Gumové projektily

elegant_khayyam

Gumové projektily

Príspevok od používateľa elegant_khayyam »

cau mohol by mi niekto objasnit ako pouzivat gumove projektily a do akej zbrane? funguje to v plynovych zbraniach? trebars beretta 85??
dik a este by som sa rad spytal na kupu plynovej zbrane co doporucujete
inspiring_stonebraker

Príspevok od používateľa inspiring_stonebraker »

Ohľadom plynoviek ti odporúčam prehrabať sa na fóre... je už dosť o nich písané, napr. použitie zbrane-plynovky...

http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t=330
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

phajza napísal:cau mohol by mi niekto objasnit ako pouzivat gumove projektily a do akej zbrane? funguje to v plynovych zbraniach? trebars beretta 85??
dik a este by som sa rad spytal na kupu plynovej zbrane co doporucujete
nepoznam taku ``plynovku`` co sa z nej da vystrelit gumovy projektil bez dodatocnej upravy samozrejme a ak sa nejedna o nejaky special - to je dane konstrukciou hlavne.

ty mas zaiste na mysli expanznu zbran kat.D (pozri zakon) a ak si chces naizaj vystrelit tak to bude potom zbran plynova a tu je limitovana ustova energia tusim na 7,5 J co je na sebeobranu nic moc.
A na koniec nebudem ta presviecat o nevhodnosti takejto zbrane na sebeobranu, ale uz obusok je podla mna lepsi ak teda nemienis tou berettou hadzat.
elegant_khayyam

Príspevok od používateľa elegant_khayyam »

hmm. tak to si ma teraz velmi nenadchol, neviem cim to je ale niektori tvrdia ze je plynovka super vec, ini ze totalna blbost, tak ja uz fuckt neviem, budem musiet kupit a sam vyskusat...
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

s plynovkou sa možeš dostať do pekného prúseru,už sa to tu rozoberalo.
P.S. plynovkárov nemám rád
inspiring_stonebraker

Príspevok od používateľa inspiring_stonebraker »

nedostane sa do pruseru ak to nebude vytahovat na kazdeho sakze... ? Mimo toho na psa by som obusok len tazko pouzil....
Obusok je sranda ale predsa, mas palicu a co? Mam dom take kovove vodiace tyce z tlaciarni (2) a ako rucky su pouzite gumicky co posuvaju papier.. :) a mam obusok, dokonca 2...
Teoreticky to mozem pouzit na sebaobranu ???
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

plynova pistolka je nieco ako sprej len to urobi bum. Je to uz davno ked prisli na trh obranne spreje som si zopar kupil. A kupil som si aj plynaka najprv cal. 4,5mm a potom taku napodobeninu Colt 1911 cal. 8mm.
Vsetko som nalezite odskusal niektore vesi aj na sebe.
Vysledok:
1. CN,CS je nic moc, pre takeho fetaka co je nasiaknuty toluenom je nieco na bazi chloracetonu kolinska voda.
2. Paprika sprej je uz ine kafe. Manzelka to pouzila na jedneho uchyla v parku. Dlha davka do tvare a chlapik padol ako mucha na zem. Dnes je tento prostriedok zakazany pouzit na ludi.
3. CS 4,5 cal.slabsie ako sprej
4. CS cal. 8 mm na ludi ok ale z bezprostrednej blizkosti a vonku a nie proti vetru a nie v miestnosti.... myslim ze je tam dost ``a nie``
inspiring_stonebraker

Príspevok od používateľa inspiring_stonebraker »

V pripade nudze/ ohrozenia zivota by som nevahal pouzit aj paprikove naboje... A bolo by mi to v podstate jedno, na pokutu nemam a ked mi maju vziat gun, kupim si novy , hlavne je ze prezijem, nie ?
Mimo toho, ucinnejsie su 9mm, a paprikovy sprej mozes pouzit aj na viackrat ??? A kolko to vlastne stoji ?
Používateľov profilový obrázok
AKI
expert
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa AKI »

plyn nepatri do tohoto fora. Takze ked mas chut kecat o chemickych zbraniach navrhoval by som sa premiestnit do ineho priecinka.
Aby sme neotravovali priaznivcom beretty zivot plynom.

A o cenach nemam viac prehlad odkedy som kupil manzelke gun.
inspiring_stonebraker

Príspevok od používateľa inspiring_stonebraker »

OK :wink:
inspiring_haibt

Príspevok od používateľa inspiring_haibt »

na plynovkach mas v 95percent pripadoch v hlavni sietku alebo aspon prepazku takze ani gumovy ani ziadny ostry naboj s nej zrejme nevystrelis ;-)
blissful_pare

Príspevok od používateľa blissful_pare »

Ja Vám odporučím plynovku Walther P 99 9mm;), neskutočná mašina, nikto nespozná že to je plynovka a není problém použiť gumový projektil.. ale pozor, aj gumáč môže lahko zabiť :!: :!: :!:
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

oliverkko napísal:nikto nespozná že to je plynovka

ved prave,ze nespozna a 1. novembra budes mavat sviatok ...
Používateľov profilový obrázok
Panzer
Administrátor
Príspevky: 2918
Dátum registrácie: 16 years 11 months

Príspevok od používateľa Panzer »

Chápem, že nie každý môže mať zbroják, ale keby to záležalo odo mňa, tak by plynovka mala byť na prvý pohľad rozoznateľná od strelnej zbrane. Hoci aj farebne. Pri plynovke predsa nejde o hrozenie atrapou zbrane ale o vystrelenie čo možno najúčinnejšej chemikálie proti útočiacemu človeku alebo zvieraťu!

Aj ja sa totiž obávam situácie, že nejaký trotl na mňa vytiahne plynovku aby ma postrašil, a ja mu to napálim rovno na hrudník alebo na komoru. A budem mať výčitky do konca života!
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

Mas uplnu pravdu Panzer, mali by byt oznacovane, ale potom taky ako oliverkko by si ju urcite nekupil, lebo jemu nejde v prvom rade o svoju ochranu, ale o machrovanie. Bez urazky...
Napísať odpoveď

Návrat na "Náboje"