Farba okuliarov

Používateľov profilový obrázok
Reewiden
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 10 years 2 months

Farba okuliarov

Príspevok od používateľa Reewiden »

Keďže som tu nenašiel žiadnu podobnú tému a ani žeby sa to niekde riešilo tak som sa rozhodol založiť tému .

Zaujímalo by ma aká farba okuliarov sa hodí na streľbu prípadne rozdeliť to na interiér a exteriér a vaše postrehy a skúsenosti.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3701
Registered for: 15 years 8 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Na strelbu sa hodi nieco v ciernej farbe, alebo cervene, ktore evokuju krv. Maskacove sa tazko zhanaju :P

Asi si sa nechcel pytat na farbu okuliarov, ale na skla o ktorych az taka velka veda nebude. Za normalneho svetla - bezfarebne, za silneho slnka - slnecne a za znizenych svetelnych podmienok - kontrastne.
Používateľov profilový obrázok
Reewiden
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa Reewiden »

presne tak :) zaujímala ma farba skiel...
Napríklad kedy su vhodné žlté sklá
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Podla toho na co ich chces...

Na IPSC za bezneho svetla ruzove/oranzove/medenne - zvysuju kontrast papieroveho terca voci pozadiu
Zlte - to iste ako oranzove a ruzove, len slabsi efekt, vhodnejsie pri slabom svetle
Cire - ak je vyrazne slabe svetlo
sede/cierne - asi za velmi silneho svetla svietaceho priamo do oci, ale pre mna za tychto podmienok rovnako dobre funguju medenne.
Používateľov profilový obrázok
Reewiden
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa Reewiden »

vdaka za strucne a vystizne opisanie pouzitia rôznych skiel
najlepsie asi bude zakupenie viacerich druhov alebo model s vymenitelnymi sklami za rozumnu cenu.
podes
prispievateľ
Príspevky: 218
Registered for: 12 years 1 month

Príspevok od používateľa podes »

Len táká maličkosť, v športových okuliaroch sú fólie a nie sklá. Sklá (ak sa jedná o dioptrickú pomôcku) môžu byť v samostatnej, násuvnej obrube, no z hľadiska bezpečnosti sa používajú šošovky na báze plastov.
Používateľov profilový obrázok
Reewiden
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa Reewiden »

no je mi jasne ze "skla" niesu zo skla ale z plastu ...
pouzival som okuliare aj na airsoft a tam pred prvym pouzitim som vzdy mozno z pol metra az metra skusal strelbu priamo do "skla" aby som si bol isty ze vydrzia pripadny zasah.
samozrejme nikdy to neboli drahe znackove okuliare takze test bol nevyhnutny ;)
Rohypnol
prispievateľ
Príspevky: 185
Registered for: 14 years 6 months

Príspevok od používateľa Rohypnol »

Odskúšaš si sám, ale ja využívam len čierne ( slnečné počasie ) a číre ( všetko ostatné ). Z kontrastných ma bolia oči a hlava.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Registered for: 16 years 7 months

Príspevok od používateľa yarco »

Reewiden napísal:najlepsie asi bude zakupenie viacerich druhov alebo model s vymenitelnymi sklami
Prispôsobil by som to aj tomu, na aké "vážne" strieľanie to chceš a čo potrebujú tvoje oči (nazvime to zásada proporcionality :wink: ).

Niekto si na bežné nevýkonostné strieľanie vystačí aj s jediným kusom čírych alebo povedzme žltých okuliarov, iný strieda viaceré kusy z toho, čo popísal Cubitko. Môže mu to reálne pomáhať, môže mať len pocit že mu to pomáha, môže to potrebovať kvôli citlivým očiam, ... Každý sme iný.

Ja napr. používam len číre a kupodivu mi to nevadí ani v slnečnom lete (v kombinácii so šiltovkou alebo klobúkom).
Marek Z
častý prispievateľ
Príspevky: 690
Registered for: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa Marek Z »

zlte cez leto nenosim, lebo pri ostrom slnku mam pocit, ze mi vypali oci. zato za jesenneho uprsaneho pocasia ich mam rad, zlesuju naladu a hned je den jasnejsi :D
farby striedam podla podmienok/rocneho obdobia.
cubitko
častý prispievateľ
Príspevky: 1271
Registered for: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa cubitko »

Nuz popravde ja pouzivam defakto za kazdeho pocasia medenne ... kebyze mam zbrusu nove ruzove, pouzival by som tie, ale nemam a nechce sa mi vrazat 200 euro do niecoho, co aj tak za sezonu zoderem/doskriabem/zlomim :)

Mam aj Wiley X sede/cire, ale este som v zivote cire nepotreboval, takze sa na ne prasi na policke
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

cubitko napísal:... nechce sa mi vrazat 200 euro do niecoho, co aj tak za sezonu zoderem/doskriabem/zlomim :)
...
Zlatou vlastnosťou okuliarov s vymeniteľnými zorníkmi je, že sa zlomia pri výmene práve vtedy, keď by boli najviac potrebné 8)
Používateľov profilový obrázok
Ravenn
častý prispievateľ
Príspevky: 1087
Registered for: 14 years

Príspevok od používateľa Ravenn »

Prave preto som si kupil tolko nahradnych ramikov, kolko mam nahradnych skiel. Vsetky som poskladal a nevymienam :-) aby sa nieco nezlomilo...
Používateľov profilový obrázok
Reewiden
občasný prispievateľ
Príspevky: 34
Registered for: 10 years 2 months

Príspevok od používateľa Reewiden »

a aký typ tých okuliarov s vymenitelnými sklami kupujete ? či je to rentabilne kupit okiliare s vymenitelnymi sklami a mat ich kazde v inej farbe :D to by stacilo kupit tie obycajne nevymenitelne a asi to bude aj lacnejsie :)
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Registered for: 14 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Dokedy som strielal len na vonkajšej strelnici stačili okuliare s medennymi sklami.
Avšak do vnutornej su použitelne len čire popripade žlte ak však nemate aj žltu
muchu ako ja :).Brejle Ess Crosbow či ako to je :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."