Šofér vytiahol proti chodkyni zbraň

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
inspiring_goodall

Príspevok od používateľa inspiring_goodall »

To R: ja chodím tak isto do práce každý boží deň, tiež nerobím po nociach bordel, auto nemám vôbec, mobil mám akciový, ale mne na tom čo si o mne susedia myslia záleží. Našťastie ja sa snažím si s každým vychádzať, ale ak by niekto o mne hovoril niečo čo nieje pravda tak to by ma nasralo. Inak to, že má staršia generácia väčší rešpekt pred unifomou ako mladšia je pravda.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Musím súhlasiť s C08R4, že klebetné tetky sú často riadne svine a sú schopné si navymýšľať neskutočné veci. Zažil som to párkrát aj na vlastnej koži a viem, že keby sa na mňa pýtali jednej zo susediek - takej starej drbny a nerváčky, tak by mi to pekne osolila. To je tak, keď niekto nevie ani po 15 rokoch zabudnúť a prepáčiť, že keď sme boli decká, tak sme jej robili prieky, lebo síce nám vedela vulgárne vynadať, ale nevedela nás dobehnúť. A to nevravím, aké fámy by sa od tejto ježibaby začali šíriť po okolí, keby policajti pri konverzácii s ňou spomenuli moje meno.
:D
Zďaleka sa to však netýka len starých drbien. Preto, že sa niekto snaží vychádzať so susedmi a má s nimi korektné vzťahy, ešte neznamená, že tí susedia voči nemu neprechovávajú skrytú averziu alebo nejaké predsudky. Veď takmer všetko, čo potrebujú policajti o uchádzačovi vedieť, by malo byť obsiahnuté v úradných a lekárskych záznamoch. Vypytovanie sa je preto podľa mňa prd. Zaujímalo by ma, aké percento uchádzačov na jeho základe vyradili. Tiež by ma zaujímalo, čo také musí dotazovaný prezradiť, aby bol uchádzač na sto pro diskvalifikovaný.
inspiring_jackson

Príspevok od používateľa inspiring_jackson »

R napísal:cobra&jack: tak ako píše AKI, pri preverovaní nepovedia že prišli lebo chceš kvér a nepýtajú sa priamo či ťa videli často ožratého.
Už to že príde polícia a začne sa niekoho pýtať na jeho suseda, je podľa mňa v očiach každého civila dosť vážna vec, a snáď ani žiaden kámoš z detstva nebude policajtovi rozprávať ako ste spolu fetovali :)). Aj keď, možno sa príliž spolieham na ľudskú súdnosť...

ale aj tak je to celé preverovanie u susedov podľa mňa nepríjemný zásah do súkromia. Ja mám so všetkými susedmi veľmi veľmi dobré vzťahy, ale napriek tomu sa na to vôbec neteším... to potom len začnú na ulici reči, čo ten človek asi vyviedol, keď sa na neho boli pýtať policajti... :)
inspiring_jackson

Príspevok od používateľa inspiring_jackson »

R napísal:myschel&cobra: je mi jedno čo si myslia susedia, nerobím po nociach bordel, nestýkam sa s podozrivými indivíduami, nemením každý mesiac luxusné auto,mobil. Ráno idem do roboty, večer sa vraciam. Učebnicový príklad správania sa kriminálnika :) Modelová situácia: príde policajt do tvojej štvrte a spýta sa susedov že majú nahlásené v okolí výtržnosti,hluk a výskyt podozrivých, ako cobra písal máš neprajníkov susedov, jedna stará megera, druhý extrémny nácko, tretí čudáci (asi žiješ na samote s štyrmi barákmi) odpoveď neprajníka nácka bude že bordel robíš ty, povie tetka a čudáci to isté ? Ak robíš po nociach bordel tak asi áno, ale ak povedia že je v štvrti klud budú dôverovať starej babe a tebe s čistým registrom, nie vyholenému pošukovi ktorý je pravdepodobne na zozname. Ďalšou otázkou bude či nedošlo v okolí ku krádežiam, či sú všetci zamestnaní, otázky o tvojej osobe prídu medzi otázkami na osoby žijúce v okolí, dotazovaný nebude mať šajnu čo preverujú a policajti budú mať obraz o každom. Aj keď má večšina občanov zažitú predstavu že policajti sú tlupa nekompetentných debilov, tak opak je pravdou.
edit: sorry za OT
prepac, ale na margo tej profesionality a diskretnosti policajtov: niekto tu v sekcii o ZP pisal vlastnu skusenost s tym preverovanim, ked policajt priamo pred nim (pri odchode z jeho bytu) stretol susedu a oslovil ju asi takouto vetou: Dobry den susedka, poznate tuto mladeho pana? Nerobi problemy? Co poviete na to keby mal zbrojny preukaz?
No tak dakujem pekne, diskretnost si predstavujem trochu inak :)
Zalezi zrejme na konkretnej osobe, ktora ide na vyzvedy.
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3137
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa R »

Igor: mám skúsenosti iba z KE a pohoda, policajti sa pýtali suseda či je na ulici klud a či niekto nerobí problémy, no a u nás doma (bol som v robote) spovedal matku, trochu ju vyplašil pretože nebola informovaná z mojej strany o tom že prídu a už ma videla zrazeného autom , z jej volného prerozprávania bol priebeh následovný, býva tu pánxy, kde pracuje, žena deti, alkohol drogy agresivita, a až nakoniec čo si myslí o tom že by som mal dostať Áčko. Postup sa určite líši okres od okresu, a od policajta ktorý preveruje, niekto to robí dobre niekto zle, každopádne je preverovanie určitým filtrom na ktorom môže ostať alkáč, narkoman prípadne agresor ktorý ešte nemá záznam alebo ho neriešili na priestupkovom. Na to že trebárs už rok každý druhý deň ožratý spíš pod bytovkou na lavičke sa dá prísť iba preverovaním, tvoj lekár o tom nevie.
Používateľov profilový obrázok
djuri
častý prispievateľ
Príspevky: 906
Dátum registrácie: 17 years

Príspevok od používateľa djuri »

Igor napísal:Ak bola v Trnave zápcha a to auto stálo (už stálo keď pani prišla) na prechode, lebo sa nemohlo pohnúť ďalej, tak bola jej reakcia veľmi neadekvátna. Za to by si aj ona zaslúžila buď pokutu, alebo aspoň zprda od policajta.
aj keby bola zapcha (co urcite bola, na tej krizovatke su pravidlom) vodic na prechode nemal co stat, pokial nemoze krizovatku opustit nema do nej ani vchadzat..s tym ze jej reakcia bola chybna suhlasim, tiez by mi dost vadilo keby mi buchala po aute..
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"