Ako sa dotat s 58mičkou na súťaž do zahraničia ???

Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Tiez mam jednu 58mu na Ecko zapisanu sukromne (Bckova zbran - IPSC/semi-auto verzia), mam ju aj v Europskom zbrojaku a bol som s nou bez problemov v CR na sutazi (samozrejme predtym je treba vypisat oznamenie o docasnom vyvoze na policii).


Gunslinger
duros
častý prispievateľ
Príspevky: 1263
Registered for: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa duros »

Tak v nr je asi iny stat. Neviem ale skutocnost je taka ze ani za svet. Ale verim ze cesta sa najde.
Používateľov profilový obrázok
lovec
častý prispievateľ
Príspevky: 5254
Registered for: 18 years 9 months

Príspevok od používateľa lovec »

Slusne im naznac,nech si brnknu do NZ,TT alebo inde......aby si nemusel ty.
Chvalabohu za nasho policajta na zbraniach,aj stareho,aj noveho!
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 19 years

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

a ty sa do CR chystas cestovat cez dva staty?
lebo do CR ides cez ziadny stat, len zo SR do CR.
ak by si siel cez dva staty, tak si pytaj suhlas, ale inac Ti staci Euro zbrojak.
tak si pekne daj ziadost o jej zapis, a to vobec nemusi riesit MV SR,lebo potom zistia "chybu" v zakone, a bude to opravene horsie ako teraz.
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

volal som slecne na zbrane, povedala mi nasledovne:

58 sa da zapisat do europskeho zbrojneho pasu ako zbran podla §5/1 pis. d "dlhá samonabíjacia zbraň, ktorej zásobníkové zariadenie
a nábojová komora môžu spolu pojať viac
ako tri náboje"

sudim ze v tom ustanoveni o europskom zbrojnom pase § 46 je chyba a oni v tom maju dobry hokej, podla toho ze mi len sucho v 2 vetach povedala, ze takto to ide, ale ked som sa jej pytal ci jej povedali nejaky vyklad k tomu §46 o ktorom sme sa v stvrtok bavili, povedala ze nie.
vyznam ustanovenia o vzhlade samocinnej sme sa teda nedozvedeli.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

Mno, par citacii zo zakona a ako im rozumiem ja:

§ 46 (od.2) Držiteľ európskeho zbrojného pasu môže vyviezť bez predchádzajúceho súhlasu členského štátu Európskej únie pri ceste cez dva alebo viac členských štátov Európskej únie zbraň uvedenú v § 5 ods. 1 písm. d) až f) a v § 6 ods. 1 písm. a) alebo b) a strelivo do tejto zbrane na účely výkonu práva poľovníctva alebo zbraň uvedenú v § 5 ods. 1 písm. a) až f) a v § 6 a strelivo do tejto zbrane na účely účasti na podujatí, ktorého súčasťou je športová streľba, ak je táto zbraň zapísaná v európskom zbrojnom pase a ak preukáže účel svojej cesty; to neplatí pri ceste do členského štátu Európskej únie, ktorý zakázal nadobudnúť do vlastníctva a držať takúto zbraň, alebo ktorý jej nadobudnutie do vlastníctva alebo držanie podmieňuje povolením. V tomto prípade sa musí vykonať záznam v európskom zbrojnom pase.

ALE: Pokial viem vsetky EU staty maju nadobudnutie alebo drzanie strelnych zbrani (ako je SA58 a pod.) podmienene povolenim, cize nie je mozne vycestovat so zbranou len s EZP pokial clovek nema specialne povolenie tej ktorej krajiny (co ma malokto), a pokial cestuje na sutaz potrebuje pozvanku a zaroven to musi vopred oznamit - vid:

§ 48 (ods.2) Každý, kto vyváža a opätovne dováža zbraň kategórie A, zbraň kategórie B, zbraň kategórie C alebo strelivo do týchto zbraní, je povinný najmenej päť pracovných dní pred dátumom ich predpokladaného vývozu oznámiť policajnému útvaru príslušnému podľa § 40 ods. 2
a) osobné údaje a číslo cestovného dokladu osoby, ktorá prepravu vykoná,
b) miesto, kam má byť zbraň kategórie A, zbraň kategórie B, zbraň kategórie C alebo strelivo do týchto zbraní vyvezené,
c) údaje o zbrani kategórie A, zbrani kategórie B, zbrani kategórie C podľa § 9 ods. 2 písm. c) a údaje identifikujúce strelivo podľa § 40 ods. 2 písm. e),
d) hraničný priechod, cez ktorý sa vývoz a opätovný dovoz vykoná,
e) údaje o dopravnom prostriedku,
f) dátum predpokladaného vývozu a opätovného dovozu.


ALE: Zakon nepozaduje 'povolenie' - len 'oznamenie', a taktiez neuvadza presne akym sposobom sa to 'oznamenie' ma uskutocnit (cize teoreticky by malo stacit aj telefonicky, alebo listom), aj ked najbeznejsie sa to robi vypisanim jednoducheho tlaciva 'Oznamenie o docasnom vyvoze zbrane a streliva' priamo na oddeleni.


