Kto vlastne rozhoduje o pridelení A-čka?

inspiring_goldberg

Kto vlastne rozhoduje o pridelení A-čka?

Príspevok od používateľa inspiring_goldberg »

Nazdar páni...
Mám teraz také krušné chviľky. Pred pár dňami som si podal žiadosť na rozšírenie ZP z D na A,E
Prišiel som na "zbrane" s vyplnenou žiadosťou, kolkami atď. Policajt ktorý tam pracuje sa ma opýtal na čo mi je Á-čko. Vravím že na ochranu osoby a majetku. Bol veľmi ústretový. Pýtal sa či nepodnikám alebo či som nebol napadnutý... nie nič také. Tak tam napíšeme citáciu zo zákona "Držanie zbrane a streliva na ochranu osoby a majetku". Takže mi to tam nechal. S E-čkom samozrejme problém nebol. Oznámil mi kedy budú skúšky. Rozlúčil som sa a odišiel som...a potom prišiel červík. A vŕta a vŕta...
A teraz by som chcel vedieť na čom vlastne som. :?:
Môže to ešte niekto "vyššie" ohroziť? resp. neschváliť? Alebo je schválenie skupiny v kompetencii policajta ktorý príjma žiadosti?
Spomenul meno jedneho policajta (s pochopiteľných dôvodov ho neuvediem) so slovami : "Snáď sa do toho moc nebude obúvať" alebo niečo v tom zmysle.
Tak teraz naozaj neviem.... :roll: Bude to alebo nie? :D
Miro389
častý prispievateľ
Príspevky: 827
Dátum registrácie: 14 years 9 months

Príspevok od používateľa Miro389 »

môj skromný tip je: NIE
inspiring_goldberg

Príspevok od používateľa inspiring_goldberg »

ďakujem...ale ja nechcem tip. ale odpoveď človeka ktorý aspoň kus vie ako to "v bruchu" polície chodí...a kto o čom rozhoduje a na čo má právomoc
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 5 months

Príspevok od používateľa igoros »

Podla zakona pokial splnas podmienky zakonom dane ako je bezuhonnost, spolahlivost..., mas narok na pridelenie sk.A, ale este existuju interne smernice, zalezi aj na tom, ako dopadnu previerky na teba, ktore robi prislusne OO PZ, co na teba povedia susedia, ktorych sa budu pytat, co si zac, atd, adt, adt..... Takze 50:50 :?
inspiring_proskuriakova

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

neviem ako funguje organizacia na urovni Okresnych riaditelstiev, ale je dost mozne ze finalnym podpisom to pozehna riaditel spravnych sluzieb
inspiring_goldberg

Príspevok od používateľa inspiring_goldberg »

igoros napísal:Podla zakona pokial splnas podmienky zakonom dane ako je bezuhonnost, spolahlivost..., mas narok na pridelenie sk.A, ale este existuju interne smernice, zalezi aj na tom, ako dopadnu previerky na teba, ktore robi prislusne OO PZ, co na teba povedia susedia, ktorych sa budu pytat, co si zac, atd, adt, adt..... Takze 50:50 :?
ajaj...susede asi vezmem kvety a dezert :D krave zakomplexovanej :DD

k veci : podmienky spĺňam, som netrestaný, bezúhonný, spoľahlivý, zbrane mám zabezpečené...atď. ide iba o ten dôvod
takže potvrdením policajta ktorý prichádza do styku s verejnosťou cesta mojej žiadosti nekonči že? zasra...á byrokracia :evil:
inspiring_mendeleev

Príspevok od používateľa inspiring_mendeleev »

Rod napísal:Nazdar páni...
Tak tam napíšeme citáciu zo zákona "Držanie zbrane a streliva na ochranu osoby a majetku".
Ťa oj*bal, držanie je "B". Mal si tam napísať nosenie zbrane za účelom ochrany života, zdravia a majetku. Nič viac.
Mňa takto ojebali v Košiciach. O mesiac som na truc podal žiadosť znova, akurát som musel znova na skúšky. So škrípaním zubov mi "A" dali.
inspiring_ganguly

Príspevok od používateľa inspiring_ganguly »

..
Naposledy upravil/-a inspiring_ganguly v 08 Dec 2009, 11:06, upravené celkom 1 krát.
inspiring_margulis

Príspevok od používateľa inspiring_margulis »

Vravím že na ochranu osoby a majetku -/Tu je prvý problém - vyjadrovať sa presne, však si na polícii, ech./ Bol veľmi ústretový.
Pýtal sa či nepodnikám alebo či som nebol napadnutý... nie nič také.
/však práve preto nemusíš mať nárok na ZP sk. A.-naschvál sa Ťa pýtal/
Tak tam napíšeme citáciu zo zákona "Držanie zbrane a streliva na ochranu osoby a majetku". /"NOSENIE pre sk. A./
Takže mi to tam nechal /čo tam nechal že žiadaš na sk. A držanie???. /S E-čkom samozrejme problém nebol. Oznámil mi kedy budú skúšky. Rozlúčil som sa a odišiel som...a potom prišiel červík. A vŕta a vŕta...


