Policajti zastrelili v Jastrabej agresívneho zlodeja

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Registered for: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Myslím, že prvé dve-tri rany sú zásahové výbušky a zvyšok pištole. Predsa by nehádzali ďalšie výbušky, keď už boli kolegovia vnútri.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Inak, neviem, neviem... stále uvažujem o tom, či sa tá situácia nemohla skončiť inak, keby boli tí policajti o.i. vyzbrojení aj toľko kritizovanými tasermi. Hm...
:roll:
Panzer, fakt neviem, lebo mne to na kompíku chvíľami znelo, ako keby tam rovno strieľali zo samopalu. Lenže či práve toto nebolo praskotanie jednej výbušky (i keď mne známe zväčša spravia len jedno poriadne "bum")? Vravím, ťažko sa v tom dokážem zorientovať.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3137
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa R »

"Lenže toto boli dvaja psychotici, ktorí sa odmietali liečiť napriek tomu, že sami mali možnosť pred 16 rokmi zistiť, kam až môže vygradovať ich neliečený stav"

Jack: A práve v tomto vidím največší problém, psychotik si neuvedomuje závažnosť svojho stavu. :lol: Zlyhal lekár, potom štát, nakoniec polícia. Nevšímavosť susedov mala na svedomí ich deti. Polícia je v štáte na to aby takéto prípady riešila, ale mala by vedieť rozlišovať či ide o magora s papiermi na hlavu alebo indivídum konajúce zlo zámerne. Recidivista by mi nestál ani o ťuk po klávesnici a iba by som v duchu blahoželal polícii, k úspešnému zavŕšeniu jeho kariéry. Preto by mali byť vo velitelských funkciách ludia s analytickým myslením a nie rambovia ktorý si myslia že ak niekam nahádžu zásahové rozbuchy tak tam môžu vbehnúť a pacifikovať. Takto mi to pripomínalo trochu cvičnú strelnicu, vždy som si myslel že týto chlapci z ppu sú cvičený na to aby boli schopný brániť sa holými rukami (tak ako ten čech v afrike proti mačetám) a ak už vbehli dnu tak možno stačilo proti maníkovi použiť ako chranu štít....
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Registered for: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

R pointa tej časti, ktorú cituješ, tkvie v tom, že podľa môjho názoru, ak sú vonku z ústavu a odmietnu ambulantnú liečbu, tak konajú úmyselne s vedomím, že to môže vážne ohroziť ich samotných alebo okolie. Práve títo dvaja už mali tú možnosť presvedčiť sa, kam to dospeje.
Ak neboli schopní to pochopiť ani v čase, keď opúšťali nariadenú ústavnú liečbu, tak nemali byť jednoducho pustení von. V tom sa asi všetci zhodneme. Ak to však boli v tom čase schopní pochopiť, tak následné vyhýbanie sa ambulantnej liečbe, odmietnutie liekov, či prípadnú kombináciu s alkoholom, považujem za uvedomelé hazardérstvo a teda negujúce ospravedlnenia typu "veď išlo o psychicky chorých" alebo "možno si ani neuvedomovali možné konzekvencie". V istom momente (keď ich prepustili, či keď sa rozhodli vysadiť lieky) si možné následky proste museli uvedomiť, ale vedome ich ignorovali.
:wink:
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

jack: a preco by si to museli uvedomit? na mna to vplyva tak ze boli stale dost pometeni, takze si nemuseli uvedomovat nic,
ako povedal R, zlyhal ten co ich pustil von.
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 906
Registered for: 17 years

Príspevok od používateľa djuri »

R, ten cech je trochu iny pripad, ten sa branil holymi rukami lebo musel, zbran by uz vytiahnut nestihol aspon podla toho co o tom viem..
Používateľov profilový obrázok
add
prispievateľ
Príspevky: 219
Registered for: 20 years 11 months

Príspevok od používateľa add »

O ktorom cechovi to hovorime?
Hodte niekto nejaku linku, pls.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Registered for: 17 years 5 months

Príspevok od používateľa igoros »

Chlapy ako to tu citam, niektori by ste si zasluzili cestne clenstvo v Transparency International.
Mozno je to moj skresleny nazor, lebo mam k PZ trochu blizsie, ale pochopte uz jednu vec a nech ju pochopia aj kriminalnici, ze policia nema strelne zbrane na okrasu!! A kazdy z nich ma urcite aj rodinu, nikto nebude riskovat sekeru do hlavy. Bola to NO a policia ma opravnenie pouzit zbran aj v inych pripadoch ako v NO, KN. Len dufam, ze z toho nebudu mat problemy. Drzim im palce
inspiring_mcclintock

Príspevok od používateľa inspiring_mcclintock »

Ja nehovorim ze specialna jednotka konala neprofesionalne... ti dostali rozkaz , rozkaz vykonali, utocnikov eliminovali a tym to pre nich skoncilo.

