Puzdro na Glock19

inspiring_rosalind

Puzdro na Glock19

Príspevok od používateľa inspiring_rosalind »

kupil som FOBUS, ale hociako sa snazim ked mam iba tricko stale vidno
obrysy 19ky. Ake puzdro by ste odporucali na nosenie?

180cm/78kg :-) Vdaka
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Skús vnutorne s klipom. Holt je to siroke ako full size.
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Ja som kupil asi 4 puzdra+1ladvinku kym som pochopil,ze na skryte nosenie je najlepsie vnutorne s klipom.Ja mam dastu a som spokojny.Ked zoderem kupim druhe-stoji 10,-€ :wink:
tycho28
častý prispievateľ
Príspevky: 539
Dátum registrácie: 15 years 1 month

Príspevok od používateľa tycho28 »

..
Naposledy upravil/-a tycho28 v 03 Apr 2012, 23:03, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
igoros
moderátor
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 17 years 4 months

Príspevok od používateľa igoros »

Tie vnutroopaskace sice tlacia, ale da sa na to zvyknut a je to dan za superskryte nosenie
Používateľov profilový obrázok
maros15
častý prispievateľ
Príspevky: 683
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa maros15 »

Zo zaciatku to bol nezvyk,ale teraz uz to ani nevnimam.
Používateľov profilový obrázok
yarco
moderátor
Príspevky: 4843
Dátum registrácie: 16 years 8 months

Príspevok od používateľa yarco »

180cm/78kg, to si skoro ako ja.
Ak chces zbran dobre schovat len pod trickom, asi jedine to vnutorne puzdro. (Mozno by pomohlo aj nejake hrubsie a tuhsie tricko, ale s tym nemam skusenost.)

Ja mam na G26 vnutorne kozene s klipom od K.M.Saddlery, uplna spokojnost. Foto najdes tu niekde na fore.
Mam aj nylonovu Dastu, ale nosim uz len to kozene. Dasta sa vyborne nosila, ale je to makke puzdro, pri taseni zbrane sa splasne. Zle sa mi do neho potom vkladala zbran, Glock ma dost hranaty lucik. Pri opakovanom taseni (susenie, strelnica) ma to dost srdilo, obzvlast s nabojom v komore som nemal pri ukladani zbrane dobry pocit.
Používateľov profilový obrázok
gewehr
expert
Príspevky: 3553
Dátum registrácie: 19 years 5 months

Príspevok od používateľa gewehr »

Pod tiricko, hlavne na letne nosenie k nohaviciam nez opasku s vykasanym trickom je super pruzny pas na suchy zips.
Blade
prispievateľ
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa Blade »

Ja uz som tiez naspekuloval s puzdrami :?
Najprv som mal Fobus a bol som spokojny :D Potom som ale zistil, ze mi Fobus ohlodal musku a takisto som prestal verit uchyteniu padla. Skusil som teda original glokacke puzdro, ale u toho mi vadilo to, ze cast zbrane trcala. Potom som skusil kydexove vnutorne puzdro, ale to bolo pre mna utrpenie, proste vnutorne puzdro mi nesadlo, aj ked musim uznat, ze tak skrytu zbran som predtym este nemal. Skusil som aj ladvinku Aegis, ale to nie je celkom ono, predsa len ladvinky uz nie su "IN" a neverim zabezpeceniu spuste, takze som nosil bez gule v hlavni, nehovoriac o notorickej znamosti tychto ladviniek. Teraz som objednal Blackhawk CQC puzdro (bez poistky), zatial som ho este nemal sancu skusat so zbranou, ale mozem povedat, ze po stranke kvality spracovania je o triedu vyssie ako Fobus. Je mozne zmenit naklon zbrane (3 polohy), je mozne nosit s padlom alebo s prievlakom a takisto padlo drzi ako pribite (su tam take male haciky), nie je sanca aby to ktosi len tak vytrhol. Na druhej strane, Blackhawk odstava o malinko viac ako Fobus, takze to zbran pod trickom neschova. Objednal som si aj Maxpedition thermite, je to mala kapsicka, ktora sa da nosit na ramene aj na stehne. Chcel som v tom nosit zbran (na stehne) ak by som zasiel do lesa, na tury prip. v lete aj do mesta, ale miesto kde som cakal ze sa bude dat ulozit zbran je moc uzka a pristup k zbrani je prilis pomaly a nepohodlny. Je mozne mat zbran priamo v hlavnej kapse, kde by zbran bola vyborne skryta a pristupna az na to, ze by bolo treba otvorit plastovy "klips" a najst ho rukou v kritickej situacii by nebolo dost rychle. Zatial najlepsie sa mi nosi puzdro Blackhawk Omega VI Ultra, ale kedze je to takticke stehenne puzdro, neda sa moc dobre skryt :lol: Mam dojem, ze o chvilu dosiahne cena mojich puzdier cenu mojej zbrane :roll:
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Tibor13, ja na HK USP (ešte širšie ako G19) preferujem kožený Sickinger Lightning a nedám naňho dopustiť. Výborné púzdro za rozumnú cenu a krásne drží zbraň pri tele.
inspiring_rosalind

Príspevok od používateľa inspiring_rosalind »

vdaka pani. vykusam vnutorne puzdro a uvidime :-)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Dobre je aj vonkajsie kozene Sickinger Lightning FBI (Zbran je naklonena pod miernym uhlom) na Glock co mam. To mi zatial najlepsie sadlo.
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Vidím, že obaja sme stavili na rovnaký model. Ale oplatilo sa! 8)
Používateľov profilový obrázok
C08R4
častý prispievateľ
Príspevky: 2140
Dátum registrácie: 15 years 11 months

Príspevok od používateľa C08R4 »

Mam aj pre lavaka Sickinger's Yaqui, to je dobre aj na totalne skrytie dokonca aj fullsize zbrane ako G17 (existuje aj na G19), Jack to ti moc nesadlo (Viem, ze ty mas USP, tak je to troska ine)?
Pretoze Lightning je trozka hrubsie a robustnejsie, toto je take, ze mate iba zbran pri tele a dobre sa z toho tasi, zbran to drzi perfektne aj ked sa naklanate a hlavne, zbran sa drzi pri tele.
Obrázok
Používateľov profilový obrázok
Jack
moderátor
Príspevky: 5637
Dátum registrácie: 16 years 6 months

Príspevok od používateľa Jack »

Cobra, darmo mi hovoríš, ja som tu Sickingera propagoval už dobrý rok dozadu :lol: . Yaqui mám aj na čízu a som s ním spokojný, lenže ak nosím džínsy, zbraň nie je chránená proti debilným medeným cvočkom, ktoré sú nabité pri vreckách (resp. pravom prednom vrecku) a prichádzajú do nechceného kontaktu so zbraňou. Preto preferujem Lightning. Vzhľadom na druh oblečenia, ktorý bežne nosím, či moju fyzickú konštitúciu, je rozdiel medzi skrytým nosením zbrane v Yaqui oproti Lightningu minimálny. Pritom komfort je o to väčší, že ak mám gun zapúzdrený v Lightningu, nemusím sa báť, že povrchovka príde k ujme. No a nakoniec skúšal som aj služobné púzdro COP. Je výborne vymyslené (vyrábajú ho v licencii), dobre vypracované a z kvalitných materiálov (to je pre Sickinger charakteristické), ale pre mňa bolo prakticky nevyužiteľné, preto som mu dal po pár dňoch zbohom.
Napísať odpoveď

Návrat na "Puzdrá na zbrane, príslušenstvo a iné..."