Predĺženie platnosti ZP a kontrola zbraní
Ahojte,
koncom marca 2026 mi konci ZP. Som drzitelom skupiny AEF. Podla informacii na internete som sa docital nasledovne - potrebujem vybavit lekarsky posudok u mojho obvodneho lekara, nasledovne potrebujem mat vysetrenie u klinickeho psychologa a taktiez potvrdenie zo sportoveho klubu. Rad by som sa informoval nasledovne:
- Je postup uvedeny hore spravny?
- Ak ma informacie nemylia, odborna skuska uz nie je potrebna avsak precitanie knihy o ZP urcite neuskodi, vsak?
Mohol by som poprosit o rady, tipy, ktore mi vedia napomoct? Velmi pekne dakujem.
koncom marca 2026 mi konci ZP. Som drzitelom skupiny AEF. Podla informacii na internete som sa docital nasledovne - potrebujem vybavit lekarsky posudok u mojho obvodneho lekara, nasledovne potrebujem mat vysetrenie u klinickeho psychologa a taktiez potvrdenie zo sportoveho klubu. Rad by som sa informoval nasledovne:
- Je postup uvedeny hore spravny?
- Ak ma informacie nemylia, odborna skuska uz nie je potrebna avsak precitanie knihy o ZP urcite neuskodi, vsak?
Mohol by som poprosit o rady, tipy, ktore mi vedia napomoct? Velmi pekne dakujem.
Ano, spravne.
No nezabudaj ze minimalne to musis mat podane 30 dni pred skoncenim platnosti ZP.
A psychologovia uz nemaju tak vela volnych terminov. Tak sa to snaz vybavit cim skorej. A aj zaznamovu knihu kontroluju. Ak nieco kludne pis. Riesil som to nedavno.
No nezabudaj ze minimalne to musis mat podane 30 dni pred skoncenim platnosti ZP.
A psychologovia uz nemaju tak vela volnych terminov. Tak sa to snaz vybavit cim skorej. A aj zaznamovu knihu kontroluju. Ak nieco kludne pis. Riesil som to nedavno.
Caute...ja mam sice este cas par rokov na predlzenie ZP...ale zrovna to riesi znamy v PB a dostal instrukcie v prilohe na predlzenie ZP. Ma skupinu preukazu A a E. Na E je uvedne preukaz klubu (clenstvo) to je jasne a logicke...ale potvrdenie o ucasti na sutaziach a pod. Co to je za haluz?
Preco by som mal chodit na sutaze, ked ma bavi len sportova strelba aj z dlhych zbrani na strelnici bez povinnej ucasti na sutazi? Riesil to u niekto?
Co to ma s tym spolocne, ze sa chcem len sportovo hobby vyzit? To za chvilu aj na tazku motorku, alebo silne sportove auto budem musiet chodit na sutaze...alebo co za chvilu uz ja na zjazdovom bajku mam ist povinne na sutaz...alebo chodim boxovat a teraz co, mam chodit povinne na sutaze???
Preco by som mal chodit na sutaze, ked ma bavi len sportova strelba aj z dlhych zbrani na strelnici bez povinnej ucasti na sutazi? Riesil to u niekto?
Co to ma s tym spolocne, ze sa chcem len sportovo hobby vyzit? To za chvilu aj na tazku motorku, alebo silne sportove auto budem musiet chodit na sutaze...alebo co za chvilu uz ja na zjazdovom bajku mam ist povinne na sutaz...alebo chodim boxovat a teraz co, mam chodit povinne na sutaze???
Ak si dobre spomínam, potvrdenie športovej organizácie o účasti na súťažiach ALEBO aktívnom tréningu počas posledných 12 mesiacov sa preukazuje len pri žiadosti o výnimku MV.
to co dal tento tyzdne policajt na papieri ako informacie na predlzenie ZP som dal do prilohy na fotke...tam je to jasne napisane preto sa pytam...mne konci cca za 2 roky, takze aby som neprisiel o moznost vlastnit dlhe zbrane (ktore mam zakupene), tak uz aby som pomaly aspon raz za cas absolvoval nejake stupidne preteky o ktore vobec nestojim
A čo je zlé na čestnom prehlásení o vykonávaní športovej činnosti? Alebo sa tým nebodaj nenaplní nejaké to zákonné ustanovenie?
bud tyzden to budem vediet, ked tak napisem ako pochodil
Potvrdenie klubu, musi stacit. Ak ziadas o vynimku, tak vtedy dokladujes ze za poslednych 12 mesiacov si sa zucasnoval treningu ci sutaze/i.
Je to mnozne cislo. Na strelnici mame prihlasivanie navstevy cez tablet. Kto tam je za poslednych 12 mesiacov aspon 2x a je v klube aspon jeden rok tak mu vystavime potvrdenie na vynimku kedy si povie.
Bezne nam volaju z oddeleni zbrani a overuju si to. A aj z BA ak niekto ziada o vynimku. Zo zaciatku vynimiek ziadali aspon fotku navstevnej knihy. Co som im posielal bol vypis dni kedy bol na treningu/sutazi.
Po 2-3 telefonatoch a mailoch, uz len volaju pokecame a v pohode.
Vedia o nas ze sme dost uzavrety klub co ma prisnejsie pravidla a aj stratu clenstva poctivo nahlasujeme podla zakona.
Je to mnozne cislo. Na strelnici mame prihlasivanie navstevy cez tablet. Kto tam je za poslednych 12 mesiacov aspon 2x a je v klube aspon jeden rok tak mu vystavime potvrdenie na vynimku kedy si povie.
