Zberatelstvo streliva

inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

tomu nezabranis ani pri "normalnom " nakupe.
sano2
častý prispievateľ
Príspevky: 673
Dátum registrácie: 15 years 5 months

Príspevok od používateľa sano2 »

Prečo by niekto nakupoval strelivo legálne, aby ho potom použil nelegálne. Tomu celkom nerozumiem. Ak chcem poľovať na s niečím extra čo je u nás zakázané, tak si to zoženiem nelegálne. Nebudem predsa policajtom uľahčovať robotu v pátráni po pôvode použitej munície. A keď si chcem puknúť z niečoho, čo doma nemám ale má to kamarát, tak to legálne kúpim na eFko zbroják, zapíšem si to do knihy a vystrieľam to legálne, potom odpíšem. Stále nerozumiem čo je na tom zlé, dokonca aj policajti mi to potvrdili. Je to normálne. Ďalej, s čím veľmi nesúhlasím ale nie som si istý je zakázané strelivo. Pokiaľ mám dobré informácie tak to nie je dovolené nadobúdať ani na zberateľské účely ale nie som istý v tomto.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

zakazane strelivo je mozne nadobnut iba na vynimku/aj na zberatela
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

...
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 18 Jan 2011, 19:16, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Citujem: "Zbraňou kategórie A je je zakázaná zbraň, zakázané strelivo a zakázané doplnky zbrane." §4 odsek 1 zákona....
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Sano poradim ti, kup si to najlacnejsie co zozenies, aby si mal karticku a nemusis nic riesit.
Niekedy je lepsie mensie zlo.
inspiring_chatterjee

Príspevok od používateľa inspiring_chatterjee »

zberatel moze aj zakazane bez vynimky, ved kazdy zberatel ma vo svojej zbierke vojensky 7,62x39... a urcite neziadal o vynimku. Zberatelia mozu medzi sebou menit strelivo bez upozornenia PZ...
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ministerstvo môže udeliť na základe písomnej žiadosti výnimku na nadobudnutie vlastníctva a na držanie zbrane kategórie A držiteľovi
a) skupiny F zbrojného preukazu alebo skupiny G zbrojnej licencie z dôvodu nadobúdania zbierkového predmetu

Petrovic:
Ano zberatelia maju vo svojej zbierke aj taketo vecicky, ale neodporucal by som sa s tym moc chvalit :).
Používateľov profilový obrázok
spotter
prispievateľ
Príspevky: 190
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa spotter »

To by ma zaujímalo, ako majú ten náboj vz.43 zaevidovaný :shock: Tomu hovorím prúser.Už som to tu písal.Kvalitný výklad zákona a vykonávacia vyhláška špecialne k zberateľstvu by veľmi pomohla zberateľom ale aj úradníkom a policajtom jednotne postupovať.
inspiring_chatterjee

Príspevok od používateľa inspiring_chatterjee »

C08R4 napísal:Ministerstvo môže udeliť na základe písomnej žiadosti výnimku na nadobudnutie vlastníctva a na držanie zbrane kategórie A držiteľovi
a) skupiny F zbrojného preukazu alebo skupiny G zbrojnej licencie z dôvodu nadobúdania zbierkového predmetu

Petrovic:
Ano zberatelia maju vo svojej zbierke aj taketo vecicky, ale neodporucal by som sa s tym moc chvalit :).
Studoval som zakon 190 a je v nom uvedene nasledovne:

(5) Držiteľ skupiny F zbrojného preukazu je oprávnený nadobudnúť do vlastníctva a držať zbraň kategórie C a na základe nákupného povolenia nadobudnúť do vlastníctva a držať zbraň kategórie B; tiež je oprávnený nadobudnúť a držať strelivo do zbrane kategórie B a do zbrane kategórie C, najviac však dve najmenšie spotrebiteľské balenia, a na základe výnimky (§ 8 ods. 2) a nákupného povolenia nadobudnúť do vlastníctva a držať zbraň kategórie A.

Takze moze nadobudnut strelivo do zbrane kategorie B a C najviac však dve najmenšie spotrebiteľské balenia. Nikde sa nepise o udeleni vynimke na zakazane strelivo...

------------------------------------------------------

Je pravda ze som dalej nasiel aj nasledovne:

§ 4
Zbraň kategórie A
(1) Zbraňou kategórie A je zakázaná zbraň, zakázané strelivo a zakázané doplnky zbrane.


(3) Zakázaným strelivom je
a) strelivo s priebojnou, výbušnou alebo zápalnou strelou,

b) strelivo do krátkych guľových zbraní s expanznou strelou,

c) strelivo so strelou dodatočne upravenou,

d) vojenské strelivo,


Tak teda uz fakt neviem co je spravne :?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Petrovic:
Sam si si odpovedal - podla definicie v zakone sa pod 'Zbraňou kategórie A' mysli aj zakazane strelivo (§4). Cize je to tak, ako pisal C08R4.
inspiring_chatterjee

Príspevok od používateľa inspiring_chatterjee »

moja chyba...
Naposledy upravil/-a inspiring_chatterjee v 12 Aug 2009, 09:34, upravené celkom 2 krát.
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

Petrovic, pocuj...

neviem kde si bol poslednych 6 rokov, ale my sa riadime zakonom cislo 190 z roku 2003 8)

ktory v paragrafe 73 tebou vyssie uvedene zakony rusi a nahradza...
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Ak by zakazane strelivo nebolo na vynimku MV SR, mali by sme tu asi aj zberatelov co zbieraju funkcne minometne granaty, delostrelecke a pod. Si predstavte potom tu haldu nebezpecnej municie co by mohol mat niekto doma, nedajboze pride poziar a cely blok v prdeli :lol:.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

§ 27
(5) Držiteľ skupiny F zbrojného preukazu je oprávnený nadobudnúť do vlastníctva a držať zbraň kategórie C a na základe nákupného povolenia nadobudnúť do vlastníctva a držať zbraň kategórie B; tiež je oprávnený nadobudnúť a držať strelivo do zbrane kategórie B a do zbrane kategórie C, najviac však dve najmenšie spotrebiteľské balenia, a na základe výnimky (§ 8 ods. 2) a nákupného povolenia nadobudnúť do vlastníctva a držať zbraň kategórie A.
Ked sa clovek zamysli, ako si ma vysvetlit tento paragraf? To je akoze zberatelstvo zbrani a streliva, ked mozes doma drzat najviac dve najmensie krabicky nabojov? A zrejme dalsie uz podla tohto paragrafu nemozes nadobudnut. A to ani nehovorim o tom, ked chce niekto zbierat naboje s "realnou hodnotou" napr: strelivo 7,92x33 z WWII do STG44, nemozes ani mat, aj ked to je iba obycajne FMJcko, nakolko nieje CIP (Nema na nabojnici vyrazeny kaliber), takze zbran kategorie A= vojenske strelivo :(. Nejako mi unika pointa, naco je ta zaznamova kniha potom a vôbec celkovo to zberatelstvo streliva? Mat dve krabicky nieje zberatelstvo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"