Chyba v zákone?

inspiring_wright

Chyba v zákone?

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

novy zakon ma trhlinu

http://www.afg.sk/obchod/derringery/der ... cal-.22lr/

podla zakona o zbraniach strelive tato zbran by mala spadat pod skupinu d
nakolko sa nejedna o :§ 5
Zbraň kategórie B
(1) Zbraňou kategórie B je

b) krátka jednovýstrelová alebo viacvýstrelová palná zbraň na strelivo so stredovým zápalom,
c) jednovýstrelová palná zbraň na strelivo s okrajovým zápalom, ktorej celková dĺžka je menšia ako 280 mm,

ani § 6
Zbraň kategórie C

(1) Zbraňou kategórie C je
a) jednovýstrelová palná zbraň na strelivo s okrajovým zápalom, ktorej celková dĺžka je najmenej 280 mm,

ide oto že jeto viacvystrelova palna zbran z okrajovin strelivom ktorej dlška je menšia ako 280mm takže sa jedna o:§ 7
Zbraň kategórie D

k) iná zbraň neuvedená v kategóriách A až C.

prosim opravtema ked sa mylim .....

ale policajt ju pri zaevidovani nemal jak špecifikovat nakolko ho tabulka nepustila a do karty zbrane my napisal pištol samonabíjacia.......
Naposledy upravil/-a inspiring_wright v 04 Nov 2010, 22:19, upravené celkom 2 krát.
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 19 years

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

vyzera to, ze mozes mat pravdu, ale takisto vyzera, ze neskontrolujes po sebe to, co si napisal - vid nazov temy.

tak pouzi funkciu edit a oprav to.

dakujem.
mozno by bolo potrebne to doplnit do tej novely - alebo radsej ani nie, ked viem, ake su kvality tvorcov zakonov.
inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

sorry :oops:
inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

pisal som predajcovy prišla my zaujimava odpovet :
mlok917 áno vyzerá to tak že máte pravdu. Požiadal som MINV o vyjadrenie.


František Gajdoš
AFG


tak som zvedavy čo nato MINV.......
ma sa jednat aj o
http://www.afg.sk/obchod/derringery/der ... al-.22wmr/
http://www.afg.sk/obchod/derringery/der ... cal-.22lr/
ale som zvedavy ako to bude zo strelivom ..........
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa luke »

vo veci vykladu zakona co si akurat riesim s ppz som ich poziadal o vyjadrenie k tvojmu konkretnemu problemu, cakam, ze najblizsie dni tu bude odpoved.
Používateľov profilový obrázok
71Jany71
častý prispievateľ
Príspevky: 1139
Dátum registrácie: 13 years 7 months

Príspevok od používateľa 71Jany71 »

...
Naposledy upravil/-a 71Jany71 v 17 Mar 2011, 17:24, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

No neviem pani, ale to je fakt potrebne do toho strkat nos, ked je de facto zakon otvoreny na stole a vsetci vieme akeho mame "super" hyperaktivneho ministra? Snad si nemyslite, ze sa pod jeho vedenim nieco opravi v zakone k lepsiemu :?. Prezentoval sa svojou aktivitou uz "dostatocne".

Pochybujem, ze by bol dvojvystrelovy derringer .22LR nejako nebezpecnejsou zbranou / hromadne ucinnou, alebo ze by sa nou casto pachala zavazna trestna cinnost. Mate aspon nejake statistiky, kolko t. c. bolo s touto zbranou spachanych?
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

C08R4 napísal: Pochybujem, ze by bol dvojvystrelovy derringer .22LR nejako nebezpecnejsou zbranou / hromadne ucinnou, alebo ze by sa nou casto pachala zavazna trestna cinnost.

robia ich aj lepsich kalibroch .... :twisted:

vrtat nevrtat tak ci tak by sa na to skor ci neskor doslo a bud realista Lipsit ich zaradi medzi nedovolene:
1 kvoli velkosti
2 lebo na ne zabudol ....... :evil:
Používateľov profilový obrázok
skemro
častý prispievateľ
Príspevky: 1610
Dátum registrácie: 18 years 10 months

Príspevok od používateľa skemro »

v niektorej starej streleckej revue bol clanok kde strielali z deringera raze 223 rem.
ALE V ZAKONE JE Z OKRAJOVYM ZAPALOM! TAkze je zbytocne riesit silnejsie kalibre.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Zdravím páni

presne túto trhlinu som si všimol v zákone aj ja pri študovaní na ZP a tiež som sa bol na to pýtať. Bolo mi v jednom obchode (po tom ako som demonštratívne prešiel všetky kategórie zbraní v zákone), že síce mám pravdu a podľa tohto zákona by to bola zbraň kategórie D, ale že tieto zbrane akonáhle sú v EU vyrobené či dovezené, tak sú evidované ako zbraň kategórie B (alebo jednoducho ekvivalent na ktoré treba ZP) a tak sa dostanú aj na Slovensko, myslím že prejdú aj skúšobňou. Predajcom zbraní sú teda evidované ako zbraň na ktorú treba zbrojný preukaz a bugový 190/2003 na tom nič nezmení. To je právny argument. Že možno by bola iná situácia, keby to vyrobili priamo na Slovensku...

