Glock 19 alebo GLock 26 ???

inspiring_nash

Glock 19 alebo GLock 26 ???

Príspevok od používateľa inspiring_nash »

potrebujem malu zbran na denne nosenie...co odporucate ? glock 19 alebo glock 26? nevyzera ta 26tka ako moc zenska???
diki moc za help
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4842
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

Ako som ti uz pisal v inom vlakne, mas kopu inych poziadaviek, vyzor obrannej zbrane by som riesil az s prioritou 2.
99.x% casu ju budes nosit skrytu. A ked ju nedajboze budes musiet vytiahnut, jej vyzor ta v tej chvili urcite trapit nebude. Skor vykon a spolahlivost.
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Rozdiel vo velkosti ani vo vahe nieje nijako velky. Tiez som sa rozhodoval medzi tymito modelami a presvedcili ma cisla. Staci si pozreit rozmery. Navyse, je velka pravdepodobnost, ze mas priliz velke ruky na to, aby si mal na 26tke pohodlny uchop, teda bez toho, aby ti visel malicek vo vzduchu. Potom budes musiet dokupit nadstavec na pazbicku. Tymto bude rovnako velka ako pazbicka na G19 :wink: a rozdiel medzi 19 a 26 bude len 1,4cm v dlzke zaveru (podla mna nepodstatne) a v mensej kapacite zasobnika, co znovu hovori proti 26tke ako hlavnej zbrani.

Podla mna, je 26 ako hlavna zbran dobra pre tych, ktorym nevadi kratka pazbicka, resp. maju male ruky. 26tka je dobra ako zalozna zbran, kde su jej male rozmery podstatnejsie ako luxusny uchop.

Pokial nemas problem s designom samotneho Glocku (ma asi 50% ludi :D ), je to zbran maximalne spolahliva a ako prva zbran vyborna volba.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Mal som podobnu dilemu.Vyhral G19.Dovody popisal spherixis.
inspiring_lewin

Príspevok od používateľa inspiring_lewin »

Tiež sa pripájam k G19. som s ním nad mieru spokojný. :!:
inspiring_saha

Príspevok od používateľa inspiring_saha »

tiez mam G 19 a keby som uvazoval nad G 26 na nosenie, akoze uvazujem, tak 19ky by som sa nezbavoval.
inspiring_nash

Príspevok od používateľa inspiring_nash »

mne ted nasadili chrobaka do hlavy v grandpoweri lebo mi ponukli ci nechcem K100 (lebo P1 nemaju) este aj zo zlavou...takze neviem ci glocka alebo K100
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

:lol:
no pagy, tak takuto dilemu som mal aj ja. No a ako to dopadlo? Pozri pod ciaru... a urcite nelutujem. Nelutoval by som ani, keby som kupil G19, ale mozno zavazil pri mojom rozhodovani fakt, ze som sa s Jarom Kuracinom tak trochu poznal aj osobne.
inspiring_lehmann

Príspevok od používateľa inspiring_lehmann »

Pokial nebudes mat zbrojak a NP v ruke, tak su tieto uvahy zbytocne, aj ked urcite prijemne :wink:
Ci G19 alebo K100 zalezi od toho, ktora ti ako sadne pri strelbe do ruky. Obe su to kvalitne zbrane, o K100 asi vacsina ludi povie, ze kope menej ako G19, co ale nemusi platit o kazdom. Ak ta strelba chyti, tak asi aj tak neostanes pri jednej zbrani, takze prvu si kup tu, ktora ta viac pritahuje, normalne sa rozhodni srdcom, rozumom si kupis druhu 8)
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Dátum registrácie: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Pre mna bolo pri volbe zbrane na bezne skryte nosenie hlavnych pat kriterii:

1. Hmotnost vratane plneho zasobniku
2. Rozmery
3. Spolahlivost
4. Dostatocne ucinny kaliber
5. Ergonomia pri pouziti v kritickej situacii

Vyhral to G26... G19 ma sice vacsinu vlastnosti podobnych/identickych, ale G26 je mensia/kratsia, s vycnievajucou zaslepkou pazby a predlzenim zasobniku sa drzi relativne dobre vratane opretia malicku (a to mam dost velku tlapu), 13 ran v zasobniku by stacit malo, a o spolahlivosti Glocku pri pouziti viacmenej akejkolvek municie, rovnako ako v pripade ze padne do snehu, vody a pod. ani netreba pisat. Ziadna manualna poistka, ziadne vycnelky o ktore by sa mohla zachytit pri pudovom taseni, atd. atd. atd.

Ak by si chcel univerzalnu zbran s kompromismi na viacero ucelov, G19 rovnako ako K100ka su dobre volby (rovnako ako x dalsich moznosti), ale na bezne skryte nosenie je 1. hmotnost, 2. rozmery... Naco Ti bude sebelepsia zbran ktoru nechas v sufliku len preto ze je prilis tazka, alebo Ti nevojde do vrecka/kapsicky/ladvinky/... ? :wink:
inspiring_nash

Príspevok od používateľa inspiring_nash »

rozhodnutie padlo: GLOCK 26
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa spherixis »

Bol si si ho osahat?
inspiring_nash

Príspevok od používateľa inspiring_nash »

po zvazeni vsetkych pre a proti a mensich vylepseniach som sa rozhodol pre 26tku...
Používateľov profilový obrázok
spherixis
častý prispievateľ
Príspevky: 839
Dátum registrácie: 17 years 3 months

Príspevok od používateľa spherixis »

To viem, ved si cely cas medzi nimi rozmyslal. Sa len pytam, ci si mal 26tku v ruke?
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

a ja sa pytam ci si si znej uz vystrelil a porovnal s inymi zbranami?

Ved nekupujes radio :!:
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"