9 mm vz 82 "spekance"

Martin.
prispievateľ
Príspevky: 188
Registered for: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa Martin. »

Tak ma napadlo.. nemali by byť povolené teda aj náboje vz.43 a jeho niektoré odvodeniny ktoré sa v zákone nespomínajú ako zakázané ?
volmet
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa volmet »

Panzer, dakujeme za informaciu, potesila ale stale je to taky neisty vysledok kedze, ako si spomenul, je na svete aj posudok s opacnym tvrdenim. apropo, co ma vyssiu pravnu "silu" ?
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Väčšiu právnu silu má stanovisko MV SR, pretože toto si muselo vyžiadať vyjadrenie KEÚ. Na druhej strane znalec sa vyjadruje len ad hoc, teda ku konkrétnemu prípadu a jeho závery preto nemôžu platiť všeobecne. Iný znalec môže mať iný názor a preto aj existuje inštitút kontrolných znaleckých posudkov.

Čo sa týka náboja vz. 43, opýtam sa aj na ten.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

nemyslel som na dovod dopytu, ale na dovod spojenia ziadosti o stanovisko so zakonom o slobode informacii :)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3133
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

dirty.harry: štátny orgán je lenivý lempl ktorý neurobí nič ak mu to zákon neprikazuje, ak by neexistoval z. 211/2000 tak má úradník občana s jeho otázkami na lehátku...
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

a na zaklade coho ineho by si chcel dotazovat statny organ o info?
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Nie je mi známy právny predpis, ktorý by ma ako občana oprávňoval žiadať od KEÚ stanovisko k zaradeniu nábojov. Preto som to oprel o 211/2000 Z.z.
Používateľov profilový obrázok
dirty.harry
častý prispievateľ
Príspevky: 819
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa dirty.harry »

R: dakujem za zaradenie do davu

ano neexistuje pravny predpis, na zaklade ktoreho by bolo mozne ziadat statny organ o to, co nema k dispozicii :) mozno ziadat o informaciu, nie o stanovisko, preto som napisal panzerovi (vzhladom na jeho profesiu) :lol: 8)
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

to Dirty

Až teraz som pochopil. Pýtal som od nich informáciu a dostal som stanovisko :D .

V zmysle ustanovení zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám týmto žiadam o poskytnutie nasledovnej informácie (smerované na KEU): ...
mamaro
prispievateľ
Príspevky: 214
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa mamaro »

to Panzer ,čo to znamená v praxi?Možeš ich kúpiť z ruky,keď asi nebudú mať označenie CIP?Dajú sa kúpiť niekde na Slovensku v predajni?
Ďík
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Registered for: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Este ma napadla taka vec § 1, odsek 2, pismeno d:
(2) Tento zákon (190/2003) sa nevzťahuje na

d) zbrane a strelivo vo vlastníctve štátu
No a tieto naboje vz.82 nikdy neboli a zrejme ani nebudu oficialne uvolnene na civilny trh, tym padom ak ich mate tak su to jedine "čorky" z OZ SR a podla mna zakazane.
volmet
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa volmet »

kedze sa mi dnes dostali do ruk naboje vz.82 od MFS a povazskych strojarni, oba typy v mosadznej nabojnici, strela samozrejme spekana, chcem sa spytat ci niekto neviete parametre tychto nabojov. doteraz som mal len bxn naboje a ich parametre su zname - su aj v dobovom rozkaze ku Pi.vz.82. zaujima ma teda ci sa v niecom odlisuju alebo tato "nova" vyroba kopiruje povodne parametre?
volmet
prispievateľ
Príspevky: 110
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa volmet »

https://dspace.vutbr.cz/bitstream/handl ... sequence=1

ANALÝZA ÚČINKŮ A RIZIK ODRAŽENÝCH STŘEL PISTOLOVÉHO NÁBOJE
Balistický experiment simuluje reálné použití služební zbraně
s definovaným střelivem pistolového náboje ráže 9 mm vz. 82 příslušníkem Policejního sboru
SR v podmínkách zastavěné městské aglomerace.
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"