Prezbrojenie policie

správy o útoku alebo obrane so zbraňou
inspiring_liskov

Príspevok od používateľa inspiring_liskov »

vbobo: ved to som tak myslel... na pravom ramene vzadu (na chrbte), tak sme s tym slapali aj okolo municaku. do ponosu sme ju davali az ked niekto nieco akoze zacul... hovno sme poculi, mali sme walkmanny :) a vlciak drichmal pod krikom

obtiahnute nosili iba velki mazaci, ti sa akoze vyznali a vedeli zacitit nebezpecenstvo :) my bazanti sme neobtahovali :) len sme kruzili okolo aby bolo dost stop v snehu :)


este sa doplnim.. sklopka sa nosila bez bodaka vzdy
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa scar »

buchar:..no coment...

...mozno sa sem zatula napr. tango a bude mat chut tu nieco o tom popisat , ja to povazujem za zbytocne.
momentalne anonymny
častý prispievateľ
Príspevky: 625
Dátum registrácie: 19 years

Príspevok od používateľa momentalne anonymny »

61 davkou na pistolovy terc na 25 m s opierkou vyklopenou - aj malo vyskoleny udrzi

hmotnost a velkost polovica oproti 58

dostrel max. 1/5 oproti 58

priebojnost naboja radsej ani nepisem.

spolahlivost o nieco mensia

ohrozenie nezucast. osob - min.

58 davkou bez komp - 3. rana do neba, s komp. ako tak, treba trening.
ostatne netreba pisat.
a ak nam treba 58 nosit beznymi hliadkami, tak sme asi vo vojnovom stave.
uplne staci mat ich na OO PZ a fasovat podla potreby.

rizika nosenia 58 boli uz popisane, a to ako pre PZ tak aj precivilov v blizkosti (teda ak tie cca. 2,5 km mozno povazovat za blizkost)

strelci sportovi s tym mozu strielat len na schvalenych strelniciach a ochr. prvkami, aby to nebodaj nedoletelo za strelnicu.

ale policajti su tak cviceni, ze asi vedia zastavit gulku po zasahu ciela, aby neletela dalej, hoci este ma vacsinu energie so sebou.
Používateľov profilový obrázok
buchar
prispievateľ
Príspevky: 169
Dátum registrácie: 15 years 2 months

Príspevok od používateľa buchar »

momentalne anonymny:
s tym co si napisal sa da suhlasit, ale snad nikoho nenapadne v meste strielat davkou!
... a pri strelbe jednotlivymi ranami je od 61-tky ucinnejsia kazda pistol od 9 luger vyssie, takze 61-tka je uplne zbytocna ...
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa scar »

MA:..
58 davkou bez komp - 3. rana do neba, s komp. ako tak
neviem ci toto mas z vlastnej skusenosti , alebo odkial , ale......

http://www.youtube.com/watch?v=z5uopFgIQb4...posledne sec. nemam pocit ze 3-tia rana ide do neba a garantujem ti , ze to ten chalan spravi tak isto aj bez kompenzatora
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa ricinr »

scar napísal: neviem ci toto mas z vlastnej skusenosti , alebo odkial , ale......

http://www.youtube.com/watch?v=z5uopFgIQb4...posledne sec. nemam pocit ze 3-tia rana ide do neba a garantujem ti , ze to ten chalan spravi tak isto aj bez kompenzatora
Tak teda to sa mi zdá riadna ko.... Alebo som extrémne nahovno strelec. Totiž niečo som z tej 58 vystrieľal dávkami. Ale hentak by som to neudržal ani keby som mal na vpredu uviazanú 15kg gulu.
inspiring_satoshi

Príspevok od používateľa inspiring_satoshi »

buchar napísal: ... a pri strelbe jednotlivymi ranami je od 61-tky ucinnejsia kazda pistol od 9 luger vyssie, takze 61-tka je uplne zbytocna ...
Na tom nieco bude.
Nech radsej dostanu normalne pitole a k tomu aj vycvik!!! A nie im pchat do ruk full-auto, s cim zbytocne ohrozuju "ostatnych slusnych obcanov".
Používateľov profilový obrázok
telra
častý prispievateľ
Príspevky: 2883
Dátum registrácie: 13 years 10 months

Príspevok od používateľa telra »

scar napísal: neviem ci toto mas z vlastnej skusenosti , alebo odkial , ale......

http://www.youtube.com/watch?v=z5uopFgIQb4...posledne sec. nemam pocit ze 3-tia rana ide do neba a garantujem ti , ze to ten chalan spravi tak isto aj bez kompenzatora
No hej, ale povedal by som ze ti typci s tym trenuju trochu inak ako prislusnici PZ SR
DUSO
častý prispievateľ
Príspevky: 1522
Dátum registrácie: 15 years 10 months

Príspevok od používateľa DUSO »

ricinr napísal:
scar napísal: neviem ci toto mas z vlastnej skusenosti , alebo odkial , ale......

http://www.youtube.com/watch?v=z5uopFgIQb4...posledne sec. nemam pocit ze 3-tia rana ide do neba a garantujem ti , ze to ten chalan spravi tak isto aj bez kompenzatora
Tak teda to sa mi zdá riadna ko.... Alebo som extrémne nahovno strelec. Totiž niečo som z tej 58 vystrieľal dávkami. Ale hentak by som to neudržal ani keby som mal na vpredu uviazanú 15kg gulu.
To nevidite, za na tej 58-me maju kompenzator :?: S nim tu davku v pohode udrzis. Tak ako je to vidno na tom videu. Bez kompenzatora pochybujem, ze to niekto udrzi.
Používateľov profilový obrázok
ricinr
častý prispievateľ
Príspevky: 776
Dátum registrácie: 13 years 11 months

