Zbrojak a telesne postihnutie

inspiring_nash

Zbrojak a telesne postihnutie

Príspevok od používateľa inspiring_nash »

Zdravim Vas.
potrebujem HELP. som na invalidnom voziku od narodenia a bohuzial, my ludia na vozikoch sme pre kriminalnikov lahka korist (moji kamarati boli casto prepadavany a ja tak nechcem skoncit).preto sa chcem chranit a vybavit si ZP skupiny A. myslite si ze ho dostanem? resp. dostanem vobec zbrojak ak som na voziku?lebo inak ako so zbranou sa branit neviem :) ak by sa mi to aj podarilo,kedze stale sedim na voziku, nebudem moct nosit zbran na opasku pretoze to tlaci (mam to odskusane s airsoftovou sig sauer SP2022) ale bud v podpazi alebo na lytku.
Poradite mi nejaku dobru zbran, lahku, kvalitnu, ktora by bola vhodna pre cloveka ktory ju bude nosit stale na lytku? najradsej by som sa orientoval na znacku Sig Sauer alebo aj na zbrane od p. Kuracinu, ale sig sauer je priorita :)
Mimochodom ako to je ked mam ZP skupiny A, mozem s touto zbranou v pohode odkracat do pobocky banky ktora je v nejakom nakupnom centre? resp. mozem ju mat aj pri nakupe v hypermarkete?
a nebudem problem ak trvaly pobyt mam v CA a chcem nosit zbran v BA?
prosim Vas o pomoc a cenne rady, dakujem a prajem pekny den
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

myslim,ze by to so sk.A a zdravotnym postihnutim islo-samozrejme to musi odobrit tvoj lekar.Podla mna vsak zalezi na miere telesneheho postihnutia,kde by minimalne mal byt zachovany zrak a horne koncatiny v 100% kondicii.
Ak ziskas sk.A s tou sa mozes pohybovat volne po SK,oznamenia typu preskrtnutej zbrane v banke,kludne prehliadaj rozoberalo sa to uz tu
http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=351&start=0

Dobru,lahku a kvalitnu zbran? Glock 19 :)
inspiring_nash

Príspevok od používateľa inspiring_nash »

ja mam oci v poriadku, aj ruky, len nohy ma svine neposluchaju :(
a co sa tyka zbrane uvazujem nad Sig Sauer P228 AL SO.... inak nevies ta kniha na skusky sa da kupit kdekolvek alebo kde ju zozeniem???
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

ak je to tak podaj ziadost.Knihu kupis /skoro/v kazdom knihkupectve,alebo si si ju objednaj cez net.Inak vsetky otazky ku skuskam su tu

http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=475
inspiring_nash

Príspevok od používateľa inspiring_nash »

je pre zaciatocnika sig sauer P228 dobra volba?? rozmyslam nad P228 9mm alebo P229 .40 S&W??? co poradite?
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

myslim si ze so zbranou, ktora ma povest sig saueru sa urcite neobabres, a ja osobne by som siel do 9mm, z dovodu vescej vsestrannosti kalibru.
minule som bol na balistike v kriminalisticko expertiznom ustave, ukazovali mi ako strielali do kovovych platov a .40 nepresla ani skrz prvy, 9mm presiel cez 3 alebo 4 tusim.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Ak by sme sa pozreli hoci iba po športovej streľbe, určite by sme našli dosť výborných strelcov napríklad brokových disciplín - a na vozíčku. Z hľadiska streľby to predsa nie je žiadny hendikep, a tak by to malo byť brané aj políciou. Ak máš pocit, že zbraň potrebuješ, kľudne sa do toho pusť. Prípadne daj vedieť fakty, nech sme potom múdrejší... A čo sa týka nosenia, mne sa videla celkom šikovná taká taštička-púzdro na opasku. Je to nenápadné, vyzerá ako ľadvinka alebo "dokladovka" a potiahnutím pútka sa roztvorí suchým zipsom držaná predná stena a možno tasiť! :)
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3137
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa R »

