Vynimka na 454 alebo 500

inspiring_lederberg

Vynimka na 454 alebo 500

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Co viete o vynimke na nakup zbrane v cal. 454 alebo 500?
V polovnictve ma zotali :? ze potrbujem vynimku MV lebo dopadova energia je vacsia ako 1050 J ak som si dobre zapamatal. Urcite ste o tom uz nieco poculi. Ak je to tu uz niekde preklepnute ospravedlnujem sa vopred.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Maš zaujem o take delá :?:
inspiring_lederberg

Príspevok od používateľa inspiring_lederberg »

Nikdy nevies ci nestretnes brutalne nasranu vevericku :P ci ine zvieratko :roll:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Noacoak, máš pravdu. Tie veveričky to sú hrozné beštie. Majú také ostré tesáky, špicaté kly, pazúry jak britva a sú tak vyžraté, že cez tú hrubú kožu a sádlo bežný kaliber neprejde... veru, na nich treba minimálne .454 Casull, ale ideálne je nosiť rovno flintu v .50 BMG.
:lol:
Teraz vážne, úsťová E strely je našim zákonom pre krátku guľovú zbraň obmedzená na max 1000 J. .454 to prekračuje cca 2,5 krát, .500 SW Mag až 3,5 krát. Na druhej strane, strelivo .454 Casull aj .500 SW Mag sa vraj dá kúpiť s menšou navážkou a teda aj menšou E. To "okýptené" pětikilo mali vraj aj u Fraňa v NR (mám len z dosluchu, možno som to čítal tu na webfore). Pokiaľ ide o revolver v .454 Casull, z každého môžeš veselo strieľať archaický náboj .45 Long Colt, ktorý hravo zoženieš aj u nás a vojdeš sa s ním do normy.
8)
Na nákup zbrane určenej na tieto "mrňavé" kalibre nepotrebuješ žiadnu výnimku, stačí zbroják a bežné nákupko. Pokiaľ ide o strelivo, tam už výnimku treba, pokiaľ strela -ako som už spomínal- prekračuje na ústí hlavne E = 1000 J a/alebo v= 550 m/s.
Používateľov profilový obrázok
Kapo
častý prispievateľ
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16 years 3 months

Príspevok od používateľa Kapo »

No, asi ako písal Jack. Je to ako z autami. Môžeš vlastniť auto, ktoré jazdí 380 km/h, možeš ním aj jazdiť. Ale iba povolenou rýchlosťou, a mimo zákona aj rýchlejšie, ťažko ťa niekto chytí. :D

Inak 454 casul bol môj sen odjakživa. Ale "môj zdravý rozum" ma nakoniec presvedčil , že na veveričky mi stačí úplne aj 44 magnum, ktorý si hravo poradí z najvädšími veveričkošelmami. A hlavne som chcel výkonný kaliber, ktorý sa dá prebíjať olovom a strielať westwernovú strelbu ,a v ktorom sa vyrábajú aj pákové opakovačky na westernovú strelbu. A v 44 nie je problém, napríklad Marlin.

Inak aj 44 magnum sa vie celkom bezpečne laborovať až do 1500 J a tuším aj o niečo viac. Len poprvé je to zbytočné a podruhé trápiš seba aj zbraň.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"