Len to by bolo podla mna v poriadku (nasadzovat specialnu jednotku) keby boli vo vnutri po zuby ozbrojeni teroristi, pripadne aj s rukojemnikmi.

Na blaznov by mohli mat liecebne vymyslene nejake sofistikovanejsie a setrnejsie metody na odchyt (napr.uspavacie sipky).

Ono kazdy taky psychycky chory clovek alebo mentalny retard je potencialne nebezpecny pre svoje okolie. Raz som na jedneho takeho s Dawnovym syndromom (inak sused s ktorym sa normalne zdravim) iba zatrubil lebo zavadzal s bicyklom na ceste a on uplne skratoval sa rozbehol utociac s tym co mal poruke proti autu a tiez som ho preto nezastrelil ale radsej obisiel a siel dalej rychlo prec.... asi sa zlakol alebo co?
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

R napísal:Nevšímavosť susedov mala na svedomí ich deti.
Nie, oni sami maju na svedomi vlastne deti.
Susedov do toho netahaj, nemaju povinnost sledovat zdravotny stav okolia ani starat sa o cudzie deti.
Mozno mohli pomoct predist tragedii, mozno to su nevsimavi ignoranti, ale oni macetu nedrzali ani na to nikoho nenahovarali.
Ono miesat sa do rodinnych sporov (ci uz osobne alebo zavolanim uradnej moci), v ktorych nie je daleko k nasiliu alebo macete, nie je asi pre nikoho prilis lakave.
R napísal:... či ide o magora s papiermi na hlavu alebo indivídum konajúce zlo zámerne ...
Budem ja alebo policajt menej mrtvy po jednom z tych utokov?
Inak, policajti tu z principu nie su na to, aby rozhodovali, kto a z akych pohnutok vykonal to ci ono. Na to tu mame sudy.
Používateľov profilový obrázok
majac
častý prispievateľ
Príspevky: 716
Registered for: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa majac »

nestihol, lebo ziadnu nemal.
cesky policajti v liberii nie su ozbrojeny strelnymi zbranami, tento mal iba teleskopicky obusok a ten aj pouzil a dvoch utocnikov zabil.

inak debata na tuto temu je mi uplne proti srsti, lebo ked aj od prispievatelov na toto forum citam prispevky typu mali pouzit taser a naco maju stity, tak sa mi otvara nozik vo vrecku.
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

No tiez zasnem, kolko generalov po boji sa vzdy ukaze a ake lahke je pisat co sa malo a co sa nemalo urobit. Rad by som pripomenul, ze tam islo policajtom asi naozaj o zivot, ked mali proti sebe nasraneho cloveka so sekerou v ruke. To, ze ho skusili zastavit najprv strelbou do noh povazujem za vost velku odvahu a chladnokrvnost. Ci je niekto na hlavu alebo nie je, rovnako ci je pod vplyvom nejakych drog alebo nie, je vec, ktoru netreba vobec spajat so strelbou, jednoducho na nich niekto zautocil tak ho zastrelili. Pochybujem, ze tam ti chlapi isli s tym, ze si konecne vystrelia na cloveka alebo ze cho chceli zastrelit. Jednoducho im islo o zivot a konali tak, ako by konala asi vacsina z nas. Je smutne co sa stalo, rovnako ako je smutne ked niekto zomrie ked ho prejde vlak. Na policajtov sa nautoci sekerou a na kolajniciach sa nespi, rozne naruseni ludia to maju problem pochopit a ked sa nieco stane, tak to nie je ani chyba rusnovodica ani policajta.
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 906
Registered for: 17 years

Príspevok od používateľa djuri »

add tu je link:

http://www.novinky.cz/clanek/136793-ces ... emoci.html

ono aj tym uspavacim sipkam chvilu trva kym ucinkuju..
inspiring_mcclintock

Príspevok od používateľa inspiring_mcclintock »

zeby tam vtrhli PPU so sipkovymi pistolkami a kym by zaspali by sa uhybali utokom....sak su na to cviceny nie :lol:

Skor som to myslel tak, ich vylakat k oknu a trafit ich z dialky....


No ale ako tu uz bolo pisane .... po bitke je kazdy general....

Ale skratka je mi to v podstate aj tak jedno ....
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 906
Registered for: 17 years

Príspevok od používateľa djuri »

83Sajmon ked nekomunikovali s policajtami ani lekarom tazko ich vylakat k oknu :wink:
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"