Prvy dojem G-26 g.4

inspiring_franklin

Prvy dojem G-26 g.4

Príspevok od používateľa inspiring_franklin »

Dnes mi vyslo casu vystrelit si prvykrat krabicku z funglovky G-26. Mozno moj nazor a tato minirecenzia rozplynie obavy rozhodujicich-sa, ktori ju maju v uzsom vybere, ale vahaju, ci to bude ono, ci s tym nie je problem trafit (mala hlaven, 2 prstovy uchop, velky spatny raz, atd. ..) predsa len to nie je taky rozsireny model - niekde ho vyskusat pred kupou.
Zacal by som tym, co som nikde v recenziach napisane nevidel. Bez plneho zasobnika to plastove kopytko v ruke zaverom taha dost dopredu, je to rusive. Ale so zasobnikom na 11 nab. s predlzenou patkou je to idealne vyvazene, tazisko je v strede ruky. Dobry uchop. Nie az tak podstatna vec samozrejme.

Preco 26 (moje hlavne dovody), v porovnani s G-19 (G-17 mimo vyber) :

-vojde do kazdeho vrecka. Vrecka bundy i nohavic. Nie obrazne, ale aj v skutocnosti. Skusal som G-19, ten sa tiez vojde, ale z kazdej kesene trci rukovat. Menej, alebo viac, ale trci.
-lebo vaha.
-lepsie mi pasuje uchop G-26 ako G-17 alebo 19.
-predlzeny zasobnik a G-26 je len o 5 mm nizsi ako G-19, z Kompaktu - Semikompakt neurobim, ale naopak to ide
-lebo cena - rovnaka u G-17, 19, 26

Pre porovnanie este E-0 / V-0 u G-17 je 520 J / 360 m/s, u G-26 460 J / 340 m/s. Kto pozaduje viac -J- mozno zvazi koli vyssej energii iny kaliber.

Co sa tyka nastrelu, skutocnost naplnila ocakavania, obranna zbran do 15-20m, trafit do terca postavy sa da v pohode. Na 10m relativne presne. Povazujem sa za sviatocneho strelca a moj vysledok moze byt pouzity ako bezna vzorka pre obcas strielajucich netrenovanych. Ak niekto chce G vyuzivat ako tercovy special, osobne nedoporucujem, chod spuste pri miereni je fakt otras, strelba na terc je v postupnosti : prva poloha spuste-zamierit-niekam to strhnut (ten fabrikovy odpor spuste je na mna vela, kto ma s tymto nervy lovit 10-ky na terc, tak ma moj obdiv). Obojruc system "trafit postavu" je to uz ovela lepsie. Na pocudovanie, po 2-3 zasobnikoch som uz nevnimal rozdiel v ruke dlhy-kratky zasobnik. Vysledky zhruba rovnake. Ocakavania kopancov do ruky z kratkej hlavne sa nenaplnili, pri strelbe zvladnutelny zdvih primerany naboju. Takze za seba mozem G-26 pre tych co vahaju doporucit, nenasiel som dovod, preco nie.

Neviem, ci sa to zda len mne, alebo mam nieco s ocami .. "ucko" na hledi mi nepasuje na "gulicku " v muske. Ani u G-17, ani u 26. Ak zrovnam hledi s muskou, spodny okraj, skoro 1/3 "gulicky" je pod "uckom". Ak dorovnam "gulicku" do "ucka", tak teleso musky trci nad profil a vyrez hledi.

Obrázok
Strelivo S/B FMJ 8 / 124
Obrázok
15 m
Obrázok
prvych 5 ran, ocakaval som kopacky do ruky, silny uchop.

Obrázok

Obrázok

Obrázok
malorazkovy terc 15m

Obrázok

dlhsi zasobnik, pre porovnanie priemer terca / zamerna dlzka (144mm)

Obrázok
inspiring_swanson

Príspevok od používateľa inspiring_swanson »

Tiez som cerstvym majitelom G26 Gen 4 a mozem potvrdit skusenosti ako vyssie uvedene s par rozdielmi:

chod spuste mi nijak tragicky nepripada, ani na celkom presne rapid fire na 7-10 metrov, cielene na 20+ metrov sa da trafit tiez - ano mieridla su zle, treba kompenzovat tu gulicku na muske - vtedy sa to da. (nie ze sa teraz ozvu daki HKcari v zmysle "na nich netreba nic menit" :D ) mozno je to len tym ze som na glockacku spust zvyknuty. kebyze strielam zo siga alebo 1911 mozno grcam z glockackej spuste. mieridla ma velmi netrapia nakolko rovnako ako na svojej G31 planujem tie plastove mieridla vymenit za TFO (tiritium + svetlovod). treba ale glocku vynadat ze ani v 4. generacii nevie davat uz z tovarne kovove mieridla. (navyse zle zrovnane)

na to ze je to subkompakt, tak o moc tazsie ako s full size sa s tym nestriela. spatny raz je az vtipne nizky, miestami som mal pocit ze strielam z malorazky (a to je luger v cislach dost silny, vid energiu rychlost ako pisal martinr). :) G17 musi uz byt fakt zbran pre recoil-plachych.

2 - prstovy uchop nevadi, presne kvoli spominanemu prijemnemu spatnemu razu. za zasobnik by som to moc radsej nedrzal....

novinky, ktore priniesla gen 4: drsny uchop velmi pomaha, netreba to uz vylepsovat a davat tam dake navleky a podobne. Zvacseny vypustac zasobniku pomaha tiez - hlavne pri tak malej zbrani je to citit. Pri G31 gen 3 mi to az tak nevadi ze ho nema, nakolko sa celkovo s tym trocha lepsie manipuluje.

cize suma sumarum mam pocit ze gen 4 ma svoje opodstatnenie, nie je to vsak dake dramaticke. zialbohu pociatocne problemy s vratnymi pruzinami a vyhadzovacmi poskodili trocha reputaciu glocku. nastastie ma G tak skalnych fanusikov, ze im to v predajnosti moc neuskodi...
Používateľov profilový obrázok
mazzi
prispievateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 13 years 9 months

Príspevok od používateľa mazzi »

Martin, tie priestory sú mi trochu známe :). Predpokladám, že test sa odohral v Prešove na krytej...
inspiring_franklin

Príspevok od používateľa inspiring_franklin »

Ano, je to v PO oproti benzinke vedla vlak. stanice, nazov strelnice uz nepamatam. Mal som v PO nejake vybavovacky, tak som sa tam zastavil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Glock"