Tak tam by potom stacilo mat uzamknute dvere do spalne. Co vsak, ked v tej spalni nespim sam ? Z pohladu zakona frajerka nie je opravnena manipulovat s mojou zbranou { rozumej pistolou } :lol:.
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Registered for: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Pena »

BUS DRIVER - Nie si náhodou baba? Tie vždy hľadajú dôvod, prečo sa niečo nedá aj keď sa to dá ...
To mi chceš povedať, že človek, ktorý má zbraň na osobnú ochranu a nepotrebuje podľa zákona ešte trezor, uzamkne do jednej izby a skrine zbraň, do druhej zásobník a strelivo a v prípade prepadu vo vlastnom dome bude prosiť lupičov, aby chvíľu počkali, lebo on si ide sklompletizovať zbraň na svoju ochranu? Alebo v prípade, že ju má v trezore, tak ich poprosí, či mu ho dovolia otvoriť, aby si vybral z neho pištoľ, strčil do nej zásobník, ktorý má uložený osobitne v trezore v samostatne uzamikacej prepážke a mohol sa brániť? Neviem akú máš frajerku, ale asi by mohla pochopiť, že v noci ti nemôže brať tvoju zbraň z nočného stolíka a len tak pre zábavu s ňou strielať po susedoch. Ja to mám asi jednoduchšie, lebo aj moja manželka má ZP a aj dve z troch detí ho majú (od 15 rokov, nakoľko športovo strielajú a sú dobré). No a najmladšia, 13-ročná dcéra, stirela tiež a vie, že nesmie brať moje zbrane bez môjho súhlasu. Takže sa logicky zamysli nad tým, čo stále dookola omielaš a zistíš, že to nemá logiku... :twisted: :arrow: :idea:
Snypo
prispievateľ
Príspevky: 339
Registered for: 15 years 7 months

Príspevok od používateľa Snypo »

Pani,prave v praxi ide o to,najst "balanc" medzi dvoma extremami: 1.uzamknutim zbrane do trezoru a 2.volne polozenou pistolkou na stoliku.

V prvom pripade je vam zbran na 2 veci.
V druhom pripade je ulozenie zbrane nebezpecne z hladiska zneuzitia.

Mne osobne vychadza kombinacia malej bezpecnostnej schranky na kod/odtlacok prsta,ktora je umiestnena "po ruke",ako najlepsia volba.

Vzdy to zalezi od toho,kto si ako veri a hlavne doveruje okoliu.
bus driver
častý prispievateľ
Príspevky: 1444
Registered for: 12 years 6 months

Príspevok od používateľa bus driver »

Ja nevidim nic zle v tom, ze ma niekto zbran pocas spanku na nocnom stoliku. Zakon to explicitne nezakazuje. Ale prikazuje zabezpecit zbran proti neopravnenemu pouzitiu a kradezi. To nech si riesi kazdy sam podla svojej situacie. A dobre vieme, ake su tu na Slovensku anti-gun postoje, aj medzi policajtmi. Ak ma bude po pouziti zbrane vysetrovat napr. Peterson, nemal by som obavy. Ale ak natrafim na polihajzla, ktory ohyba paragrafy ako sa mu hodi { co som uz zazil }, tak mam problem. A takemu by som urcite nepovedal, ze zbran bola volne polozena, ale ze som ju vybral z trezoru, nabil a potom pouzil :wink:. Aj preto som radil Jurcimu, aby si vytvoril podmienky na ulozenie zbrane. Lebo nikdy nevies, kedy sa to bude hodit. A manzelka/frajerka/deti, hoci maju ZP, nie su z pohladu zakona o ZaS opravnenymi osobami k manipulacii s mojou zbranou, ked spim, som mimo domu a pod. Ano, mozu ju pouzit v NO a KN, ale bude sa vysetrovat aj to, ako sa k mojej zbrani dostali. Skutocny pripad zo zivota : prisli policajti na kontrolu zbrani, boli velmi mili. Kedze polovnik nebol doma, poziadali jeho zenu, aby im ukazala jeho zbrane. Zenska im odomkla skrinu so zbranami a v tom momente uz taki mili neboli. Vzali zbrane a nasledne bol v spravnom konani odnaty aj ZP.
P.S.
Mam kladny vztah ku zbraniam a strelectvu. Nie som baba, nehladam dovod, preco sa to neda, aj ked sa to da. Ale myslim vzdy o niekolko krokov vopred a nikdy nepodcenujem protivnika :twisted:.
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Registered for: 14 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Zbytocne to komplikujete, staci mat na byte bezpecnostne dvere, byvat sam a zbran moze byt polozena kdekolvek v byte ak su zavrete dvere (kto otvori bezpecnostne dvere otvori aj trezor). Ak clovek sam nebyva musi vediet ako treba zabezpecit pred spolubyvajucimi a kludne to moze byt aj suflik nocneho stolika ak su vsetci zodpovedny (nie male deti)
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"