Teraz argument logický - keby ste bol predajca zbraní so zbrojnou licenciou - čo určite v dnešnej dobe nie je nič jednoduché, riskovali by ste stratu tejto koncesie a problémy s úradmi, kvôli tomu aby ste mali maržu na pár deringeroch čo predáte nedržiteľom ZP, ktorí by si ich inak kúpiť nemohli?
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Celý tento chaos vznikol pri nedôslednom zapracúvaní (podľa mňa nesprávnej a neodôvodnenej) pripomienky od "lesníkov" pri novelizácii začiatkom tohto roku. Vtedy vznikol popri jednovýstrelovej aj pojem "viacvýstrelovej" zbrane. Až na to, že ho zabudli dať všade tam, kde bola jednovýstrelová... :cry: :( :roll:

http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t= ... &start=300
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

Zoidberg37 napísal: Teraz argument logický - keby ste bol predajca zbraní so zbrojnou licenciou - čo určite v dnešnej dobe nie je nič jednoduché, riskovali by ste stratu tejto koncesie a problémy s úradmi, kvôli tomu aby ste mali maržu na pár deringeroch čo predáte nedržiteľom ZP, ktorí by si ich inak kúpiť nemohli?

1 upozornil by som kopetetnych ... nic viac

2 ako mozes kupit nieco co nemozes krmit ? ... legalne do toho nekupis municiu ani 22LR ne to este silnejsie kalibre ... samozrejme neratam drzitelov ZP ktory maju doma zbrane rovnakeho kalibru ........ lebo kupovat kvoli Derringeru "velku je zbytocny naklad .....

3 ako moze predkladatel zakona /novely zabudnut na druh zbrane ...ked navrh robi z ludmi ktory ovladaju tuto prolematiku ? o com to sveci ? ja niesom doktor tak nebudem radit doktoryvy kde ma "rezat" pri operacii to si moze len diletant ktory "vsetkemu rozumie a v parlamente ich je kopa :evil:
inspiring_wright

Príspevok od používateľa inspiring_wright »

Nomed


2 ako mozes kupit nieco co nemozes krmit ? ... legalne do toho nekupis municiu ani 22LR ne to este silnejsie kalibre ... samozrejme neratam drzitelov ZP ktory maju doma zbrane rovnakeho kalibru ........ lebo kupovat kvoli Derringeru "velku je zbytocny naklad .....

technicky by ti mali predat strelivo nakolko sa jedna o zbran kat. D
tak ako strelivo do zbrani kat.D napriklad historicke zbrane napriklad na strelnici.... pod dozorom inštruktora ....



čosa tika učinost uš som tu parkrat hovoril že je dost visoka
http://www.uloz.to/6400452/fotografia0016-jpg
minimag 22lr vzialenost cca5-8m hrubka dreva 2,5cm
preletelo skrs a ešte to upravilo strop krasa skušal som dotoho dreva bodnut nožom a zapochol som ho tam tak cca 1,5cm bola to drevotrieska
možeš tomat aj v 22WMR ....
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

mlok917 napísal:technicky by ti mali predat strelivo nakolko sa jedna o zbran kat. D tak ako strelivo do zbrani kat.D napriklad historicke zbrane napriklad na strelnici.... pod dozorom inštruktora ....
nie som az taky pravnik ale tieto zbrane "len" vychadzaju z historickych zbrani ......
ak by to boli kopie na cierny prach tak by sa mohli radit do D-cka ale tie co ponuka Gajdos nie su na cierny prach.

a co sa tyka "nabojnicoveho" streliva (tvori strela ,pevna nabojnica - nie papierova , napln)by malo bit vsetko na ZP i ked perkusakom sa robia vecsie diery a zastavovaci ucinok cal 50 a este k tomu olovena strela sa tazko nieco rovna ..........


Ale jednoznacne sa zhodneme v tom ze "tvorcovia" zakona na tieto zbrane zabudli.


http://www.afg.sk/obchod/derringery/der ... 38special/


http://www.afg.sk/obchod/derringery/der ... ger-chrom/
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

to ano ale tu vznika ten "problem" tie zbrane o ktorych tu je rec nie su vyrobene po roku 1890 ale tak isto nespadaju do kategorie pištol samonabíjacia ako ju zaregistrovali lukovi ......
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"