Pagy: podla mňa nie je sig práve najlepšie riešenie. Vo večšine testov je ako zlá vlastnosť sigov udávaný vyšší zdvih po výstrele. Predstav si situáciu že ťa idú dvaja ozbrojený páchatelia okradnúť a tasíš zbraň, jeden ostáva na mieste druhý ide na krídlo a strácaš ho zo zorného uhla, ak chceš mať oboch pod kontrolou musíš jednou rukou obsluhovať koleso vozíka a druhou prípadne strieľať, no a po prvom výstrele budeš strácať veľa času kým prenesieš a zrovnáš. Z dvoma rukami to nie je problém nacvičiť ale jednou rukou... neviem, osobne by som šiel do zbrane ktorá má menší zdvih aby nebol problém strieľať jednou rukou. Ale možno sa mýlim a je tu majitel siga ktorý mi to vyvráti.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Dobre rozmysla R!

Tiez by som volil asi nejaku s mensim zdvihom ,aby sa dala dobre ovladat jednou rukou v kombinacii s velokapacitnym zasobnikom a ladvinkou.

Clenkove puzdro by bolo asi dost nepraktycke a velmi by ta to spomalilo a hlavne zamestnalo asi obe kuky a naviac ak necitis nohy ani nevies ci si ho niekde nestratil.

Tvoj hendikep by ta nemal znevyhodnit ba naopak.
Velmi dvolezite je aby si si ale mozne situacie nacvicil napr aj tou airsoftovkou co spomynas, nebudes potom prekvapeny a budes vediet ako sa spravat pri utoku zo strany, zo zadu ak ti niekto drzi zo zadu vozik apd... .

Mozno by v tvojom pripade nebola aj zla volba nejaka neletalna zbran napr T9 ci T10 od Grand Poweru.
http://www.grandpower.eu/Modifikacie_T9.htm

Nakolko si pomerne lahky ciel nejakych delikventov a % moznost opakovanych utokov je pomerne velka, myslim ze polamane rebra utocnika ho navzdy odradia znova utocit a ty nebudes mat opakovane opletacky so sudmi a preukazovanie NO.
inspiring_saha

Príspevok od používateľa inspiring_saha »

ale bude, pretoze T9 T10 su taktiez zbrane kat B takze strelbu s nich bude musiet hlasit na PZSR...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

vratme sa k teme
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 5 months

Príspevok od používateľa igoros »

Ano aj T9 ci T10 spadaju pod ZP, ale vzdy je lepsie riesit zranenie pri NO ako smrt utocnika.
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

pagy: poslal som ti sukromu spravu. Zbrojak je mozny, poznam jedneho pana, ktory s podobnym hendikepom striela pravidelne IDPA v Ziline.
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1610
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa skemro »

Pagy prepac, ale bol som mimo net, takze ti uz stihli chalani vsetko napisat, ale
ak mozem poradil by som ti zbran v 9Lugri. Ma ovbela vyhodnejsiu cenu a
tak mozes viacej trenovat. A aspon si mozes precvicovat mozne situacie.
Drzim palce pri vybavovani ZP a ak by si nieco potreboval vediet, napis nam sem.
inspiring_nash

Príspevok od používateľa inspiring_nash »

dakujem vam za odpovede a nazory. po dlhom uvazovani, rozhovoroch s kamaratmi i predajcom zbrani uvazujem takto a mozno mi aj pmozete:)
Sig sauer P228 je strasne drahy a dost kope takze vypadava z vyberu:(
uvazoval som aj nad nesmrtiaci zbranami T9 alebo T10 od grandpoweru ale zavraj je to chobotina kupovat lebo gumovy projektil je na prd, lebo co ked utocnik proti mojim gumovym projektilom vytasi ostru zbran? takze to som tiez zavrhol a teraz uvazujem nad Glockom 19, Glockom 26 (nie je az prilis zensky???) a od grandpoweru nad K100....
Poradite mi co by ste brali na mojom mieste?
DIK
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"