Prezbrojenie policie

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

veď na to som chcel poukázať že mu pršalo do laufu :roll:
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 24 Nov 2013, 22:09, upravené celkom 1 krát.
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

:D co si nevidel ziadne akcne video :O

mas viac sposobov zalezi aj aky mas popruh :D
tu mas 1 sposob : http://www.youtube.com/watch?v=Vq_ryCthbp8&NR=1
Používateľov profilový obrázok
buchar
prispievateľ
Príspevky: 169
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa buchar »

tycho28 napísal:vzhladom k tomu ze som mladsi rocnik, na vojne som nebol a od januara ma mozno obcas postihne aj ta 58cka, mohli by ste sem pastnut nejaku nazornu ukazku ako ju spravne nosit a pretacat :D
sa-58 sa nosi bud vpredu, alebo vzadu - oba sposoby su vyhovujuce.
remen mas na lavom pleci, zbran na chrbte, lauf smeruje doprava dole. v predu ide remen z laveho pleca k pravemu boku. v pripade potreby pouzitia zbrane si ju len ´pritiahnes´ za remen popri pravom boku a zbran mas pripravenu na pouzitie laufom vpred. sa-58 mozes v tejto polohe (vpredu) aj nosit. remen nikdy neskladas, zbran vzdy len presuvas za remenom podla potreby.
(ak sa nic zasadne od mojej vojenciny nezmenilo)
Používateľov profilový obrázok
buchar
prispievateľ
Príspevky: 169
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa buchar »

Obrázok
tu je ten sapik preveseny cez krk ... panovi vlavo gratulujem, pri prvom pobehnuti ho to bud zaskrti, alebo mu to da po hube ...
polucias
častý prispievateľ
Príspevky: 612
Dátum registrácie: 16 years 2 months

Príspevok od používateľa polucias »

bolo tu už spomenuté všetko čo k tejto téme patrí, hlavne o neskutočnom riziku vydania takej silnej zbrane ako je 58mička do rúk bažantom ktorý sotva vedia ako, nie to ešte kedy ju použiť. je len otázka času kedy bude z tohto rozhodnutia PZ total prúser tymu, náhodný výstrel,,,, krádež zbrane z auta atd...
rovnako si myslím že prezbrojenie je viac ako žiadúce ALE!
ako občan by som sa cítil omnoho lepšie keby som vedel že policajt dokáže zasiahnuť a vyriešiť situáciu, nie že má najlepšie zbrane na svete. keby sa peniaze na prezbrojenie dali na výcvik a strelivo, tak by to bolo určite produktívnejšie.
často stretám v práci s názorom, toto je šrot, čo už stým, ty máš glocka to je iná mašina, pritom dotyčný má cz75 B alebo D.

myslím že ale dotyčným ani vysoko nadriadeným ktorý rozhodujú o tom aké zbrane sa nakúpia , kolko streliva a ako sa bude robiť výcvik nikdy nedôjde ako by mal výcvik vyzerať alebo si to nepripustia z osobných záujmov. tu milion, tam milion, čo tam po pár policajtoch čo pre nedostatok výcviku zabijú seba alebo niekoho iného, nahrabeme politické body zase na nejakom nezmyselnom zakazovaní ktoré dobre vyzerá v telke.

štát sa nikdy o túto odbornosť člena OZ nepostará, tak je to na každého osobnom rozhodnutí, či sa bude klamať že jemu sa nikdy nič nestane alebo bude na sebe pracovať sám.

smutné je to že väčšine je to úplne jedno
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

už iba čakám kedy stretnem nejakého príslušníka,čo to bude mať pichnuté v predu za opaskom :lol: :lol: :lol:
inspiring_boyd

