Pomoc s vyberom

Plynové pištole, expanzné pištole, plynové náboje
friendly_agnesi

Pomoc s vyberom

Príspevok od používateľa friendly_agnesi »

Zdravim, mam v plane kupit plynovku. Vyberam si medzi Zoraki 917T alebo Gap 9mm. Nevie mi niekto poradit, skusenosti, spolahlivost, funkcnost? Dakujem :)
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Ja som mal s GAP od Bruni nemal dobré skúsenosti. Kúpil som hu a už pri skúšaní doma som mal zádržky pri vkladaní do hlavne. Zoraki je vraj dobrý výrobca, ľudia ho tu chvália, ešte som nemal v ruke. Ja preferujem UMAREX. Isto som mal ale zlé skúsenosti s BRUNI a KIMAR.
inspiring_panini

Príspevok od používateľa inspiring_panini »

Ak ti ide o spoľahlivosť, tak určite ten Zoraki, celkovo sa tá firma stala etalónom medzi plynovkármi. A možno ťa aj to full auto pobaví...
friendly_agnesi

Príspevok od používateľa friendly_agnesi »

Ide mi hlavne o kvalitu a spracovanie... Hlavne aby sa mi nezasekavala.
Používateľov profilový obrázok
MisoTN
prispievateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 12 years

Príspevok od používateľa MisoTN »

mam som 914 auto, mala male problemy s podavanim, premazal som ju a odvtedy bez problemov. A full auto je velka sranda, hlavne na silvestra :D
friendly_agnesi

Príspevok od používateľa friendly_agnesi »

o 914 som pocul ze je paradna... len chcem repliku Glocka a neviem ktora je lepsia. Nieze si kupim zbran ktora kazdy druhy naboj nenatiahne do hlavne lebo sa zasekne.
Používateľov profilový obrázok
Bauer
častý prispievateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: 13 years 8 months

Príspevok od používateľa Bauer »

Neber GAP od Bruni. Ten sa zasekáva najviac, radšej tú tureckú hračku.
inspiring_colden

Príspevok od používateľa inspiring_colden »

Je tu o 917ske cela tema. Mam ju uz dlhsie a mozem odporucit. Pri spravnej udrzbe je uplne spolahliva. Sekala sa vzdy len po strelbe nonivamidom. Po precisteni opat slapala krasne.
friendly_agnesi

Príspevok od používateľa friendly_agnesi »

Takze, kupil som Zoraku a bol som ju hned aj odskusat... Sklamanie. Popukal som asi 15 nabojok z toho 4 sa mi zasekli. Dufam ze je to iba tym ze ju treba zabehnut.
inspiring_colden

Príspevok od používateľa inspiring_colden »

Aj by som ju namazal. A ake strelivo si pouzil?
friendly_agnesi

Príspevok od používateľa friendly_agnesi »

Ake strelivo je najkvalitnejsie? Ja mam Wadie flash-defence. Nie je lepsi umarex?
friendly_agnesi

Príspevok od používateľa friendly_agnesi »

Zistil som co je chybou zasekavania. Vyhadzovac nezachyti vystrelenu nabojnicu uzaver sa natiahne a chce podat dalsi naboj lenze nevyhodena prazdna nabojnica ostava v hlavni a zasekne sa. Je to chyba nenapravitelna? Neviem ci mam ist zbran vratit alebo sa to rozbehne alebo mam skusit ine strelivo.
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Dátum registrácie: 20 years 8 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

Ak hovoríš "nezachytí", asi myslíš VYŤAHOVAČ. Ten však pri výstrele nemá funkciu vyťahovania, lebo vystrelená nábojka je tlakom plynov vďaka priečke v hlavni tlačená dozadu a ženie so sebou záver dozadu, až kým nábojka nenarazí na VYHADZOVAĆ, ktorý ju vytlačí bokom a von cez vyhadzovacie okienko. Vyťahovač tu má akurát funkciu usmernenia letu vystrelenej nábojky von. Následne sa záver vracia späť vďaka vratnej pružine a cestou vezme ďalšiu nábojku zo zásobníka.
Ak zostáva nevyhodená vystrelená nábojka v komore (nie v hlavni!), znamená to, že výstrel nedodal dostatočný tlak a záver nešiel dostatočne vzad, aby nábojka dosiahla vyhadzovač a vyletela von.
Dôvody: Nezabehnutá zbraň, teda veľké trecie odpory pri pohybe záveru, alebo slabá nábojka, alebo malý "odpor" prepážky v hlavni, teda slabý tlak plynu pri výstrele.
Nápady na riešenie: Preleštiť, premazať, skúsiť iné strelivo alebo vrátiť na reklamáciu :twisted:
inspiring_colden

Príspevok od používateľa inspiring_colden »

Ja som k tejto zbrani dostal maleho cervika, ktory uz bol v hlavni nasrobovany. Hned som ho vybral lebo som mal obavy, ze mi zaver vyrve do tvare. No len nedavno som ho tam skusil dat s ocakavanim, ze sa zvysi spetny raz. Aj tak je. Vacsie rany aj spetny raz. Skus sa na to mrknut.
friendly_agnesi

Príspevok od používateľa friendly_agnesi »

:shock: Dakujem za rady... Co je to ten cervik?
Napísať odpoveď

Návrat na "Plynové pištole"