Lipšic chce naďalej sprísniť zákon o zbraniach

inspiring_proskuriakova

Lipšic chce naďalej sprísniť zákon o zbraniach

Príspevok od používateľa inspiring_proskuriakova »

Muž, ktorý v utorok na východe vážne zranil policajta, bol členom streleckého klubu a na zbrojný preukaz mal údajne štyri strelné zbrane.

BRATISLAVA. Minister vnútra Daniel Lipšic stále pripúšťa, že by v zákone o zbraniach ešte chcel sprísniť nariadenie o psychotestoch.

„Ak by bola čo len malá šanca, že by sa ten zákon mohol v parlamente ešte sprísniť, tak taký návrh predložím,“ vyhlásil po rokovaní vlády.

Utorňajší prípad prestrelky polície s mužom podozrivým z pripravovanej vraždy Švajčiara, ktorý sa chcel nechať zjesť kanibalom, podľa Lipšica potvrdzuje, že máme medzi nositeľmi zbrojných preukazov ľudí, ktorí by ich nikdy nemali dostať.

Muž, ktorý vážne zranil policajta, bol totiž členom streleckého klubu a na zbrojný preukaz mal údajne štyri strelné zbrane.

„Preto je dôležité, že sme zaviedli povinné psychotesty, "povedal Lipšic. Minister chcel pravidelné testy pre držiteľov zbrojných preukazov, napokon bude jeden, čo považuje za lepšie ako nič.

„Mali sme príliš liberálne pravidlá, ktoré ohrozujú životy ľudí, ako ohrozili život zasahujúceho policajta,“ myslí si Lipšic.

Zraneného policajta dnes predpoludním operovali, vybrali mu projektil. „Stále je v kritickom stave,“ dodal minister. V prípade robia ďalšie procesné úkony a prehliadky.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5888683/lipsic-chce ... z1M3M3JHu3
inspiring_nobel

Príspevok od používateľa inspiring_nobel »

Strelec bol byvaly vojak z povolania, takze psychotest asi absolvoval, nie?
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Presne tohto som sa bal. To budu po kazdom zlyhani menit zakon? Samozrejme ze psychotesty nic nevyriesili/nevyriesia, tak uz od teraz budu upravovat iba lehotu, az dospejeme do takeho stadia, ako v Madarsku, ze budu kazdy rok (A napriek tomu sa tam strielalo na skole), taky ludia ako DL, ktori sa potrebuju ukazovat a prizivit na nestasti, ludom tak znechutia zbrane, ze dopadneme ako v Anglicku, ze nebudeme mat nakoniec nic.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 4 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Seriozne páni, už ma to nebaví. Ak sa tu má stať každého pol roka generálny prúser podobného charakteru, vykašlime sa na to rovno. Môj rodinný rozpočet ma svoje dno. :?
Používateľov profilový obrázok
lubor
prispievateľ
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14 years 9 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa lubor »

Lipsic by mal zaviest testy aj pre vodicov a to kazdeho pol roka, ved kolko ludi sa denne zabije pri nehodach.
Ja to vidim na nove volby takyto dementi tam este neboli (a to celkovo nie len DL)
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

no nic,chce to osvetu na dedinach "Nestriľajce po sebe aňi po totych poľicajtoch"
Používateľov profilový obrázok
Ja som
častý prispievateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: 14 years 4 months

Príspevok od používateľa Ja som »

. . .
Naposledy upravil/-a Ja som v 13 Máj 2011, 10:51, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
aris
častý prispievateľ
Príspevky: 3399
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa aris »

gewehr napísal:Seriozne páni, už ma to nebaví.

seriozne, presne to som si pred par minutami pomyslel, ked som zhliadol spravy o alkoholikovi vystrajajucom v Nitrianskom Rudne (ci Pravne?)

dalsi pruser


ludom asi fakt zacina hrabat...
ale chudak to asi nebol, ked mal v garazi viac aut
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa polucias »

najlepšie je že ďalší idiot nám spravil super meno,
ožratý dementný dôchodca, pravdepodobne polovník, 2 kratke a 1 dlhu v legalnej držbe, strielal, podpalil vlastnú garáž, pravedepod aj ženu bil, podla TV, no super parádna reklama pre nás všetkých,
to že tisíce debilov lieta na autách a zabijú XY ľudí denne, nikomu nevysvetlíme, dúfam, že sa nikdy nedostaneme do stavu ako je v UK a podobných "pokrokových" krajinách

v tejto súvislosti ma napadlo, či sa niekde dá dohladať ako na tom bola UK pred tým ako tam prišli tie prísne restrikcie, či vôbec niekedy v minulosti boli na tom podobne ako my, že mohli nosiť na osobnu ochranu atd... čo predchádzalo tomu že sa to radikálne zmenilo, aký to malo priebeh,,,,

mám totiž pocit že pokiaľ je raz v týchto veciach stav ako napr. unas, v US alebo vo švajčiarsku, kde je dostupnosť zbraní veľká, je už návrat do totalneho zákazu dosť komplikovaný vzhľadom na investície ľudí a celkový návyk na toto právo nakupovať a nosiť zbrane.

máte niekto info o tom ako to v tej UK bolo?

ďakujem
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Hovorca ministra vnútra Gáber Grendel opäť pred chvíľou na TA3 exceloval, keď povedal, že muž (kanibal) vystrelil zo svojej AUTOMATICKEJ pištole.

polucias: v Británii zakázali strelné zbrane v roku 1997. Neviem o koľko, ale kriminalita tam vtedy podstatne stúpla.
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa polucias »

to viem, ale zaujíma ma či niekto vie ako presne to tam fungovalo predtým,
čo všetko mali povolené, kto a čo mohol nosiť atd... neviete o nejakom materiály kde by som sa to dočítal?
R
častý prispievateľ
Príspevky: 3129
Dátum registrácie: 16 years 1 month

Príspevok od používateľa R »

tento štát na rozdiel od UK nemá na vyvlastnenie s náhradou chechtáky, takže nám kvéry musia zoštátniť iným spôsobom...

polucias: v Uk nesmieš vlastniť iba krátke, dlhé guľové aj samonabíjacie brokárne sú tam dostupné ľahšie ako u nás, ako je to s dlhými samonabíjacími neviem. UK zbroják vyzerá jak náš vodičák, skoro žiadne ochranné prvky. Ako to bolo pred zákazom s krátkymi neviem ale v auguste tu mám návštevu tož zistím.
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2878
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa telra »

sa mi paci ako sa zrazu v tom nitrianskom rudne yrojila cela dzedzina ze ten muz bol alkoholik, bil zenu a bol agresivny......................
Ja sa pytam kde v tom pripade udelali soudruzi z PZ SR chybu ze o tie zbrane uz davno neprisiel.......
A kde boli ty ovcania co vedeli ze chlap je nebezpecny doteraz
Pena
častý prispievateľ
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa Pena »

TELRA, doteraz tam nebola televízia, tak nebolo o čom ...
Používateľov profilový obrázok
mazzi
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa mazzi »

Nikto sa o nič nestará, kým sa nestane niečo podobné ako tu. Potom hľadajú chybu tam, kde netreba.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"