Príspevok od používateľa inspiring_boyd »

vbobo napísal:už iba čakám kedy stretnem nejakého príslušníka,čo to bude mať pichnuté v predu za opaskom :lol: :lol: :lol:
a škorpióna na lýtku oko záložnú zbraň :oops:

inak co keby im odklepli uz aj protichemickú výstroj ... ved co ak nejaký šialenec použije sarín ako v japonsku ???? :cry:
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

tycho28 napísal:vzhladom k tomu ze som mladsi rocnik, na vojne som nebol a od januara ma mozno obcas postihne aj ta 58cka, mohli by ste sem pastnut nejaku nazornu ukazku ako ju spravne nosit a pretacat :D
vykonávací predpis k 58 síce niekde mám , ale čo si pamätám z hlavy tak :

pádlo sa nosilo v stráži na chrbte na pravom ramene laufom hore s nasadeným bodákom, v prípade nepriaznivého počasia veliteľ stráže zavelil bodáky zložiť a nosilo sa laufom dolu. Dôvod bol aby nenapršalo do laufu a aby sa vojaci pri pokĺznutí na ľade nenapichovali na vlastné bodáky.

sklopka sa vždy nosila sklopená , na pravom ramene, laufom dolu.

pri prísahe, prehliadkach a podobných chobotinách sa zbraň nosila vpredu na kríž, pravá ruka držala hlavisko pažby.

v boji alebo pri stráži v prípade pohotovosti sa zbraň nosila "v ponose" na pravom ramene vodorovne, laufom samozrejme dopredu

asi toľko si spomínam... (bol som provianťák, takže tej stráže som si až toľko neužil)
Používateľov profilový obrázok
BALISTIK
moderátor
Príspevky: 3294
Dátum registrácie: 16 years 5 months

Príspevok od používateľa BALISTIK »

Teraz bolo v uputavke na TV-markiza preberene vraj SA-58 su nebezpecne zbrane v rukach policie.Konečne ze sa niekto obul aj do panov co ich nosia.Osobne nemam nič voči PZ,ale ked vidim 95%policajtov co nemaju zakladne bezpečnostne navyky je mi zle.Tym panom dat do ruk 58 je fakt na zamyslenie :roll: Vraj su trenovany :twisted: čim 20-ranamy na strelnici.Ani netusia co ten naboj dokaze.Nam športovym strelcom chce dotyčny panko ich zakazat, :roll: ved mi si aspon nas vlastny trening platime samy, ze nas to baví a vieme ich aspon dokonale ovladat.Nechcem sa dotknut policajtov co mozu ist ostatnym prikladom,len pre klud na fore.
Používateľov profilový obrázok
buchar
prispievateľ
Príspevky: 169
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa buchar »

roman: tiez si pamatam aj takyto sposob nosenia, ale myslel som, ze sa to tyka skor slavnostnych nastupov a pod.
ked mas zbran v sluzbe, nepouzivas ju a potrebujes volne ruky, nosis ju prevesenu krizom na chrbte, nie?
inspiring_bohr

Príspevok od používateľa inspiring_bohr »

to roman: pádlo aj sklopka sa nosili ako si napísal,ale nie na chrbte :-) iba na tom pravom ramene. na stráži v noci sa pádlo,aj sklopka nosila v ponose s nasadeným bodákom. (na stráži muničáku sme to sem tam nosili aj obtiahnuté,čo bolo samozrejme zakázané). tý chalani z PZ v podstate ani za to nemôžu.vláčia na sebe to čo im "odborníci"z vedenia nakážu.ale kašlime už na to premňa za mňa môže pochôdzkár ťahať za sebou po ulici aj maxima :lol:
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa scar »

z taktickeho hladiska a pripravenosti zbrane na boj nepoznaml lepsiu polohu na nosenie , ako ma ten policajt co si robite z neho srandu.

...tak ako ma to ucili na vojne pred xy rokmi , ja povazujem 58-cku za odlozenu zbran a v takych polohach ich nosim akurat zo skladu do auta a naopak 10 naraz aby som nerozebal sklenene vyplne na dverach.
Používateľov profilový obrázok
buchar
prispievateľ
Príspevky: 169
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa buchar »

scar napísal:z taktickeho hladiska a pripravenosti zbrane na boj nepoznaml lepsiu polohu na nosenie , ako ma ten policajt co si robite z neho srandu.
1. nerobim si srandu, vyjadrujem obavy ...
2. mas pocit ze dotycny prislusnik sa pripravuje na boj ??
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 24 Nov 2013, 22:09, upravené celkom 1 krát.
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"