Gunslinger
Používateľov profilový obrázok
Igrlik
častý prispievateľ
Príspevky: 3094
Registered for: 20 years 9 months

Príspevok od používateľa Igrlik »

luke napísal:volal som slecne na zbrane,
...
sudim ze v tom ustanoveni o europskom zbrojnom pase § 46 je chyba a oni v tom maju dobry hokej,
...
Chyba je iba v hlave toho, kto Ti povedal, že sa to nedá... slečna presne interpretovala znenie zákona a žiadny paragraf/odsek/písmeno g o vzhľade tam v prípade EZP a SA-58 nemá čo hľadať... irelevantné!
Používateľov profilový obrázok
luke
častý prispievateľ
Príspevky: 2181
Registered for: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa luke »

nie som si isty co tym chces povedat.

skutocnost je ale taka, ze §46/2 na mna posobi velmi nejasne v celej svojej dlzke.

a ako som pisal so slecnou som to riesil 10 min po telefone v stvrtok a otazkami som ju dostal do kuta, kedy mi nevedela odpovedat.
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Registered for: 16 years 10 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Gunslinger: Skusal som sa dohodnut v TT na zbraniach, ze im to budem posielat mailom, pekne podpisane a farebne oskenovane a oni ze mi to ostempluju a poslu zase velmi jednoducho naspet.
Cela akcia by trvala mozno 5min.
Skontrolovala by udaje, vytlacila+stempel, oskenovala a sup stym prec, zalozila do spisu.

Ale oni nie!
Ze tak daleko este niesu, ako si to predstavujem, tak jednoducho a kto by to u nich skenoval ... .

Tak tam musim ja chodit, odstat si radu, otravovat panicky, nie ze by neboli pekne, mna to stoji min 2hod a ich 30min.

A to sa jedna iba o oznamenie :!: :!:

Ale mame nepruzny system :!: :cry:
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 19 years

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

nerad sa opakujem, preto pisem naposledy - precitajte si moj prispevok a potom zakon a ak tam najdete nieco proti cestam SK CZ s upravenou 58 tak to sem prosim napiste.

po druhe neplette oznamenie so suhlasom ci povolenim.
oznamenie treba vzdy pri ceste s eurozbrojakom, ci si uz cielovy alebo tranzitny stat vyzaduje povolenie alebo suhlas alebo nie.
a staci to poslat aj doporucene pripadne s dorucenkou, samozrejme v primerane dlhsej lehote, aby to dostali v zakonnej lehote na odd. zbr. prislusneho okresu.
Naposledy upravil/-a momentalne anonymny v 25 Mar 2010, 17:58, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Gunslinger
moderátor
Príspevky: 2433
Registered for: 16 years

Príspevok od používateľa Gunslinger »

momentalne anonymny napísal:a ty sa do CR chystas cestovat cez dva staty? lebo do CR ides cez ziadny stat, len zo SR do CR. ak by si siel cez dva staty, tak si pytaj suhlas, ale inac Ti staci Euro zbrojak.
momentalne anonymny: Napriklad ja som praveze reagoval presne na Tvoj prispevok aby to niekoho veci neznaleho nepomylilo a nesposobilo mu trouble - aj ak cestujes len do 'jedneho' EU statu (SK-CR a pod.), nestaci Euro zbrojak, treba mat aj potvrdene 'Oznamenie o docasnom vyvoze' (a pre istotu aj pozvanku alebo cokolvek ine na 'preukazanie ucelu svojej cesty').

Ale som rad ze sme sa zhodli, cize aj ked ten paragraf 46 sa da vylozit rozne, duros: SA58 v 'zcivilnenej' (samonabijacej, nie samocinnej) verzii je Bckova zbran ktoru ak si sportovy strelec/clen sportoveho klubu ti zapisu na skupinu E zbrojneho preukazu a nasledne tiez do EZP, a s EZP a potvrdenym oznamenim o docasnom vyvoze (podla moznosti aj s nejakou pozvankou/infom o sutazi), mozes kludne vycestovat do CR na sutaz :) Ja odporucam 'potvrdene oznamenie', pretoze potom pri nahodnej (cestnej a pod.) kontrole ceskou policiou mas pri sebe 'papier', zatial co ak to len posles postou mas v ruke len nejaky listok z posty a ten nemusi vzdy (ceskym policajtom) stacit...


Gunslinger
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Registered for: 19 years

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

OK, to som povazoval za samozrejme s tym potvrdenym oznamenim, ale je pravdou, ze je to trosku zašité v zakone.

Ak budu chciet kontrolovat, tak si dovod na pripadnu previerku najdu, aj peciatka moze byt sfalsovana

:wink:

takze pokojne podaci listok k doporucenej zasielke.
Napísať odpoveď

Návrat na "Zákon o zbraniach"