K100 s kovovým rámom

Boli by ste za i za cenu zvýšenia predajnej ceny?

ano
36
67%
Nie
7
13%
Mám rád plastový rám
11
20%
 
Celkom hlasov: 54

Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 5 months

K100 s kovovým rámom

Príspevok od používateľa BTV »

Moja prva zbran bola K100 MK6 Target, seria E.

Bola to vynikajuca zbran, ale jedina vec ktora mi na nej zacala casom vadit bol plastovy ram.

Keby sa Jaro Kuracina rozhodol vyrobit obmedzenu seriu 1000/2000/5000 ks s kovovym ramom za povedzme dvojnasobnu predajnu cenu, tak by som nevahal nad kupou.

Aky je vas nazor?
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa boris »

butvin - tento "nedostatok" som vyriesil tak, ze na xtrime som si dal osadit tazky plny kontajner a tazku kovovu tycku vratnej pruziny. nie je to sice rovnocenne kovovemu ramu ale je to zlepsenie. osobne ale po case zacinam byt opat zastancom lahko vymenitelneho plastoveho ramu typu K100. je to lahko nahraditelny a bezudrzbovy diel a v pripade havarie sa naprava zjedna velmi lacno a za par minut.
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BTV »

Boris, to urcite ano, ale je ine mat v dlani plast a ine kus zeleza... :)

Aj zbran by sa pri strelbe urcite chovala inak...

Proste kov je kov...
inspiring_goldstine

Príspevok od používateľa inspiring_goldstine »

Nuž, vyjadrím sa na tuto tému, keďže som niekoľkokrát nastoľoval tuto otázku na inom fóre..

Jednoznačne som za aspoň limitovanú sériu v celokovovom prevedení. K100 a jej odvodeniny, imho, nie sú malé zbrane (a hlavne tenké), a, ako môžem usudzovať aj na základe postrehov z tohto fóra, používajú sa najmä na šport, rekreačnú streľbu a používajú ich aj policajti. Veľmi malo sa však tieto zbrane používajú na každodenné skryte nosenie (sa "stratia" len na veľkej postave). Z toho vyplýva, že ľahkosť, ktorú ponuka plast, nie je až tak potrebná a to najmä vzhľadom na výhody, ktoré ponuka kov (chovanie pri streľbe, životnosť, prípadná estetickosť). Je tu ale zásadný problém — rozdiel v cene a náročnosti vyhotovenia kovového rámu.. Chápem, že aby sa vyplatila výroba zbrani, musí tam byt dostatočný obrat a konkurencieschopná cena, preto súhlasím, že mohlo by mohlo isť o akúsi limitovanú sériu pre gurmánov a fanúšikov "kačeny":)

Keby sa naozaj niekedy takáto séria vyrobila, očakával by som takú kvalitu rámu ako záveru, teda precízne opracovane hrany na mikrón presne a tenifer-pokrytie. Nebolo by dobre, keby sa to spravilo za každú cenu, len aby to bolo z kovu. Ďalej by sa mohli použiť gumové ergonomické pažby, precízny záchyt záveru, "ponorený" do rámu, jednoduchšia rozoberateľnosť.. Ale to už dosť snívam :)
Používateľov profilový obrázok
BTV
častý prispievateľ
Príspevky: 1991
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BTV »

Vilkos,

Preto som napisal ze za cenu zvysenia ceny... Taka obmedzena seria by stala cca 1200-1500€ (moj odhad).

chcelo by to nazor Jara Kuracinu...
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 19 years

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

chcelo by to napisat JK, ci vobec a aku velku seriu minimalne by vedel urobit a za cca. aku cenu, aby sme tu nemlatili prazdnu slamu, aj ked ja nemam zaujem o zeleznu K100.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

heh jaro sem chodi urcite sem da nejaku reakciu ..... ak by to bolo schodne co sa tyka ceny tak by som zavezne jednu bral ....

mam racej kus poriadneho zeleza ako plast (netvrdim ze plast je horsi) ...... vaha mi 2x neprekaza
Používateľov profilový obrázok
Kuro
expert
Príspevky: 421
Registered for: 20 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kuro »

Budeme sa tomu venovat. Ak nebude použitý odliatok alebo výkovok rámu, cena sa pri seriach do 5000 ks určite vyšplha na cca 1500 Eur, takže prednostne spravíme niečo ako X-Calibur.

http://www.facebook.com/photo.php?pid=4 ... 1726285025
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 19 years

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

J., prosim, a preco sa musime na F...book prihlasit kvoli foto?
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Registered for: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Na foto aj tak neuvidis rozdiel :wink:
Používateľov profilový obrázok
Kuro
expert
Príspevky: 421
Registered for: 20 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kuro »

lebo neviem tu zavesiť foto z mojho compu
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa duros »

Jaro, to na tom obrazku je to na co tolko cakame, na ram z kovu ani nepomyslim, hovoril som si ked zoderiem Ecko tak idem do tejto peknej potvory, ale asi to bude skor bo tu tvoju buchacku neviem zodrat..., co bude stat presne to co je na obrazku, o kolko sa necham pripravit?
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa boris »

X-calibur bude pekna supa. uz som mal tu cest si z neho picnut. mame sa na co tesit. :) ma sancu byt viac ako dostojny konkurent x-five od sigu.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

aky kaliber bude/je ta hracka ?
Používateľov profilový obrázok
boris
expert
Príspevky: 1136
Registered for: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa boris »

strielal som to v lugri.
Napísať odpoveď

Návrat na "Grand Power"