Bezne nam volaju z oddeleni zbrani a overuju si to. A aj z BA ak niekto ziada o vynimku. Zo zaciatku vynimiek ziadali aspon fotku navstevnej knihy. Co som im posielal bol vypis dni kedy bol na treningu/sutazi.
Po 2-3 telefonatoch a mailoch, uz len volaju pokecame a v pohode.
Vedia o nas ze sme dost uzavrety klub co ma prisnejsie pravidla a aj stratu clenstva poctivo nahlasujeme podla zakona.
ako som povedal, papier co treba splnat na predlzenie ZP, co dostal kamost pred par tyzdnami na policii v PB som dal do prilohy, ako velmi budu trvat na potvrdeni o ucasti na sutaziach netusim...uvidime
takuto formalnu nie priamu odpoved na moju otazku o povinnej ucasti na sutaziach som dostal priamo z prezidia policie SR...takze z tohoto mne osobne vyplyva, ze staci potvrdenie o clenstve od právnickej osoby zaoberajúcej sa činnosťou, ktorej súčasťou je športová streľba podľa pravidiel...a nie povinna ucast na sutaziach
na konanie o vydanie nového zbrojného preukazu sa podľa § 24 zákona č. 190/2003 Z. z. o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zák. č. 190/2003 Z. z“) primerane vzťahujú ustanovenia § 16 – 20 zák. č. 190/2003 Z. z.
Podľa § 17 ods. 2 písm. d) zák. č. 190/2003 Z. z. k žiadosti o vydanie nového zbrojného preukazu žiadateľ pripojí potvrdenie právnickej osoby zaoberajúcej sa činnosťou, ktorej súčasťou je športová streľba podľa pravidiel platných na území Slovenskej republiky alebo medzinárodných pravidiel o členstve, ak žiada o vydanie skupiny E zbrojného preukazu; potvrdenie sa nevyžaduje, ak má v informačnom systéme športu o športovcoch alebo športových odborníkoch v registri fyzických osôb v športe zapísaný šport, ktorého súčasťou je športová streľba.
Podľa § 17 ods. 6 zák. č. 190/2003 Z. z., doklady uvedené v odseku 2 písm. b) až d) a odsekoch 4 a 5 nesmú byť v čase podania žiadosti o vydanie zbrojného preukazu staršie ako tri mesiace.
na konanie o vydanie nového zbrojného preukazu sa podľa § 24 zákona č. 190/2003 Z. z. o strelných zbraniach a strelive a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zák. č. 190/2003 Z. z“) primerane vzťahujú ustanovenia § 16 – 20 zák. č. 190/2003 Z. z.
Podľa § 17 ods. 2 písm. d) zák. č. 190/2003 Z. z. k žiadosti o vydanie nového zbrojného preukazu žiadateľ pripojí potvrdenie právnickej osoby zaoberajúcej sa činnosťou, ktorej súčasťou je športová streľba podľa pravidiel platných na území Slovenskej republiky alebo medzinárodných pravidiel o členstve, ak žiada o vydanie skupiny E zbrojného preukazu; potvrdenie sa nevyžaduje, ak má v informačnom systéme športu o športovcoch alebo športových odborníkoch v registri fyzických osôb v športe zapísaný šport, ktorého súčasťou je športová streľba.
Podľa § 17 ods. 6 zák. č. 190/2003 Z. z., doklady uvedené v odseku 2 písm. b) až d) a odsekoch 4 a 5 nesmú byť v čase podania žiadosti o vydanie zbrojného preukazu staršie ako tri mesiace.
Toto je typická ilustrácia úrovne mnohých oddelení. Je až komické, že každý okres má svoj vlastný výklad a prezídium nevie za tie dlhé roky utnúť tieto maškarády...
Ved toto...len potom ludia maju zbytocny stres a venuju cas a peniaze na veci potvrdenia a pod, ktore ani nie je potrebne dolozit...ale to iste je aj na dopravnom odd...2x som po 100 rokoch prihlasoval nove auta v ZA na firmu a vypis OR nepotrebovali aj ked som ho mal, overili si ho priamo v systeme, co ma potesilo, ze konecne...prijemny pristup bez zbytocnych poznamok...potom o cca mesiac som prepisoval motorku z firmy na seba v PB, kedze OR nebolo predtym v ZA treba, tak ani som ho nebral..."dolezita" pani (mimochodom z mojho pohladu len administrativny pracovnik s vylozkami) ma tam dala do pozoru ako posledneho chudaka, ze ako si to predstavujem a ju nezaujma, ze inde to nebolo treba atd...ked som jej povedal, ze ok tak treba na stranky minv dat zoznam, ktore odd. kde pozaduje ake doklady, ked tam to netreba - hentam to treba...bud to robite podla predpisov, alebo si ich ohybate ako vam pasuje a ja mam podla toho skakat. Zaskripala zubami a prepis spravila...zaujimave...asi nakoniec teda protizakonne, kedze vypis OR tak strasne na zaciatku vyzadovala. Len nejako mi unika zmysel toho, kto pracuje pre koho a koho z cich dani kto plati...
Ten papier s tym co treba doniest vyzera ako generovany nejakym AIckom (viz. tie odkazy na zdroje), cize to moze byt kludne iba nejaka halucinacia.
neviem to mu dal priamo chlpaty na odd. zbrani a streliva do ruky