Treba mať platnú tlak. skúšku pri prvej registrácii zbrane?

inspiring_tharp

Treba mať platnú tlak. skúšku pri prvej registrácii zbrane?

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Zdravím,

Treba mať platnú tlakovú skúšku keď registrujem fungl novú zbraň?

Keď som menil trvalý pobyt, tak pri prenášaní zbrane do druhého okresu začali policajti vykecávať, že nemám na zbrani značky platnej TS. Som vravel, že som ju nedávno kúpil novú, a TS treba až po 10 rokoch, ale oni chceli aby na nej boli aj tak značky platnej TS. Moje štastie bolo, že keď som zbraň registroval ešte v "starom" okrese hneď po kúpe, tak policajt zapísal do zložky, že TS platná od xy, tak povedali OK, čomu som sa potešil.

Teraz ale rozmýšlam nad kúpou ďalšej zbrane (novej Norinco 1911A1), tak neviem či sa mám informovať u predajcu ohľadom TS, prípadne trvať na tom, aby mala novú TS. Alternatívne, stačí ak je na zbrani vyznačený rok výroby?
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

tak nie som odbornik .... ale ak sa nemylim je to kravina vyzadovat na "novy" vyrobok tlakovku

1 tlakova by sa mala vykonat po urcenom case od vyrobenia zbrane/hlavne ....... keby som to mal prirovnat k autu ... tam tiez nevyzaduju estekacku na nove vozidlo ... to by bolo trochu na hlavu..........
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Nomed napísal:keby som to mal prirovnat k autu ... tam tiez nevyzaduju estekacku na nove vozidlo ... to by bolo trochu na hlavu..........
Toto bol PRESNE môj argument. :lol:

Lenže problém je preukázať, že tá zbraň je nová, keď nemáš na nej aspoň rok výroby.
Sú evidované zbrane presne podľa výrobného čísla keď ich predajca dovezie na Slovensko? Ak áno, tak z tej evidencie by si policajti mohli zistiť, kedy daná zbraň bola dovezená, a ak je tá evidencia poriadna, tak aj to či je to nová zbraň, alebo už niekde bola evidovaná.
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Pena »

Na každej zbrani predanej u nás legálne je predsa znak skúšobne a rok výroby...
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Najjednoduchsie zistis podla 1. tormentacnej skusky rok jej vyroby, samozrejme pokial sa nejedna o historicky kusok.
Pricom to je datum od kedy sa pocita kolko ti este plati tlakovka a je jedno ci z nej bolo strielane, alebo lezala u predajcu.
Ak sa mylim prosim opravte ma.
inspiring_cray

Príspevok od používateľa inspiring_cray »

Ja som mal pri zapisovani novej zbrane podobny problem (Steyr M9A1). Policajt hladal znacku roku vyroby, nakoniec pouzili kod na zbrani uvedeny vyrobcom (kombinacia pismen a cisel). Takze musim im uznat sikovnost, predpokladam ze sa s tym stretli uz predtym a mali potrebne podklady.
Používateľov profilový obrázok
Rasto
expert
Príspevky: 4236
Dátum registrácie: 14 years 11 months

Príspevok od používateľa Rasto »

Ty to povazujes za sikovnost a oni za pracovny postup :-)
Co som sa ja stretol, tak maju tabulky od roznych vyrobcov a podla nich ti zistia rok vyroby i este nevyrobenych zbrani :-)
inspiring_cray

Príspevok od používateľa inspiring_cray »

Len som tym chcel povedat, ze ma po dlhej dobe milo prekvapili - ze boli schopni situaciu vyriesit a nerobili z toho neprekonatelny problem :)
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Pena napísal:Na každej zbrani predanej u nás legálne je predsa znak skúšobne a rok výroby...
Tak ja na M&P9 mám len 2 značky na hlavni, a jednu na závere. Žiaden rok výroby, maximálne ak ho znázorňuje jeden z tých znakov.
Policajt mi aj ukazoval tabuľku značiek, ktoré môžu uznať. A že vraj to je problém zbraní z USA, že sa im stalo že niekto kúpil novú zbraň made in US a oni ho rovno poslali na TS.

Ja sa teda pýtam, že prečo nie sú predajcovia nútení dodržiavať tieto veci a predať zbraň len ak má značenie, ktoré uznáva polícia.
Ja, ako obyčajný spotrebiteľ nemám šancu vedieť, či daná zbraň má všetky potrebné náležitosti, hlavne ak kupujem svoju 1. zbraň. Preto ju kupujem novú a v obchode so zbraňami, aby som mal istotu že je všetko košer. Tak to ale očividne neplatí. :evil:
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 17 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Otec kupoval svojho casu ulozenku CZ 70, poslali ho s tym rovno na tlakovku, ale to je zjavne iny pripad ako riesi berserker.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

to kapula to mas pravdu ulozenka nieje nova zbran 8)
Používateľov profilový obrázok
kapula
častý prispievateľ
Príspevky: 634
Dátum registrácie: 17 years 1 month
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kapula »

Hej, sak pisem pre info, aby dakto nekupil ulozenku a nehadal sa s policajtmi ze pri prvom prihlaseni tlakovky netreba :)
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

berserker napísal:Zdravím,

Treba mať platnú tlakovú skúšku keď registrujem fungl novú zbraň?
...
Teraz ale rozmýšlam nad kúpou ďalšej zbrane (novej Norinco 1911A1), tak neviem či sa mám informovať u predajcu ohľadom TS, prípadne trvať na tom, aby mala novú TS. Alternatívne, stačí ak je na zbrani vyznačený rok výroby?
Keď som registroval novú malorážku Norinco, špekulovala policajtka asi 5 minút nad tými vyrazenými hieroglyfmi a potom mi do preukazu zbrane napísala predošlý rok s nápaditým vysvetlením - že v Číne mohla byť vyrobená tak pred rokom a toľko trvalo, kým došla k nám a kým som ju ja kúpil... súhlasil som - lepšie ako strácať čas a ešte platiť za tlakovku.
V preukaze teda svieti text "kusové overenie 2005" :lol:
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

kapula napísal:Hej, sak pisem pre info, aby dakto nekupil ulozenku a nehadal sa s policajtmi ze pri prvom prihlaseni tlakovky netreba :)
kupoval som tak mosina ulozenka bez tlakoviek ....... v predajni ma vopred upozornili ze je bez nej a ze preto je cena nizsia ako inde .... dal som za nu 120 € inde isli 150a viac ...... ked som dosiel na PZ nase mile damy ma slusne upzornili ze treba do mesiaca dokladovat tlakovku a ci som mal u predajcu zlavu kedze nieje otlakovana ..... a dokonca mi ponukli ze ak si ju dam na zberatelske ucel tak ju ani nemusim nikam posielat :D

ale to sme off topic ... otazka bola na nove zelezo a nie na nase babicky :D
inspiring_tharp

Príspevok od používateľa inspiring_tharp »

Koľko vlastne stojí TS na krátku zbraň?
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"