Elektronické zabezpečenie PIR + GSM

inspiring_easley

Elektronické zabezpečenie PIR + GSM

Príspevok od používateľa inspiring_easley »

Zdravim! Toto forum citam uz nejaky ten rok a napadlo ma, ze by som aj mohol aj nieco napisat hlavne, ak mam co. Objavil som jednu novinku, ktora existuje uz dlho ale nie v takychto rozmeroch a hlavne - nie za takuto cenu.

Jedna sa o malicky PIR pohybovy detektor. Pre vela ludi to bude zbytocnost ale podla mna to je super vec, ktora sa da pouzit napriklad v trezore zo zbranami alebo v nejakom objekte a hned ako zaznamena pohyb vam zavola na mobil. Rozmery su fakt male - 5x3x1,5cm. Pre neustalu prevadzku je potrebne pripojit do el siete adapter (je v baleni). V pripade vypadku elektriky bude napajane zo zabudovanej baterie (jej vydrz udava vyrobca na 7dni). Snima do vzdialenosti 5 az 8 metrov.
Do zariadenia sa vlozi klasicka SIM karta (idealne Orange pausal "Sikovna volba" - ziadne poplatky a platnost karty je neobmedzena). Na cislo danej karty sa zavola z mobilu, na ktory chcete dostavat upozornenia a zariadenie je nastavene. SMS prikazmi sa da vypnut alebo zapnut detekcia pohybu a upozornenia. Ak to zaznamena pohyb tak vam zavola na mobil, ak zdvihnete hovor tak budete pocut cez vstavany mikrofon co sa v miestnosti deje. Ak hovor zrusite, tak vas to nebude stat ani cent, kedze ide iba o prezvananie.
Verim, ze niektorym z vas informacie o takomto zariadeni pomozu. Osobne to pouzivam v trezore a pri odchode z bytu na viac dni aj v samotnom byte - ak by nahodou,...
Este jedna dolezita informacia - cena tejto srandy je 11€ vratane postovneho (ja ho nepredavam, nerobim si tu reklamu)
Prílohy
3.PNG
2.jpg
1.PNG
Používateľov profilový obrázok
mrzo
častý prispievateľ
Príspevky: 860
Dátum registrácie: 10 years 1 month

Príspevok od používateľa mrzo »

Vzdy ked otvaras trezor ta to prezvoni? Ci sa to da nejako vzdialene deaktivovat?
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BTV »

V prvom rade si niesom isty ci si sa trafil do dobrej temy.

V druhom rade by som rad vedel, ze kednastavujes svoje tel cislo len tak ze prezvonis na sim kartu v zariadeni, ci ti ju nemoze niekto iny prenastavit takisto prezvonenim (otravujuce sluzby, omyl, atd...)
inspiring_easley

Príspevok od používateľa inspiring_easley »

Otvorim trezor, mobil mam pri sebe - zazvoni mi a hned hovor stisim... Detekcia pohybu sa da vypnut odoslanim SMS v urcitom tvare na telefonnce cislo zariadenia.
Pri spusteni je don potrebne vlozit simku bez PIN kodu a s ulozenym cislom na ktore bude zariadenie volat. Dalsie cisla musia byt zo sim karty vymazane. Potom sa na dane cislo zariadenia zavola na viac ako 5 sekund a tymto by malo byt cislo ulozene...Pri zmene cisla by sa muselo ulozit do kontaktov na SIm nove cislo a stare vymazat. Presne si to uz nepametam..
inspiring_pare

Príspevok od používateľa inspiring_pare »

Pri ulozenych viacerych cislach postupne obvolava, kym nenajde fungujuce zapnute ?
inspiring_easley

Príspevok od používateľa inspiring_easley »

Musim sa stym este niekedy pohrat a zistit ako to presne je stym cislom, na ktore to bude volat.. Predpokladam, ze ked na SIM karte bude viac cisiel, tk to fungovat nebude..
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BTV »

Skor asi zavola na prve v poradi....
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

Pekne riesenie ale...: ak pojde niekto do trezoru bude to zrejme profik a ten ma v zakladnej vybave GSM jammer. Game over.
inspiring_easley

Príspevok od používateľa inspiring_easley »

Som sa nepresne vyjadril. V mojom pripade - "trezor" = skrina na zbrane z 3mm plechu, ktoru vylomim do jednej minuty :D
inspiring_austin

Príspevok od používateľa inspiring_austin »

rozumieme sa. uz.
Používateľov profilový obrázok
Steyr_H5
častý prispievateľ
Príspevky: 694
Dátum registrácie: 10 years 10 months

Príspevok od používateľa Steyr_H5 »

No, prv ako to strcite do trezoru, oslovte brata google s "faradayova klietka" a bude vam jasne ze GSM signal v trezore je na dve veci. Ale hracka sikovna to je, a este za par supov.
Používateľov profilový obrázok
Mesi
moderátor
Príspevky: 3701
Dátum registrácie: 15 years 9 months

Príspevok od používateľa Mesi »

abakan vobec nie je nainvy, telefony pracuju v zopar pasmach, odrusit hocico nie je problem. Pamatam na clanok sa ako onehda, ako nejakou cinskou rusickou GPS za par supov dolarov zrusili GPS navigaciu na letisku.

Mysliet si, ze odrusit 6 ci zopar viac pasiem v ramci zopar metrov je problem je naivne. Staci vediet ktore a mat na to vybavenie, vedomosti.
volmet
prispievateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa volmet »

O čom to tu točíte? Videl/používal už niekto z vás rušičku? Stačí si to vygoogliť a uvidíte, že rušičky majú 3-4 antény. 900, 1800, 2400 prípadne aj 450 MHz. Teda 1-4G GSM. Mimo to sú to často tak lacné - nekvalitné zariadenia, že rušia v omnoho väčšom rozsahu. Zase ale treba dodať, že výkon často nemajú extra vysoký.
Strašne sa smejem, keď má niekto pocit sucha a bezpečia :lol: lebo však mu určite príde správa o poplachu...
Julke
občasný prispievateľ
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 9 years 2 months

Príspevok od používateľa Julke »

JWD: Vďaka za tip. Kde sa to dá kúpiť? Nejak som to nepostrehol. Dik
Používateľov profilový obrázok
peterson
expert
Príspevky: 7848
Dátum registrácie: 14 years 2 months

Príspevok od používateľa peterson »

môžem sa opýtať na legálnosť použitia rušičiek?
Poprosím odcitovať ustanovenie zákona, ktorý umožňuje tieto zariadenia používať
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."