Príspevok od používateľa ricinr »

S kompenzatorom som nikdy nestrieľal tak to posúdiť neviem.
scar
prispievateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: 15 years 4 months

Príspevok od používateľa scar »

telra: ...kde som v tom mojom prispevku co si citoval komentoval uroven vycviku PZ ?

doso:
Bez kompenzatora pochybujem, ze to niekto udrzi.
....veru sa mi nechce ebat v takom necase s kamerou na strelnicu.



edit:...a sorry za OT , uz naozaj koncim
friendly_meitner

Príspevok od používateľa friendly_meitner »

Utocne pusky vz 58 a ine.... je len otazka casu kedy ju niektori z ostrostrelcov PZ pouzije pri "zasahu" v obyvanej oblasti a zobere par civilov, zien a deti. Slovenska Republika pokial viem nieje vo vojnovom stave, aby PZ chodil z utocnymi zbranami. A kedze nieje vojna, ucel nosenia podobnych zbrani je : zastrasovanie obyvatestva, ukazka sily atd.

Toto tu nebolo ani za totality a taktiez ani za tak zatracovaneho ,"nebezpecneho, bolsevika" Fica
Používateľov profilový obrázok
Michal1
častý prispievateľ
Príspevky: 2133
Dátum registrácie: 16 years 11 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Michal1 »

Vnútro sa chystá nakúpiť pištole aj samopaly za 17 miliónov

http://www.topky.sk/cl/10/852486/Vnutro ... 7-milionov

Ilustračné foto13.12.2010 12:10
Diskusia (3) | Zdieľaj | Galéria | Pošli tip |
BRATISLAVA - Ministerstvo vnútra sa chystá nakupovať zbrane. Vo vestníku verejných obstarávaní sa objavili dva tendre. Ide o obstarávanie za takmer sedem miliónov eur na nákup pištolí kalibru 9 mm Luger a obstarávanie na nákup samopalov kalibru 9 mm Luger za vyše desať miliónov eur.

Na nákup ručných zbraní sa chystá tender za 6,9 milióna eur. "Na základe špecifických požiadaviek výkonu služby v Policajnom zbore musí byť pištoľ vyhotovená v troch veľkostných variantoch. Cieľom je splniť podmienky používania jednotného kalibru streliva a dosiahnuť čo najvyššiu unifikáciu dielov zbraní s výnimkou tela pištole, záveru a hlavne pištole pri zachovaní čo najnižšej hmotnosti zbrane," píše sa v požiadavkách obstarávania. Ministerstvo sa rozhodlo nakúpiť aj automatické zbrane za 10,13 milióna eur. Samopaly budú policajti nosiť každý deň.

"Zbraň preto musí byť ľahká, spoľahlivá a účinná. Na samopal sa musí dať namontovať aj prídavné príslušenstvo. Musí mať integrovaný predný pištoľový úchop a musí byť vybavený sklopnou alebo výsuvnou opierkou ramena," uvádza sa v materiáli. Prezbrojovanie polície je pre rezort vnútra prioritou. Tvrdí to šéf rezortu Daniel Lipšic (KDH). Ministerstvo vnútra by malo v budúcom roku hospodáriť s výdavkami 860,6 mil. eur.

"Pokiaľ bude rozpočet v tejto navrhnutej verzii schválený, a pre nás je prezbrojovanie prioritou, tak naň budú prostriedky," uviedol Lipšic koncom septembra, keď odmenil policajtov, ktorí zasahovali proti strelcovi 30. augusta v Devínskej Novej Vsi. O prezbrojení policajných zložiek sa začalo intenzívnejšie hovoriť, keď strelec Ľubomír Harman zastrelil sedemobyvateľov automatickou puškou vz. 58.

Lipšic deň po tragédii oznámil, že od 1. septembra bude mať každá policajná hliadka automatickú zbraň Škorpión vzor 61. Lipšic vtedy predpokladal, že policajti tak budú môcť lepšie zasiahnuť v podobných situáciách. Proti zbrani československej výroby Škorpión vzor 61 sa vzniesla vlna kritiky v médiách z radov odborníkov na zbrane i z radov policajtov a zbraň označili za nevhodnú na policajné zásahy, podobné tým, ako bol v Devínskej Novej Vsi.

"S prezbrojovaním chceme začať na budúci rok a z veľkej časti ho chcem na budúci rok aj ukončiť," uviedol Lipšic. Pripustil však, že prezbrojovanie sa môže pretiahnuť aj na dva roky. Ako uviedla Lucia Garajová z tlačového oddelenia ministerstva vnútra, v rámci prezbrojovania má polícia zámer nakúpiť desaťtisíc nových samopalov a 24-tisíc pištolí kalibru 9 milimetrov.
inspiring_newton

Príspevok od používateľa inspiring_newton »

3 velkostne varianty? Napada ma Glock ,CZ
Peter Elektro
častý prispievateľ
Príspevky: 761
Dátum registrácie: 14 years 2 months
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Peter Elektro »

Zda sa mi to,alebo takymto sposobom vyradili z hry Grand Power :?:
Napísať odpoveď

Návrat na "Udalosti"