Rod!
stále platí: učiť sa, učiť sa, učiť sa. Inak si vystavený riziku, že Ťa oj..ú.:wink:

Pán príslušník krásne ti do žiadosti uviedol odôvodnenie pre ZP sk. B.
O mesiac po úspešnom absolvovaní skúšok dostaneš sk. B a sk. E,
potom: kolky, OR PZ ÚZaS, dáš rozšírenie na sk. A. + dobré odôvodnenie.
Pre ZP sk. A. prinajhoršom budú od Teba žiadať ŽL alebo výpis z OR. :!:
Naposledy upravil/-a inspiring_margulis v 21 Sep 2009, 09:45, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Chlapi korupcia,znamosti su vsade,oni ku kazdemu postupuju inak. :roll: najlepsie na A-cko mat zivnost,atd niekde sa to tu uz rozoberalo.
inspiring_goldberg

Príspevok od používateľa inspiring_goldberg »

Peter Bezo napísal:Ťa oj*bal, držanie je "B". Mal si tam napísať nosenie zbrane za účelom ochrany života, zdravia a majetku. Nič viac.
Mňa takto ojebali v Košiciach. O mesiac som na truc podal žiadosť znova, akurát som musel znova na skúšky. So škrípaním zubov mi "A" dali.
ospravedlňujem sa... napísal mi tam na nosenie. pomýlil som sa keď som to sem písal :)
furt sa to dookola omieľa...nosenie, držanie, nosene, držanie...tak som sa domýlil...
inspiring_goldberg

Príspevok od používateľa inspiring_goldberg »

sz_attila
ďakujem za odpoveď.
najväčší zmätok tu asi vyvolalo to, že som zamenil nosenie s držaním. Na svoju obhajobu musím povedať že to nieje neznalosťou ale nepozornosťou pri písaní. tak to dopadne keď chlap robí viac vecí naraz :) ešte raz sa ospravedlňujem

On sa ma pýtal či som nebol napadnutý a či som nepodal trest. oz. z toho dôvodu aby mi pomohol nájsť racionálny dôvod. Preto vravím že bol ústretový.
A nerozumiem v čom som sa vyjadril zle? Na otázku načo chcem nosiť zbraň, som odpovedal : " Na ochranu osoby a majetku" ( Bez irónie, rád sa nechám poučiť. Nie som vševediaci :) )

A s tým učením máš absolútnu pravdu. Človek sa učí celý život...
On však nemal záujem ma ojebabrať. To som si istý.
inspiring_goldberg

Príspevok od používateľa inspiring_goldberg »

BALISTIK napísal:Chlapi korupcia,znamosti su vsade,oni ku kazdemu postupuju inak. :roll: najlepsie na A-cko mat zivnost,atd niekde sa to tu uz rozoberalo.
To mi je jasné... už to mám naštudované :) je tu toho dosť.
Ale toto je iný prípad. Mne žiadosť prijali, a bol som zvedavý či je to ešte nejak ohroziteľné. Ale mám pocit že to sa dozviem už iba keď príde ten správny čas :)
inspiring_fermi

Príspevok od používateľa inspiring_fermi »

Rod:
prednedávnom som robil presne tú istú operáciu ako ty. rozšírenie z D na A. prečítaj si môj príspevok na: http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t= ... c&start=45
nájdeš tam stručný popis, ako som Ačko odôvodnil... pre inšpiráciu...
inspiring_goldberg

Príspevok od používateľa inspiring_goldberg »

To je celkom slušný argument. Celý môj problem však pozná jednu prekážku gigantických rozmerov, a to, že som študent... :roll:

Ja som mu tam chcel povedať : " Viete pán policajt, svet je zlý,ľudia sú svine a vy nemôžete byť všade. A zaklincoval by som to známim citátom: Lepšie byť súdený jedným ako nesený štyrmi" a to by mi vzali ešte aj vysvedčenie z deviatej triedy o ZP už ani nehovorím :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Zbrojný preukaz"