Zberatelstvo streliva

inspiring_cerf

Zberatelstvo streliva

Príspevok od používateľa inspiring_cerf »

Zdravim som zbertel streliva rad by som vytvoril temu kde by sa dali zhanat, vymienat, a hlavne ziskat informacie o balistike roznych kalibov.
Osobne mam rad naboje z druhej vetovej vojny rok 44, str, luger, luger ruskej vyroby, tokarev, nagant.
cital som par nechutnych konverzaciji vo vedlajsej pribuznej teme dufam ze taketo veci sa tu realizovat nebudu.

mimochodom naposledy sa mi dostal do ruky naboj 500 S&W co na to vravite ak by ho niekto mal rad by som ho vlastnil.
inspiring_stonebraker

Príspevok od používateľa inspiring_stonebraker »

Hm, ja sice tiez zbieram naboje, akekolvek, ale hlavne do pištolí a SMG. Keby mal niekto zaujem poslať mi aj trebars vystrelene nabojnice s guľkami napr. z pušiek, tak nech sa ozve. Vďaka.
Používateľov profilový obrázok
pogi
občasný prispievateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 17 years 2 months

Príspevok od používateľa pogi »

heh shupa je ze aj ked xces zbierat naboje potrebujes zbrojak inac ti hrozi 2 - 5 rokov za nedovolene ozbrojovanie cize pozor ludia

:lol:
Používateľov profilový obrázok
puramushu
občasný prispievateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa puramushu »

tak ma napadlo - je možné na skupinu F zbrojné preukazu nadobúdať naboje, na ktore nemam vlastne zbran? u ostatnych skupin to je jednoznačne samozrejme....
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Dá. Samozrejme. Nemám po ruke zákon, ale viem, že je v ňom na sto pro čosi také, že si môžeš na zberateľské účely kúpiť krabičku hocičoho, čo majú v obchode.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Zbrojný preukaz skupiny F - na zberateľské účely - Ťa oprávňuje nadobudnúť do vlastníctva a držať strelivo, na výnimku aj zakázané, v množstve, ktoré zodpovedá najmenšiemu spotrebiteľskému baleniu. Musíš mať súčasne na polícii zaevidovanú záznamovú knihu streliva a viesť v nej záznamy o každom kuse!!!
inspiring_cerf

Príspevok od používateľa inspiring_cerf »

Ano zbrojak F ta opravnuje na nakup najmensieho mozneho balenia streliva. A mozes na to kupit aj zbran len ju nemozes pouzivat.
Len som sa nikde nedozvedel ako to vojenske strelivo prihlasis ked nemas preukazane odkial si ho vzal :-)
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

.45
zakupit zbran na sk.F ,mozne je,dokonca z nej mozes strielat
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

.45 napísal: ...
Len som sa nikde nedozvedel ako to vojenske strelivo prihlasis ked nemas preukazane odkial si ho vzal :-)
Vojenské strelivo patrí k zakázaným zbraniam podľa zákona, takže ho môžeš nadobudnúť iba na základe výnimky - o tú pekne požiadaš za príslušný kolok a s odôvodnením - zberateľstvo. Keď ju dostaneš, môžeš strelivo kúpiť napríklad v predajni, ktorá má na predaj armádne prebytky, alebo od iného zberateľa, ktorý predáva napríklad na burze zberateľov - on si to vyradí z evidencie (predaj) a Ty si to zapíšeš ako kúpu a kúpnu zmluvu schováš do šuplíka... pre prípadnú kontrolu...
inspiring_kilby

Príspevok od používateľa inspiring_kilby »

clovek sa az musi pousmiat a hned zaplakat kolko natahovaciek koli par kusom :roll: ...hehe u nas na PZ by ma mozno aj vysmiali ak by som tam dosiel zapisat naboj :D
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Samozrejme, že by Ťa vysmiali, prípadne vyrazili alebo aj vzali zbroják :wink: Náboje si zapisuješ do knihy sám a príslušné oddelenie zbraní Ti ju môže akurát tak niekedy prísť skontrolovať...
inspiring_cerf

Príspevok od používateľa inspiring_cerf »

Clovek aby robil podvojne (uctovnictvo) :D
inspiring_kilby

Príspevok od používateľa inspiring_kilby »

Igrlik napísal:Samozrejme, že by Ťa vysmiali, prípadne vyrazili alebo aj vzali zbroják :wink: Náboje si zapisuješ do knihy sám a príslušné oddelenie zbraní Ti ju môže akurát tak niekedy prísť skontrolovať...
aha hups uz mi je to jasne, nespravne som to pochopil... :oops:
Používateľov profilový obrázok
arminius
častý prispievateľ
Príspevky: 3902
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa arminius »

človek sa az musi pousmiat a hned zaplakat kolko natahovaciek koli par kusom ...hehe u nas na PZ by ma mozno aj vysmiali ak by som tam dosiel zapisat naboj
no ono to až taká prdel nie je ! Svojho času v jednom pohostinstve v KE mal majiteľ vystavené nad výčapným pultom rôzne recesistické totalitné veci ako čiapky,vlajky..... a aj náboje do UK,Sa....
Je síce pravdou,že si za to mohol sám svojou blbosťou,nakoľko to vystavoval,no ak sa dobre pamätám,mal z toho dosť veľké poťahovačky.

Ja som sa mojej zbierky musel vzdať z ......dôvodov.Škoda !:evil:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

pravda,pravda ,krcma pri DPMK
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"