Sweatguard ?

Používateľov profilový obrázok
michael77
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Registered for: 9 years 6 months

Sweatguard ?

Príspevok od používateľa michael77 »

Chcem sa opýtať , chystám sa objednať kydexové púzdro a neviem či aj so Sweatguard alebo bez ... Odporúčate alebo nie ? Aké máte s tým skúsenosti , či to nezavadzia alebo niečo podobné ....

Plánujem v ňom mať G17

Vopred ďakujem...
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Odpoviem Ti rovno z fleku, priamo: blbost cely SG.
Vlhko to od zbrane neodrazi, jedine pretekarske brucho nezateka do puzdra pri puzdreni :lol:
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3702
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Na aky ucel puzdro? Na strelnicu urcite nie. Na nosenie to ma zmysel podla mna na ochranu obleoblečenia viac ako zbrane. Napr. ked ides z prace nastrielat zopar desiatok smerom domov.
Používateľov profilový obrázok
gereta
prispievateľ
Príspevky: 109
Registered for: 10 years 4 months

Príspevok od používateľa gereta »

Ja mam od BP dva kydexy na G19 a 1911 a oba so SG a nevidim v tom absolutne ziadne minus.
Ani si neuvedomujem, ci je tam... Aspon kver nechladi a mne sa mozno este lepsie zapuzdruje naslepo,
lebo sklzne dnu po SG.
Ale ako vravi klasik: Dle chuti kazdeho soudruha!
Este doplnim: G19 je vnutorne a 1911 vonkajsie.
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

"Ani si neuvedomujem, ze tam je" to nevylucuje logicky, ze by si si neuvedomil, ze tam nie je.
Zapuzdrovanie naslepo to je zly navyk.
vanto
častý prispievateľ
Príspevky: 3210
Registered for: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa vanto »

Ja mam tiez od BP vnutorne so SG, neobmedzuje ma to nijako. Mne to vyhovuje. Pouzivam G19.
Používateľov profilový obrázok
michael77
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Registered for: 9 years 6 months

Príspevok od používateľa michael77 »

Mesi ... práveže som chcel to púzdro na strelnicu . Prečo myslíš že nie?

Inak hoši dík za názory , mám riadneho chrobáka teraz :)
Zlomizub
častý prispievateľ
Príspevky: 878
Registered for: 10 years 8 months

Príspevok od používateľa Zlomizub »

Zamna rozhodne so SW :)
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3702
Registered for: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa Mesi »

Lebo na strelnicu je zbytocne mat vsetko co ti brani v taseni - dalsia trecia plocha. Navyse nemas puzdro vnutroopaskove, ale vonkajsie. Tam nehrozi nejake drsne trenie zbrane o oblecenie.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Registered for: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

michael77:
Podľa mňa:
- vonkajšie športové ergo "strelnicové" puzdro - toto puzdro plánovane drží zbraň od tela, tu SG nejako postráda zmysel;
- vonkajšie puzdro na skryté nosenie - toto puzdro má o.i. aj úlohu držať zbraň tesne pri tele, tu môže mať SG svoj význam (zapuzdrovanie, ochrana odevu);
- vnútorné puzdro na skryté nosenie - tu jednoznačne preferujem SG. Primárne kvôli uľahčeniu zapuzdrenia, okrem toho aj kvôli ochrane odevu, tela a zbrane. Výnimkou je stav, keď strelec ráta s častým nosením toho puzdra bez zbrane (napr. často navštevuje súdy a pod.), taký kydexový SG na prázdnom puzdre vie byť dosť nepríjemný, obzvlášť pri nosení na apendixe.

Ak ozaj hľadáš puzdro tej prvej kategórie, máš to imho jednoduché.

Na záver ešte praktická poznámka - SG na puzdre z kydexu alebo vstrekovaného plastu vieš kedykoľvek jednoducho odstrániť. Na koži to môže byť kvôli šitiu komplikovanejšie, ale tiež to obvykle ide.
Naopak to také jednoduché ani elegantné už nebude.
Používateľov profilový obrázok
limo222
častý prispievateľ
Príspevky: 579
Registered for: 13 years

Príspevok od používateľa limo222 »

Yarco to pekne zhrnul, je len skusim za mna doplnit:
pokial budes kupovat puzdro so SG, vzdy si najprv vyskusaj, ci Ti nijak nebrani pri uchope zbrane.
Ja mam takychto cca 5 puzdier, kde na 3 je to OK, na dvoch kozenych je prilis siroky a nedovoli spravne uchopit zbran pri taseni.
Používateľov profilový obrázok
michael77
občasný prispievateľ
Príspevky: 98
Registered for: 9 years 6 months

Príspevok od používateľa michael77 »

Ďakujem chalani , rozhodol som sa že si zadovážim púzdro bez SG nakoľko to fakt potrebujem len na strelnicu...
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Sweatguard tu má aj ďalšiu výhodu, ktorú tuším nikto nespomenul, ak máš sweatguard, nemusíš si po každom druhom tasení zapravovať tričko ktoré si mal zastrčené v nohaviciach. To je výhoda na strelnici.

Inak som chcel napísať aj to čo Yarco - na tvojom mieste by som bral so SG a v prípade že by ti vadil, nebude to nijako zvlásť zložité.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."